We have scheduled maintenance on our sites on the 21st of May from 4PM to 8PM CET. During this maintenance window, some functions on this site may become temporarily unavailable

ARC Academy

ARC Academy

ARC Academy

Tanıtım

ARC Akademi, dinamik oyun geliştirme alanında yeteneklerin yetiştirilmesinde ön saflarda yer almaktadır. Misyonumuz, öğrencilerin yaratıcı oyun endüstrisindeki potansiyellerini ortaya çıkarmaları ve genişletmeleri için onları güçlendirmektir. ARC Academy'de öğrenciler paha biçilmez bilgi ve beceriler kazanıyor, yeni bağlantılar kuruyor, önde gelen oyun stüdyolarından deneyimli profesyonellerle etkileşime giriyor ve portföylerini geliştiriyor. Müfredatımız, oyun endüstrisinin mevcut standartlarıyla uyumlu olmasını sağlamak için pratik bir odakla tasarlanmıştır.

Öğrenciler kendilerini kapsamlı bir öğrenme ortamına kaptırarak Oyun Tasarımı, Konsept Sanatı, 3D Sanat ve Oyun Programlama alanlarında geleceğe dönük kariyerler için gerekli temel bilgileri öğrenirler. ARC deneyiminin doruk noktası uygulamalı bir projedir: bir video oyununun oluşturulması. Bu ortak çalışma, deneyimli mentorların rehberliğinde 2D & 3D sanatçıları, oyun tasarımcılarını ve programcıları bir araya getiriyor. Birlikte, ARC Academy'deki eğitimleri boyunca edindikleri beceri ve bilgileri uygulayarak ilk oyunlarını hazırlarlar.

Neden ARC?

Başarılı mezunlarımızın %84'ü kariyerlerine oyun ve yaratıcı endüstrilerde başlıyor.

ARC Academy, öğrencilerin değerli bilgi ve beceriler edindikleri, yeni bağlantılar kurdukları, oyun stüdyolarından profesyonellerle tanıştıkları ve portföylerini oluşturdukları bir yerdir.

Oyun geliştirme ve film eğitimi almak için Bulgaristan'a gelin! Uluslararası öğrenciler hakkında daha fazla bilgi edinin.

özlem

Başarılı olmayı, yaratmayı, yenilik yapmayı ve en önemlisi de hayatta mutluluğa ulaşmayı arzuluyoruz. Yaratıcı alanda bir kariyer inşa etmek pek çok açıdan tatmin edicidir ve mutluluk faktörüne büyük katkı sağlar. ARC Academy, öğrencilerin isteklerini profesyonel ve kişisel tatmine giden bir yola yönlendirmelerine yardımcı olmak için burada.

sorumluluk

Zaman, her birimizin sahip olabileceği en değerli varlıktır. ARC Academy'nin kurucuları her şeyden önce ebeveynlerdir. Çocuklarının zamanının işe yaramaz ya da modası geçmiş bir akademik müfredat tarafından boşa harcandığını bilmenin hayal kırıklığını yaşamış ebeveynlerdir. Bu nedenle ARC Akademi, öğrencilerin öğrenmeye ayırdıkları zamanı çok ciddiye alıyor ve her okul gününe çocuklarımıza karşı taşıdığımız sorumluluğun derin bilinciyle başlıyoruz.

Yaratıcılık

Yaratıcılığın en mucizevi yönü, görünüşte hiçbir şey yokken imgeler ve anlatılar ortaya çıkarma yeteneğidir. İlham almak ve bu ilhamın bir şeye yol açması - eğlence, tasarım, oyunlar, adını siz koyun. Yaratıcılık ve hayal gücü ARC Academy'nin temsil ettiği her şeyin özünde yer alır. İnsanların ihtiyacı olan tek şey fikirlerini ifade edebilecekleri bir çıkış noktasıdır. Öğrencilerimizin yaratıcı potansiyelini açığa çıkarmayı mümkün kılan becerileri öğretiyoruz. Eğer onları korur ve doğru şekilde beslersek hayal gücümüz asla uyumaz.

İnançlar

Geleceğin liderlerini yetiştirmeye yardımcı olmak için işletmeleri ve eğitimi bir araya getirmenin yatırım yapmaya değer bir hedef olduğuna inanıyoruz.

Nitelikli işgücü olmadan işletmelerin büyüyemeyeceğine, eğer işletme büyümeseydi gençleri ülkelerinde kalmaya zorlayacak yüksek maaşlı işler olmayacağına inanıyoruz. Bu, kırmaya çalıştığımız bir kısır döngü.

Akreditasyon

Kurslarımızı başarıyla tamamlayan öğrenciler, devlet tarafından tanınan bir "Yeterlilik Sertifikası" ve ARC Academy'den bir Sertifika alacaklardır. Bu belgeler oyun stüdyoları tarafından tanınır ve Akademi mezunlarının becerilerini onaylayarak profesyonel bir kariyer geliştirmelerini ve seçtikleri alanda kendilerine güvenmelerini sağlar.

kabul

ARC Academy 2024/2025 akademik yılı başvuru süreci 1 Kasım 2023'te başlayacak. Akademi'de okumak isteyen adaylar başvurularını erken veya düzenli alım sırasında yapabilirler.

