Keystone logo
© Eva Dang
Backstage Academy

Backstage Academy

Backstage Academy

Tanıtım

kulis Akademisi fantastik sanayi bağlantıları ve öğretim ve öğrenme için üretim tesislerine erişim ile gelişen canlı etkinlikler endüstrisi için mümkün olan en iyi eğitimi vermektedir.

Temmuz 2009'da kurulan hızla derece kursları, kısa kurslar ve genç öğrenciler, kurulan profesyoneller ve toplum grupları için ısmarlama eğitim programları konusunda uzmanlaşmış, kulis eğitim için bir mükemmeliyet merkezi olarak ün kazanmıştır.

Biz Wakefield, Batı Yorkshire dayanır, Jay Z, Stone Roses, Dizzee Rascal, Lady Gaga, Robbie Williams, BBC, ITV ve Canavarı sayar Avrupa, LS-Live en büyük amaca üretim prova arena kompleksinde müşterileri arasında Enerji.

özel olarak finanse edilen bir kuruluş olarak, mevcut beceri eksiklikleri çabuk cevap verir ve spesifik talepleri doğrultusunda eğitim programları yazmak için önde gelen uzmanları ile yakın bir çalışma, sanayi ve eğitim arasında bir köprü.

O derece öğrencilerin istihdam edilebilirlik odaklanarak, kulis eğlence sektöründe nasıl bir şey olduğunu yaşam için gerçek bir tat elde yüzden alakalı, yukarı güncel eğitim vermek.

Mezunlarımız Jay Z, dünya turu ile istihdam kazanmak için gitti, Kış Olimpiyatları, Mumford & Sons turu, Glastonbury sitesi ofisi, Leeds Festivali, LS-Canlı, Alton Towers, Eh memnun Olaylar ve Genesis Tiyatrosu.

timthumb

Bizim Sanayi

Aydınlatma Programcı, Mekan Teknisyeni ve Ses Mühendisi için Tur Yöneticisi, Yaratıcı Direktörü ve Sanatçı İrtibat, canlı olaylar sektöründe kariyer çeşitli bir yelpazede sadece birkaç isim vardır. Her olay, bir müzik konser, defile, spor olayı, kurumsal etkinlik, festival, ya da tiyatro üretim olsun, işbirliği içinde çalışan insanların bir ekip gerektirir başarılı nihai ürünü oluşturmak için onların çeşitli skillsets kullanarak. Perspektif içine koymak için, Bon Jovi 'Çünkü Biz Can' dünya turu beş tur aşamalarında, 200 personel, altı tur otobüsleri genelinde ve Avrupa, Amerika ve Avustralya tur tarihlerini kolaylaştırdı 80 kamyon üzerinde üretim elemanlarının 250.000 ton dahil etti. İngiltere'nin Olaylar Sektörü (konferanslar, sergiler, fuarlar, misafirperverlik ve spor etkinlikleri) Bu 2020 yılına £ 40 milyar artacağı tahmin ile, £ 33 milyar her yıl aşan üretir. Kaynak: olaylar sektörü tüm kültürlerde yetenekli ve daha az yetenekli, genç ve yaşlı, erkek ve dişi, için ilgi çekici kariyer oluşturur Etkinlikleri için Britanya. Bu ilham verici ve dünya değiştiren olaylar üretmek için, yaratıcı, teknik ve kişisel yetenekleri geniş bir yelpazede üst düzeye çıkarır. Kaynak: Sektör olarak İş Ziyaretler ve Etkinlikler Ortaklığı (BVEP), Mart 2014' tarafından rapor 'Olaylar BÜYÜK İngiltere'nin vardır', etkinlikler, yukarı doğru ... en önemlisi çıraklık seviyesinden 530.000 üzerinde (tam zamanlı) işler sağlanmasına yol 2020 yılına £ 12bn tarafından genişletmek için endüstrinin aspirasyon İngiltere'de' için büyüme gündemini destekler. Kaynak: Bütün Parti TBMM Grup UK Olay Sanayi Sorgulama Raporu Mayıs 'UK Olaylar Sanayinin Rekabet Gücü' içine - Ağustos 2013

ourfacilities

Tesislerimiz

Kulis Akademisi kulis kariyer eğitimi için ülkedeki en iyi olanaklardan bazılarına sahiptir. Wakefield Üretim Park'ta dayanarak, Litestructures, Parlak Aşamaları Perry Scenic Creative, LS-Canlı arena prova kompleksi ve KB Olaylar dahil işletmelerin ev, öğrenciler kiralama departmanı evreleme, state-of-the-art stüdyo alanına erişim yarar, inşaat tesisleri ve gerçek hayattaki öğrenme alanları ayarlayın.

Prova Arena

bizi çok eşsiz kılan şeylerden biri de uygulamalı pratik eğitim oturumları için kullanmak merkezimizden LS-Canlı prova arena, bizim bağlantıdır. Normalde turne gösterisi provalar, film çekimleri, ürün tanıtımları için kullanılan bir amaca ve son derece esnek mekan, deney kurar ve olaylar bu.

42m geniş stüdyo uzun 32m herhangi bir büyük ölçekli üretim için uygun olabilir, yani kendi 18.2m yüksek donanım kirişler, 1200A (3 fazı) güç ve dört yükleme bölmesi, bir 128 tonluk çatı kapasitesine sahiptir. Stüdyo arma eğitim, aydınlatma uygulama, sahne oluşturur ve diğer pratik oturumları için kullanılabilir. Öğrenciler ayrıca Studio gelen yapımları üzerinde çalışma deneyimi yapmak için fırsat verilebilir.

Bu Stüdyo tesis burada ne kadar geniş olduğunu hayal etmek zor, bu yüzden biz çok çalışmaya buraya gelen düşünüyoruz eğer yuvarlak bakmak için bizim Açık Günleri birinde geliyor tavsiye!

Özellikler

 • Alan: 1641 m² (17664 fit kare)
 • Süre: 42m (138ft)
 • En: 39m (128ft)
 • Yükseklik:
  • Portalın alt için 16,5 milyon (54ft)
  • 18.2m (60 ft) dıştan kiriş yüksekliği
  • 19.8m (65ft) Çalışma yüksekliği
 • Portal: 128 Ton çatı kapasitesi
 • Güç: 1200A (3 fazı)
 • Döşeme: R-Tek 5mm kırlangıç ​​kuyruğu birbirine fayans

Üretim Parkı

Üretim Parkı o Perry Scenic Creative, Parlak Aşamaları, Litestructures ve LS-Live dahil canlı etkinlikler işletmelerin eklektik bir karışımı ile paylaşan Kulis Akademisi birincil kampüs, tam üretim öncesi ve canlı etkinlikler İngiltere için merkezi ve ev sahipliği yapmaktadır.

Beş prova stüdyonun yerinde, parka dünya çapında turlar ve yapımları çeşitli getiren dahil vardır: Muse, Take That, Florence and the Machine ve Foo Fighters.

Üretim Parkı onlar Backstage Akademisi'nde çalışmalarını tamamlamak ederken öğrenciler için tamamen benzersiz, gerçek canlı etkinlikler ortamı sağlar.

Tüm tesisler konferans, etkinlikler ve partiler için kiralamak mümkündür. Daha fazla bilgi için LS-Canlı arayınız: 01977 659888 veya e-posta [email protected] veya daha fazla ziyaret öğrenmek için Üretim Park web sitesi.

Birlik İşleri

Yakın zamanda restore edilmiş Grade II canlı müzik mekanı, Wakefield Birlik İşleri Eylül 2014 yılında açılan ve bizim BA Görsel Üretim derecesi için baz yanı sıra diğer derece dersler için öğretim ortamları sağlanması olduğunu.

Birlik İşleri içerir:

 • 600 koltuklu bir mekan (800 ayakta)
 • 100 koltuklu işlevi oda
 • Adobe Creative Cloud, Autodesk, AutoCAD ile Z400, HP iş istasyonları ile yüksek teknolojili Bilgisayar Laboratuarı, Max, d3 ve WYSIWYG 3ds
 • keşfetmek görselleştirmelerinin ve teknoloji için beş esnek sınıf alanlarda pratik alanı
 • 4k çalışma istasyonu

Teknoloji Suites

arenaya Ekli Kulis Akademisi modern tesisler HD projeksiyon ve surround ses, bir 3D stereoskopik projeksiyon sistemi ve sınıf da dahil olmak üzere endüstri standardı bir dizi program, tam d3 görselleştirme ve düzenleme paketi çalıştıran bir Apple MacBook Pro tabanlı bilişim paketi dahil vardır ve seminer alanları, akademik ve pratik hem işi karşılamak için.

Teknolojimiz suit Aşağıdaki program yüklemiş

 • Photoshop
 • Pro Tools
 • Final Cut
 • Adobe Creative Suite
 • WYSIWYG
 • Autodesk Suite
 • d3
 • İsadora
 • Vectorworks
 • ESP vizyon

Derslik ve Seminer Spaces

Modern sınıf ve seminer alanlarda bir dizi hem akademik hem de pratik çalışmalarını karşılamak zorunda.

Atölye Spaces

Biz yaratıcı farklı bir dizi için kullanılabilecek esnek alanlar, uygulamalı atölye bir dizi var. Çoğu bir 3 fazlı güç kaynağı, klima ve güneşliklere ile donatılmıştır.

Ürün gösteri

Biz sadece ürün ve canlı etkinlikler sanayi ile bağlantılı teknolojinin çeşitli hakkında öğretmek değil; Biz onlar da neler yapabileceğini göstermek.

Size yakından eylem teknolojiyi görmek ve hatta kendinizi gitmek için izin, ürün tanıtımları için kullanılabilecek alanların bir çeşitlilik var.

Konumlar

 • Wakefield

  Production Park Unit 5 Langthwaite Road South Kirkby , WF9 3AP, Wakefield

 • Wakefield

  Westgate Wakefield West Yorkshire, WF1 1EP, Wakefield

  sorular