Keystone logo

13 Çevrimiçi Diploma programlar içinde Sosyal Bilimler Sosyal Hizmet 2024

filtreler

filtreler

  • Diploma
  • Sosyal Bilimler
  • Sosyal Hizmet
Çalışma alanları
  • Sosyal Bilimler (13)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Çevrimiçi Diploma programlar içinde Sosyal Bilimler Sosyal Hizmet

Bir diploma, herkesin belirli bir alandaki bilgi ve biliş becerilerini arttırmasına yardımcı olabilecek değerli bir araçtır. Ortalama olarak, müfredatın ne kadar derin olduğuna ve bireyin hızına bağlı olarak bir diploma kazanmak bir ila iki yıl sürmektedir.

Sosyal çalışmalarda diploma nedir soruyor olabilirsiniz? Özellikle sosyal çalışma alanına adanmış bir sertifika türüdür. Bazı diploma programları, belirli bir yaş aralığına (örneğin 16-18 yaş) veya danışmanlık veya sağlık hizmeti gibi belirli sosyal çalışma alanlarına özeldir. Öğrenciler, çatışma analizi, problem çözme ve teorik kavramları öğrenmenin yanı sıra, program sırasında öğrenilen becerileri kullanarak farklı ortamlarda savunmasız popülasyonları deneyimleme deneyimini öğrenebilirler.

Bir diplomanın sosyal çalışmadaki faydaları sonsuzdur. Sosyal hizmet uzmanları problem çözme becerilerini sürekli olarak diğerlerine yardım ederek geliştirebilirler. İnsanların beden dilini okuyup, harika insan becerilerini geliştirmeyi öğrenebilirler. Ayrıca, bu alandaki birçok kişi, toplumlarının en savunmasız üyelerine yardım etmek için kişisel tatmin bulmaktadır.

Aynı yüksek öğrenim sağlayıcısında bile maliyetler büyük ölçüde değişebilir. Herhangi bir ücret için ek ücretlerin dikkatlice gözden geçirilmesi önemlidir. Program süresi, bulunduğunuz yer ve konu ile ilgili tüm program masraflarını etkiler.

Sosyal hizmet uzmanları, devlet kurumları, okullar ve hapishaneler gibi çok çeşitli yerlerde çalışabilecek çok yönlü çalışanlardır. Bir sosyal hizmet uzmanı olmak, bir okul danışmanı olmak, bir aile destek çalışanı olarak çocuklu ailelere yardım etmek, toplum koordinatörü olarak engelli bireylerle çalışmak ya da geriatrik bir vaka yöneticisi olarak yaşlılarla çalışmak gibi bir devlet kurumunda çalışmak gibi birçok iş olanağı vardır. .

Birçok okul, kişisel çalışmalara ek olarak, sosyal hizmette bir diploma sunmaktadır. Programlar yarı zamanlı veya tam zamanlı olabilir. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.