ARC Academy Erken Başvuruları 31 Mart'a Kadar

Kampüs içi veya uzaktan eğitim formu için belgelerini 31 Mart tarihine kadar teslim eden adaylar, ARC Academy Hazırlık Kursuna ücretsiz katılacak.

Üç ay boyunca (25.04.'ten 4.07.'ye kadar) gerçekleştirilecek ve dersler çevrimiçi olacaktır. Katılımcılar her hafta eğitmenlerden ödevler ve geri bildirimler alacaklardır. Ayrıca gelecekteki meslektaşlarından bazılarıyla tanışma fırsatı bulacaklar.

Erken Başvuru döneminde kabul edilen ve dersi geçen öğrenciler Ekim ayında yeni bilgiler kazanacak, becerilerini geliştirecek ve öğrenme ortamına daha kolay uyum sağlayabilecekler.

Erken Kayıt 2024/2025 akademik yılı için Hazırlık kursuna katılın

ARC Academy olarak gençlerin yeteneklerine inanıyor, onu geliştirip hayalindeki mesleğe dönüştürmek için çalışıyoruz. Müfredatımız oyun ve film endüstrisindeki en iyi uygulamalara göre geliştirilmektedir ve eğitmenlerimiz bu alanlarda kanıtlanmış profesyonellerdir. Akademiden bugüne kadar mezun olan öğrencilerin %84'ünden fazlası oyun ve eğlence sektörlerinde istihdam alanı bulmuştur .

ARC Academy eğitimi dinamik ve uygulamalıdır. 4 dönem içinde gerekli yazılımı öğrenir ve beş alandan biriyle ilgili bireysel ve grup olarak pratik projeler üzerinde çalışırsınız: Oyun Tasarımı, Konsept Sanatı, 3D Sanat ve Oyun Programlama.

Erken Başvurunun Avantajları:

  • Temel becerileri öğrenme ve geliştirme
  • Çekirdek yazılımın arayüzü ve işlevselliğine aşinalık
  • İki yıllık programdaki konuşmacılardan bazılarını tanıma
  • Alanındaki profesyonellerden geri bildirim almak
  • Gelecekteki sınıf arkadaşlarıyla ağ oluşturma
  • Öğrenme ortamına daha kolay uyum
  • Ek: Mayıs ayında Akademi öğrencileriyle birlikte bire bir ustalık sınıfına katılım

Erken Başvuru Hakkında Daha Fazla Detay

31 Mart 2024 tarihine kadar başvurun ve 2024/2025 akademik yılı için Hazırlık kursumuza katılın. Erken başvurmak, size okul yılı başlamadan önce programlarımızın metodolojisine ve dinamiklerine aşina olma fırsatı verir. Size özel görevler verecek ve geri bildirim verecek bazı öğretim üyeleriyle tanışacaksınız. İlgili alanlarda kullanılan ana yazılımları (Photoshop, Blender vb.) tanıyacaksınız. Bu, ARC Academy çalışmalarınıza daha hazırlıklı ve kendinize güvenerek başlamanızı sağlayacaktır.

Kampüs İçi ve Uzaktan Eğitim Programlarımıza Başvuru Prosedürleri

Bizimle kabule ulaşmak için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekir:

1. Adım: Başvuru Formu

Lütfen CV'nizi, portfolyonuzun bağlantısını ve ön yazınızı ekleyin. Tüm alanları doldurun ve gerekli dosyaları/bağlantıları ekleyin. Uygulama kişisel bilgilerinizi, CV'nizi, portfolyonuzu ve Akademi'de eğitim motivasyonunuzu içerir. Ayrıca İngilizce Dil Yeterlilik sertifikanızı* da eklemelisiniz.

*Seviyenizi bir sertifika, dil okulu diploması veya ARC Academy yapılacak bir sınavla kanıtlayabilirsiniz. Kabul edilen sertifikalar TOEFL, IELTS, Cambridge English Qualifications sınavı ve PTE'dir (Pearson Test of English)

Başvuru gönderildikten sonra ARC Academy ekibi, başvurunun alındığını onaylamak için size e-posta gönderecek ve mülakat için bir yer seçebileceksiniz.

Adım 2: Mülakat

Mülakat, kendinizi ARC Academy için kaliteli bir aday olarak kısaca tanıtmanız için bir şanstır. Başvurunuzu ve pratik görev sonuçlarınızı gözden geçireceğiz. Öğrenme motivasyonunuz ve kendinizi bir sanatçı/oyun tasarımcısı/oyun programcısı olarak nasıl gördüğünüz hakkında konuşacağız. Başvurunuzdaki önemli noktaları ayrıntılı olarak açıklayabileceksiniz ve biz de ARC'deki öğrenme yolculuğunuzla ilgili her türlü soruyu yanıtlayacağız.

Adım 3: Pratik Görev

Son adım olarak seçtiğiniz programa bağlı olarak size belirli koşulları olan bir görev verilecektir. Görevi Kabul Ekibi tarafından belirlenen süre içerisinde tamamlamanız gerekir.

Burslar ve fon sağlama

Kampüs içi veya uzaktan eğitim biçiminde Oyun Tasarımı, Konsept Sanatı, 3D Sanat veya Oyun Programcılığı eğitimi almak istiyorsanız ARC Academy , oyun stüdyolarında çalışmanız için burslar sağlar.

Bu yıl okul ücretinin %30'u değerinde olacak üç burs yarışmamız olacak.

sorular