Cevrimiciprogramlar.com

En iyi Online Yüksek Lisans Dereceleri içinde Dini Eğitim 2019/2020

Yüksek lisans derecesi kazanmak için taahhüt ve azim gerektirir. Çoğu program bir ila üç yıl uzunluğundadır ve ilgili bir alanda bir lisans derecesi gerektirir. Bir araştırma veya tez bileşeni de içerebilirler.

Din Eğitiminde Usta Nedir? İnançlarını derinleştirmek veya dinleriyle ilgili daha fazla şey öğrenmek isteyen herkes dini çalışmalardaki bir programdan yararlanabilir. Din eğitiminin çoğu dini tarih, kurnazlık, kutsal metinler, kilise tarihi ve dinin tarihsel ve çağdaş toplumdaki rolü üzerine dersler içerir. Bu programlar ayrıca, öğrencilerin gelecekteki işlerini isteyebilecekleri çeşitli kuruluşlarda staj ya da kooperatif programları da içerebilir.

Din eğitim programları, öğrencilerin öğretme, danışmanlık veya pastoral bakım gerektiren rollere hazırlamak için iletişim becerilerini geliştirebilirler. İster sınıf, ister minber için olsun, ister çevrimiçi ve yazılı olarak olsun, mükemmel yazma ve konuşma becerileri de vurgulanmaktadır. Öğrenciler sadece akademik ortamlarda değil, öğrenciler, cemaatler veya müşteriler adına da kullanılabilecek araştırma becerileri geliştirebilirler.

Bu programlar için maliyetler, çalışma, yer ve süre boyunca etkilenir. Sizi ilgilendiren programlar bulduğunuzda, neleri ilgilendirdiğini öğrenmek için doğrudan kurumlarla iletişime geçin.

Din eğitiminde yüksek lisans derecesi geleneksel olarak dini çalışmaları, inanç oluşumunu ya da teolojiyi öğretmek isteyenler için iyi bir referans olarak görülmüştür, fakat diğer birçok seçenek kendilerini sunabilir. Din eğitimi mezunları genellikle askeri veya sağlık tesislerinde ya da cemaatlerdeki pastoral pozisyonlarda bulunan bölümler için uygundur. Bazı mezunlar, insanlara kişisel ve inançla ilgili zorluklarla başa çıkmalarında yardımcı olarak danışman olarak görev alırlar. Dini basım ve yayınlarla yazı yazma, düzenleme ve yayınlama da mümkündür. Hala diğer mezunlar kariyer arayanlara misyonerler olarak bakıyor.

Dini Çalışmalar Yüksek Lisans Programı size bir fark yaratmak için araçlar verebilir ve programlar dünyanın dört bir yanındaki veya çevrimiçi konumlarda kullanılabilir. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.

1 Sonuçlar Dini Eğitim Filter

Öğrenme ve Yenilik Yüksek Lisans - Hıristiyan Eğitimi

Driestar Christian University for Teacher Education
Çevrimiçi ve Kampüste (Birlikte) Tam zamanlı 1 hukuk lisans derecesi bulun Eylül 2019 Hollanda Gouda

2018'de, Hıristiyan inancından ilham alan ve bilgilendirilen eğitimin temellerine ve uygulamalarına tam olarak odaklanacak olan Hristiyan Eğitiminde uluslararası bir Yüksek Lisans kursu sunacağız.