Filter
Yüksek Lisans
Hız: Tümü

En iyi Online Yüksek Lisans Programları içinde Dilbilimi 2019/2020

Çevrimiçi derece, bir öğrencinin fiziksel olarak bir üniversiteye gitmeden yüksek kimlik bilgilerini elde etmenin bir yoludur. Bir çevrimiçi yüksek lisans programı, kimlik bilgilerini arttırmak isteyenler için bir tercihtir ancak bir okula gidemiyor veya standart ders programlarına yer ayıramıyorlar.

Dilbilimde çevrimiçi bir master nedir? Bu program, dilin zaman içinde nasıl değiştiği, dillerin nasıl ilişkili olduğu, dilin nasıl öğrenildiği ve dilin toplum içinde oynadığı rolü de içeren bilimsel bir çalışma ile ilgilidir. Öğrenciler, fonoloji, morfoloji, sözdizimi, anlambilim, ses bilgisi, psikolojik dilbilim, sosyodilbilimler, tarihsel dilbilim, çeviri veya dil edinimi üzerine çalışabilirler. Belirli bir dile veya lehçe odaklanmayı veya daha genel olarak dil öğrenmeyi seçebilirler. Bazı programlar, öğrencilerin yabancı bir dille çalışmasını gerektirebilir.

Dilbilim bölümünden mezun olanlar dil bilgilerini ve bir dil konuşma yeteneği geliştirilebilir bulabilir. Ayrıca, bazı öğrenciler iletişim, problem çözme veya eleştirel düşünme becerilerini keskinleştirebilirler.

Farklı faktörlerden dolayı programın maliyeti farklı olabilir. Okullar, belirli ücretleri, dersleri ve materyal maliyetleri hakkında bilgi sağlayabilir. Bu masraflar yerden yere ve yıldan yıla değişebilir.

Dilbilim alanında yüksek lisans yapmış olanlar bir dizi farklı meslek edinebilirler. Dil öğretiminde veya eğitimde çalışabilir, öğrencilerin yabancı dil hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olurlar veya bilgisayar kullanarak bilgisayar dilini işleyip analiz etmeyi içeren hesaplama dilbilimine girebilirler. Mezunlar ayrıca lehçe antrenörleri, konuşma patologları, dil araştırmacıları, hatta çevirmenler ve tercümanlar olma seçeneğine sahip olabilirler.

Dilbilim alanında yüksek lisans istiyorsanız, başlamak kolaydır. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Devamını oku Daha Az
Bu eğitim alanındaki diğer seçenekler:

2 Sonuçlar Dilbilimi

Fundación Universitaria Iberoamericana (FUNIBER)

Bu Programın başarılı bir şekilde tamamlanması, Uygulamalı Dilbilim dalında Yüksek Lisans derecesi almanızı sağlar: Başka Dilleri Konuşanlar için İngilizce Öğretimi. Prog ... [+]

İngilizcenin küresel dil olması nedeniyle, mesleki gelişim için kaliteli eğitim sağlanması şarttır. Avrupa ve Latin Amerika’daki ve tüm dünyadaki artan talebe cevap olarak, hem kamuda hem de özel sektörde İngilizce öğretiminin kalitesini ve etkinliğini artırmak için, Yabancı Dil Olarak İngilizce Öğretimi’nde bir program Dil (TEFL) geliştirilmiştir. Özellikle uzaktan eğitim için tasarlanmıştır ve La Fundación Universitaria Iberoamericana (FUNIBER) ile işbirliği içinde geliştirilmiştir.

Program, öğretmenlerin veya öğretmen olmak isteyenlerin, kendi çalışma ortamları ile ilgili sorunları ve mesleki ihtiyaçları bilinçli ve ilkeli bir şekilde ele almalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Bu nedenle, eğitim türü, mesleki gelişimdeki öğretmenlerin özel ihtiyaçlarına göre uyarlanmış, sürekli fakat esnek etkileşim unsurlarını gözden kaçırmadan öğrencinin özerkliğini teşvik etmek için geliştirilmiştir.... [-]

İspanya Barselona
Açık Kayıt
Ingilizce
Yarı zamanlı
25 - 30 aylar
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku
Fundación Universitaria Iberoamericana (FUNIBER)

Avrupa Atlantik Üniversitesi, Ibero-Amerikan Üniversite Vakfı'nın sponsorluğunda, Dilbilimde Üniversite Yüksek Lisans Derecesini İspanyolca öğretisine yabancı bir dil ola ... [+]

Son zamanlarda, İspanyolca dilini dünya dilleri arasında işgal etmekte olan ayrıcalıklı pozisyon ve bunun sonucunda İspanyolca eğitimine olan talebin artması, bu alanda ilerlemenin, araştırmanın ve eğitmenin gerekliliğini ortaya koydu.

Şu anda, İspanyolca uluslararası iletişimin ikinci dili ve dünyada en çok konuşulan dördüncü dil (20'den fazla ülkede yaşayan 400 milyondan fazla insanın ana dilidir). Amerika Birleşik Devletleri'nde 30 milyondan fazla İspanyolca konuşan var ve Kanada'da İspanyolca en yüksek büyümeye sahip dil. Aynı şekilde, 1990'ların başında ortaya çıkan ve bugüne kadar giderek artan İspanyolca dil kurslarına olan patlayıcı talep, iyi profesyonellerin eğitiminin önemini vurgulayan bir başka olumlu faktördür.... [-]

İspanya Barselona
Açık Kayıt
Yarı zamanlı
25 - 30 aylar
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku