Uluslararası Lojistik Ve Ticaret Mba

Genel

5 konum mevcut

Program açıklaması

Uluslararası Lojistik ve Ticaret üzerine çevrimiçi MBA kursu Wismar Uygulamalı Bilimler Üniversitesi: Teknoloji, İşletme ve Tasarım (Almanya) yarı zamanlı bir programdır.

Ticaret ve lojistik dünyadaki en büyük ekonomik sektörler arasında ve oldukça karmaşıktır. İş modelleri ve değer zincirleri şu anda hızlı bir değişim yaşamaktadır ve dijitalleşme hareketlilik için yeni fırsatlar yaratmaktadır. Ağlar yoğunlaşırken, pazarlar ve ticaret akımları da değişiyor. Ayrıca, modern lojistik, küresel dünya düzenindeki çöküş nedeniyle yeni zorluklarla başa çıkmak zorunda. İklim değişikliği, lojistik sektörünü yenilikçilik için büyük bir baskı altına alıyor. Burada yönetime girmek isteyen herkesin yılların endüstri deneyimine ve sağlam uzman bilgisine ihtiyacı vardır.

Part-time kursu MBA Lojistik ve Ticaret lojistik sektöründe bir sonraki kariyer adımları için en uygun şekilde hazırlar. Uluslararası hizasındadır, ticaret ve lojistik arasındaki arayüzde yer alır, İngilizce'dir ve dünya çapında öğrenilebilir. MyWINGS çevrimiçi kampüsü ve çalışma uygulaması aracılığıyla, ilk kez, örneğin Avrupa, Asya, Güney Afrika ve Latin Amerika'dan profesyoneller tek bir çalışma grubunda birlikte çalışabilirler.

Almanya, Avusturya, İtalya ve Hindistan'dan uluslararası deneyimli profesörler ve öğretim görevlileri öğretim içeriğini etkileşimli video dersleri ve canlı dersler aracılığıyla aktarır. Katılım seminerleri ayrıca becerilerinizi ve kişisel ağınızı genişletme fırsatı da sunar. bremenports pratik uygunluk sağlar. Bremen ve Bremerhaven'ın küresel limanlarının altyapı yöneticisi olan bremenports, ilk elden uzmanlığını öğretime getiriyor.

“Ünlü bir uzaktan eğitim sağlayıcısı olan WINGS ile birlikte, lojistik endüstrisi için ilk uluslararası odaklı yarı zamanlı kursları tasarladık.”
Robert Howe - bremenports Genel Müdürü

howe_robertWINGS - Wismar University","author_url":"","source":"©WINGS - Wismar University"}" />

Bir bakışta avantajlarınız

 • Uluslararası üniversite derecesi “İşletme Yüksek Lisans (MBA)”
 • Profesyoneller için yarı zamanlı program (çoğunlukla çevrimiçi)
 • Esnek ve pratik
 • İngilizce ve dünya çapında kullanılabilir
 • Multimedya video dersleri (istek üzerine)
 • Uygulama, öğrenme platformu ve canlı eğitimlerle çalışma
 • Çevrimiçi kütüphanelere erişim
 • Berlin, Kopenhag ve Barselona'daki katılım seminerleri aracılığıyla kişisel değişim ve ağ oluşturma
 • Profesyonel ortak Bremenports GmbH & Co. KG
 • Uluslararası öğretim görevlisi
 • Özel çalışma grupları ve kişisel destek

Sistem Akreditasyonu

Tüm uzaktan eğitim kurslarımız gibi, MBA Uluslararası Lojistik ve Ticaret, Wismar Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nde öğretim ve çalışma için iç kalite yönetim sisteminin süreçlerine entegre edilmiştir.

Shot with @expeditionxdrone

Kariyer seçenekleri

Ticaret ve lojistik, geleceğin endüstrisi: Yüksek nitelikli uzmanlar ve yöneticiler için iş beklentileri her zamankinden daha iyi. Burada, sektörü şekillendirecek olan değişikliklere aktif olarak eşlik edecek kişilikler aranmaktadır. MBA Uluslararası Lojistik ve Ticaret ile, mevcut küresel eğilimleri tanıma, bunları başarılı kurumsal stratejilere dönüştürme ve değişimi şekillendirme becerileri kazanırsınız. MBA programımız, yarının uluslararası ticaret ve lojistik sorunlarına hedefli ve başarılı bir şekilde cevap verebilmeniz için uzmanlık bilgisi sağlar.

