Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 41 Çevrimiçi PhD'ler  (Doktora) programlar içinde Teoloji 2023

41 Çevrimiçi Doktora programlar içinde Teoloji 2023

genel bakış

Bir doktora genellikle bir kişinin seçtiği bir alanda aldığı son derstir. Program mezun olduktan sonra, öğrenciler akademik alana girmeye hazır olabilirler.

İlahiyatta doktora nedir? Bu özel program sırasında, bireyler dini konularda diyaloga ve diplomasiye yapıcı bir şekilde katılmaya hazırlanmak için din, kültürel araştırmalar ya da siyaset bilimi hakkında daha derin bir anlayışa sahip olabilirler. Bu program ağırlıklı olarak din, teoloji ve maneviyat üzerine odaklanmakta ve katılımcıları, din ve maneviyat ile ilgili akademik ve küresel ilişkiler açısından eleştirel düşünebilme yeteneğine sahip olmayı amaçlamaktadır. Öğrenciler, teorik ve pratik felsefe, din ve teoloji tarihi, politik yönetim, mantık, felsefe tarihi ve sosyal süreçlerin yönetimi gibi çeşitli ilginç çalışma yollarından birini izleyebilirler.

Bu programı başarıyla tamamlayan bireyler, geniş kapsamlı materyallerin okunması, ezberlenmesi ve analiz edilmesi, tam olarak anlamadıkları idealler için bir takdir ve keskin bir analitik zihniyet kazanma eğilimindedir. Bu özelliklerin her biri mezunların mesleki ve kişisel yaşamlarında değerli olabilir.

Doktora programının maliyeti büyük ölçüde değişir. Bir öğrencinin okula gitmeyi seçtiği ve girdiği programın toplam maliyeti etkileyebilecek iki faktör olduğu durumlarda.

Teoloji alanında doktorasını başarıyla tamamlayan bireyler, akademik çevreye profesör veya okul yöneticisi olarak girmeye tamamen hazır olabilirler. Bu derece dereceye sahip olanlar, dini eğitim kurumlarında yerine getirmeyi bulabilir, ancak bazıları akademinin tamamında kariyer yapmaya devam etmeyi tercih eder. Mezunlar, dini danışman olarak aile danışmanlığına gidebilir veya liderlik rolüne bakanlığa girebilirler.

Pek çok okul çevrimiçi teoloji programları sunmaktadır, böylece bireyler eğitimlerini kendileri için en uygun şekilde edinebilirler. Aşağıdaki programınızı arayın ve tercih formunu doldurarak doğrudan okulun kabul bürosuna başvurun.

Daha fazla oku

filtreler

  • Doktora
  • Beşeri Bilimler
  • Teoloji
Çalışma alanları
  • Beşeri Bilimler (41)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı