Keystone logo

A-STATE Queretaro

A logo

Tanıtım

Eşsiz bir dünya sınıfı fırsatı

Arkansas State, Meksika'daki ilk ABD üniversite kampüsünün geliştirilmesine ve yönetimine liderlik ederek fakülte ve öğrencileri için küresel olarak rekabetçi olanaklar yaratma misyonunu tırmandıracak.

Arkansas State, Arkansas Eyalet Üniversitesi CQ AC (ASUCQ), bir Meksikalı vakıf ve Querétaro'daki hükümet liderleri ile ortak olarak bu yenilikçi projeyi, sürdürülebilir bir demokrasi ve sosyo-ekonomik ilerleme için iddialı bir ülkedeki yüksek öğretimin yörüngesini etkilemek için yol gösterecek. Kampüs, yeni gelir yaratacak, çok uluslu şirketlere stratejik ortaklıklar sağlamakta ve benzersiz akademik fırsatlar ve profesyonel değişimler geliştirecek.

Misyonumuz

Arkansas Eyaleti liderleri eğitir, entelektüel gelişimi arttırır ve hayatları zenginleştirir.

Maç Özetleri

  • Çığır açan bir olay Şubat 2014'te yapıldı ve sınıfların 2017'de başlatılması planlandı.
  • Kampüs yaklaşık olarak inşa edilecek. 370 dönüm arazi, master kalkınma planının bir parçası olarak ASUCQ'ya özel olarak bağışlandı.
  • 75 milyon dolarlık ilk etap, 17 dönümlük atletik alanlar ve 800.000 metrekare akademik alan ve konut alanı olmak üzere 87 dönümlük alanı geliştiriyor.
  • Kampüste A-Devlet markası ve logosu ile üniversitenin müfredatı yer alacak. Öncelikle öğrenci harçlarından ve harçlardan elde edilen gelir temel alınarak tamamen kendine yeten bir işletme bütçesine sahip olacak. A-Devlet, başlangıç ​​masrafları için özel hediyelerden sağlanan fonları kullanacak ve ASUCQ, kurs teklifleri başladıktan sonra her türlü işletme açıklarını üç yıla kadar sürecek.
  • A-Devlet, kayıt beş yıl içinde 5.000'e ulaştığında yıllık net geliri 8 milyon dolar beklemektedir.
  • Proje A-Devlet pazarını yeni öğrenciler, yeni özel bireysel bağışlara erişim ve çokuluslu şirketlerle yeni ilişkiler yoluyla genişletecek.
  • ASUCQ, A-State'le aynı genel eğitim programını İngilizce dersleri ile birlikte sunacak. Başlangıçtaki akademik hedefler; mühendislik, işletme yönetimi, bilim, beşeri bilimler, sosyal bilimler, tarımsal teknoloji ve iletişimdir. Her iki kampüs de İngilizce / İspanyolca'yı ikinci dil programı olarak tanıtacak.
  • A-Devlet öğretim üyeleri, yaz veya dönem şartları için ASUCQ'da öğretim, araştırma yapma ve hizmet sunabilecek. Öğrenciler, kampüslerde birbirlerinin yerine kullanılabilir, iki dilde beceriler geliştirir ve uluslararası şirketler ile deneyim kazanma şansına sahip olurlar.

Konumlar

  • Carretera Estatal #100 km. 17.5 Municipio de Colón 76270 Querétaro, México., 76270, Santiago de Querétaro

  • Arkansas State University Jonesboro, , Jonesboro

sorular