Şu anda şu şekilde çalışıyorsanız:

 • İş Geliştirme Müdürü
 • Tedarik Zinciri Müdürü
 • Kilit Müşteri Yöneticisi Lojistik ve Ticaret
 • Kategori Yöneticisi
 • Organizasyonel Gelişim Müdürü
 • Stratejik ve Uluslararası İlişkiler Müdürü
 • kontrolör
 • Proje Müdürü
 • Satın Alma ve Satın Alma Müdürü

Bu online MBA programı sizin için ve uluslararası lojistik ve ticaret yönetimi alanlarında daha fazla kariyeriniz için çok ilginç ve zorlu olabilir.

Küresel Ticaret, Toplum ve Çevre, Uluslararası Genel ve Stratejik Yönetim, Uluslararası Ekonomi, Ticaret Finansmanı, Uluslararası Tedarik Zinciri Yönetimi, Bilgi Sistemlerinde Veri Analitiği ve İstatistik, İş Süreçleri ve Yeni İş Modelleri, Geçiş ve Değişim Yönetimi hakkında her şeyi öğrenin.

İyi kurulmuş ekonomik bilgi, uygulamada denenmiş ve test edilmiş uzmanlıkla buluşuyor: MBA'in özel odak noktası, sektörün en önemli trend konularına dayanıyor. Kaydileştirme, sayısallaştırma, siyasi birleştirme ve sürdürülebilirlik gibi terimler kurumsal-ekonomik bağlamda yer almaktadır. Karmaşık bağımlılıklar hakkında daha fazla bilgi edinin ve metodolojik ve liderlik becerilerinizi genişletin. Ekonomik düşünme, kontrol, proje ve süreç yönetiminin yanı sıra günümüzün dönüşüm süreçleri de yaratıcılık, yenilikçilik ve çeviklik gerektirir.

Başarılı bir şekilde tamamlandığında, Hochschule Wismar, Uygulamalı Bilimler, Teknoloji, İşletme ve Tasarım Üniversitesi'nden uluslararası üniversite derecesi “İşletme Yüksek Lisansı (MBA)” alacaksınız. Bu, sizi uluslararası pazar için donatacak ve zorlu bir yönetim rolü için nitelendirecektir. Bugün uluslararası öğrenim gören herkes, dünyanın en büyük endüstrilerinden birinde kariyer yapma konusunda en iyi olasılıklara sahiptir.

Ulaşım yolları

 • Ticaret - küresel değer zincirleri
 • İntermodal yük taşımacılığı
 • Havayolu
 • Nakliye

sektörleri

 • Ticaret
 • Yük iletme
 • Nakliye hatları
 • Terminal operatörleri
 • Lojistik şirketleri
 • Yük iletme
 • Limanlar ve havaalanları

logistics, truck, frachtschiff

Müfredat

Çalışma modülleri ve yüksek lisans tezi uluslararası standartlara göre değerlendirilir. Toplam 90 kredi (AKTS) verilir. Çalışma programı 4 dönem boyunca 15 modül içermektedir. Her dönem, öğrenilen içeriği özetlemek ve uygulamak için tasarlanmış bir proje çalıştayıyla sonuçlanır. 120 kredi alması gereken öğrenciler için 30 kredilik isteğe bağlı bir dönem sunuyoruz.

Program İngilizce olarak verilmektedir. Program boyunca, profesyonel ortamınızdaki senaryolarla tanışırsınız, operasyonel ortamdan sorunları tespit eder ve bilimsel temelli çözümler geliştirirsiniz. Modüllerin içeriği veya kalifikasyon hedefleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen bir sonraki bölümdeki uygun modülü kontrol edin.

