Filter
Yüksek Lisans
Hız: Tümü

En iyi Online Lisansüstü Eğitimler içinde Okul Yönetimi 2019/2020

Bir yüksek lisans derecesi kazanmak, bir mesleğe ya da çalışma alanına uzmanlık gösterir. Bu ileri dereceler tipik olarak bir ila üç yıllık bir çalışma gerektirir ve tamamlandıktan sonra önemli fırsatlar açabilir.

Okul Yönetiminde Üstat Nedir? Bu dereceler mevcut ve gelecekteki eğitim liderleri için tasarlanmıştır. Müdür, müfettiş veya bölge düzeyinde lider olmak isteyen kişiler genellikle bu referansa ihtiyaç duyarlar. Okul yönetimi programları, tipik olarak okulların karşılaştığı zorlukları anlamalarına ve okullarının iyileştirilmesi için kaynakları verimli kullanmalarına yardımcı olmak amacıyla, öğrencilerin eğitim liderliği ve yönetimi konusundaki uzmanlıklarını oluşturmak için sınıf, bağımsız araştırma ve zamanı bir araya getirmektedir.

Okul yönetimi programlarındaki dersler, öğrencilere etkili liderler olmaları için araçlar vermeyi amaçlamaktadır. Eleştirel beceriler arasında veri analizi ve değerlendirmesi, farklı öğrenci gruplarını anlama, okul finansmanı ve liderlik yer alır. Tüm bu bileşenler başarı için gereklidir ve sınıf materyalinin ve saha deneyiminin bir parçası olabilir.

Bir yüksek lisans programının maliyeti, dersin uzunluğu ve seyri de dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olacaktır. Her program farklı olduğu için, muhtemel katılımcıların bu konuları tartışmak için ilgilerini çeken programlarla iletişim kurması gerekir.

Okul yönetimi, müdürler veya bölge müfettişleri olarak pozisyonlardan çok daha fazlasını kapsar. Sınırlı ön deneyime sahip bir yüksek lisans programının mezunları, bölüm başkanları veya bölge irtibatları olarak pozisyonlara başvurabilir. Daha deneyimli mezunlar, müfredat, personel, finans veya değerlendirme için bina müdürleri veya yardımcı denetçiler olarak görev alabilirler. Fırsatlar, eğitim ve disiplin dernekleri bölümleri içinde devlet ve ulusal düzeyde de bulunmaktadır. Ayrıca, bu programlar, okul veya ilçelere danışman olarak çalışmak için mezunlar hazırlayabilir.

Okul Yönetimi programlarının yüksek lisansı, üniversitelerin çoğunluğu aracılığıyla mevcuttur ve çevrimiçi seçenekler de mevcuttur. Her ilgili aday için doğru program var. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.

Devamını oku Daha Az
Bu eğitim alanındaki diğer seçenekler:

1 Sonuçlar Okul Yönetimi

University of Nicosia

Programın amacı, lisansüstü düzeyde adayların eğitim liderliği ve yönetimine odaklanan çeşitli alanlarda lisansüstü düzeyde yüksek lisans yapmaktır. Odak noktası, çeşitli ... [+]

Süre (yıl): 3 dönemKazanılan Yeterlilik: Eğitim Bilimleri Yüksek Lisansı - Eğitim Liderliği ve YönetimiSeviye: Yüksek Lisans (2.Dönem)Öğretim Dili: İngilizceÇalışma Şekli: Uzaktan EğitimEn az ECTS kredisi: 90Program Profili

Programın amacı, lisansüstü düzeyde adayların eğitim liderliği ve yönetimine odaklanan çeşitli alanlarda lisansüstü düzeyde yüksek lisans yapmaktır. Odak noktası, çeşitli eğitim kurumsal bağlamlarına öncülük etmek için adaylar hazırlamaktır. Resmi, resmi olmayan ve gayri resmi.

Kariyer olasılıklarıEğitimin çeşitli yönlerinde liderlik ve yönetim pozisyonları aramak (resmi, gayri resmi ve Gayri resmi)Kâr amacı gütmeyen ve kar kuruluşlarında insan kaynakları geliştirme kapasitesindeki istihdam.İleri Araştırmalara Erişim... [-]
Kıbrıs Cumhuriyeti Nicosia
Bilgi iste
Yunan,Ingilizce
Tam zamanlı
Yarı zamanlı
3 dönem
e-Öğrenme
İngilizce Devamını oku