Düzenli

1. Yarıyıl Kredi (AKTS) 20 2. Dönem Kredi (AKTS) 20

Uluslararası Genel ve Stratejik Yönetim

4

Bilgi Sistemlerinde Veri Analitiği ve İstatistik

4

Uluslararası Ekonomi

4

Uluslararası Sözleşme ve Ticaret Hukuku

4

Ticaret Finansı

4

Geçiş ve Değişim Yönetimi

4

Uluslararası Tedarik Zinciri Yönetimi

4

Liman Organizasyonu ve Yönetimi

4

Küresel Ticaret, Toplum ve Çevre

4

Dijitalleşme, İş Süreçleri ve Yeni İş Modelleri

4

3. Yarıyıl Kredi (AKTS) 20 4. Yarıyıl Kredi (AKTS) 30

Akademik Araştırma ve Yazma

4

Yüksek lisans Tezi

30
Uluslararası Vergi ve Gümrük Stratejisi 4
Halkla İlişkiler ve Paydaş Yönetimi

4

Çevreci Nakliye ve Sürdürülebilir Lojistik

4

Liderlik ve İnovasyon

4

   

Toplam Kredi (AKTS): 90

İsteğe bağlı

Ek Modüller Kredi (AKTS) 30
Kültürlerarası Çalışmalar 6
İş İletişimi 6
İşletme Simülasyonu 4
Transfer Projesi 10
Gezi 4

180 kredi notu olan lisans mezunları, ek bir dönemde kabul edilmek üzere 30 kredi daha alma şansına sahiptir.

Kredi (AKTS) Toplam >> düzenli + isteğe bağlı: 120

Daha fazla bilgi için lütfen kurs koordinatörünüze başvurun

Çalışma Kavramı

Esnek yarı zamanlı MBA programımız Uluslararası Lojistik ve Ticaret ile size son teknoloji multimedya iletişim ve e-öğrenme araçlarını kullanarak yüksek kaliteli akademik eğitim sunuyoruz.

Wismar Üniversitesi'ndeki profesörlerimiz ve iş dünyasından öğretim görevlilerimiz kurslarınızı tasarlayıp yönetiyor ve böylece en yüksek akademik kaliteyi garanti ediyor.

Çevrimiçi modüllerde sınavlar

Her dönem için birkaç sınav günü arasından seçim yapabilirsiniz. Sınav günleri sadece hafta sonları yapılır. Sınavlarınızı çevrimiçi modüllerde 16 sınav merkezimizden birinde veya Goethe Enstitüleri, ortak üniversiteler, elçilikler veya kamu kurumlarında esnek bir şekilde alabilirsiniz. Gerekirse, sınavları başka konumlarda da tamamlayabilirsiniz.

Çalıştaylar (tesis içinde)

Atölyeleriniz her dönem bir hafta sonu yapılacaktır.

135196_pexels-photo-2226458.jpeg

Kabul şartları

Tüm milletlerden öğrencilerden gelen başvuruları memnuniyetle karşılıyoruz. Özel karakteri göz önüne alındığında, program çalışanlara ve uluslararası ekonomi ve lojistiğin ilgili taraflarına yöneliktir.

Yarı zamanlı MBA programı Uluslararası Lojistik ve Ticarete kabul edilmek için aşağıdaki şartların yerine getirilmesi gerekir:

135171_mil_grafik_admission_requirements.png

Uygun İngilizce bilgisinin kanıtı

Ana dili İngilizce olmayan adaylar, uygun yeterlilik sınavı ile çalışmalarını İngilizce olarak tamamlayabileceklerini göstermek zorundadırlar, e. g. Minimum seviye C1 sertifikası ile TOEFL sınavı.

Kişisel kabul gereksinimlerinizi kişisel durumunuzun arka planına karşı kontrol etmekten mutluluk duyarız.

Tüm belgelerin İngilizce veya Almanca yazılması gerekir.

Ücretler ve Finansman

Dönem başına 2.700 EUR tutarındaki eğitim ücreti (normal fiyat 2.950 EUR), yarı zamanlı MBA kursunuzla ilgili tüm hizmetleri içerir. Uluslararası Lojistik ve Ticaret:

 • Kapsamlı çalışma materyali (senaryolar, uzman edebiyatı)
 • E-öğrenme platformu myWINGS ve çalışma uygulaması
 • Berlin, Kopenhag ve Barselona'daki atölyeler (catering dahil)
 • Online modüllerdeki sınavlar
 • Çevrimiçi kütüphanelere erişim
 • Kişisel çalışma desteği

Talep üzerine taksitle ödeme yapabiliriz.

2020/21 kış dönemi için tanıtım teklifi

2020/21 kış döneminde yeni online MBA kursu "Uluslararası Lojistik ve Ticaret" başlayarak, size dönem başına 250 EUR özel bir indirim sunuyoruz. Normal dönem ücreti 2.950 EUR'dur. Eğitiminize 2020/21 kış döneminde başlarsanız, dönem başına yalnızca 2.700 EUR * ödersiniz ve toplam 1.000 EUR tasarruf edersiniz.

Özel Finansman

Uzaktan eğitim kursumuz profesyonellerin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır. Böylece uzaktan eğitim kursunu işinizin yanında bitirebilir ve mali durumunuzu koruyabilirsiniz. Devlet, bireysel vergi indirimi yoluyla ileri eğitiminizi destekler. Kişisel gelirinize ve mesleki durumunuza bağlı olarak, uzaktan eğitiminizin maliyetlerini vergiden düşülebilir gelirle ilgili giderler veya özel giderler olarak düşürebilir ve böylece bunlara kısmen geri ödeme yapabilirsiniz. Sağlam tavsiyeler için lütfen vergi danışmanınıza veya sorumlu vergi dairenize başvurun.

Mezunlar İçin İndirim

WINGS mezunları, tüm çevrimiçi ve uzaktan eğitim kursları ve ileri eğitim için dönem veya kurs ücretlerinde% 10 indirim alırlar.

Uzaktan eğitim öğrencileri için Almanca bursu

Alman bursu gelirden bağımsız olarak verilir, örneğin BAföG desteğine ek olarak. Öğrencinin okuduğu üniversite, sadece iyi notları değil, aynı zamanda sosyal bağlılığı, özel kişisel başarıları ve sosyal ve aile durumunu da dikkate alan ödüle karar verir. WINGS uzaktan eğitim öğrencisi olarak, Wismar Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Almanya bursuna başvurabilirsiniz. Alman bursumuz hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

İşveren tarafından finansman

Birçok şirket çalışanlarının devamsızlıklarını veya mali desteklerini vererek daha fazla eğitimlerini destekler. Bireysel anlaşmalar çerçevesinde, kalifikasyon hedefinizi personel geliştirme kavramına entegre etme imkanı vardır. Ayrıca, Bundeswehr üyeleri için, BFD'nin finansmanı mümkündür.

Diğer finansman ve finansman fırsatları

Bununla ilgili daha fazla bilgiyi uzaktan eğitim için Finansman kılavuzumuzda aşağıdaki içeriklerle öğrenebilirsiniz:

 • Uzaktan eğitim ile vergiden tasarruf edin (özel giderler, reklam maliyetleri)
 • Sınır ötesi hibeler (BAföG, eğitim primi, eğitim kredisi, burslar)
 • Ülkeye özgü sübvansiyonlar (eğitim kontrolü, yeterlilik kontrolü, ileri eğitim kontrolü)
 • Geçici askerlere destek
 • Kişisel çalışma danışmanlığı
Son Güncelleme May 2020

Okul Hakkında

WINGS – Wismar International Graduation Services – a subsidiary company of Wismar University (Germany) - offers part-time programs and certified further education for professionals. The study programs ... Devamını oku

WINGS – Wismar International Graduation Services – a subsidiary company of Wismar University (Germany) - offers part-time programs and certified further education for professionals. The study programs are offered in the fields of economy, technology, and design through which you can gain a higher public education degree such as a Bachelor’s, Diploma, or Masters. WINGS was built upon this and was set up in 2004. The primary tasks are to develop, organize, and market part-time and further educational programs under the academic expertise of Wismar University. Daha Az
Wismar , Bangkok , Berlin , Kopenhag , Barselona + 4 Daha fazla Daha az