Keystone logo

BAU International University Batumi

A logo

Tanıtım

BAU Uluslararası Üniversitesi, Batum Gürcistan'da yeni kurulan bir öğretim üniversitesidir ve burada üç katlı eğitim ve araştırma misyonu yüksek eğitimli akademik personel, en son teknolojiler, laboratuvarlar ve sınıflar tarafından başarıyla yürütülmektedir. Amerikan model eğitim programı uluslararası standartları karşılar ve farklı eğitim kurumlarından davet edilen yabancı ve Gürcü profesörler tarafından yürütülür. Üniversite, hastane "Medine" nin bulunduğu aynı bölgede yer almaktadır. Bu, tıp öğrencilerine eğitiminin ilk yılından itibaren klinik deneyim kazanacakları için en iyi eğitimi verebilmemizi sağlar. BAU Uluslararası Üniversitesi, Batum, 9 kıtada 9 ülkeye yayılmış 9 Üniversite, 16 irtibat bürosu ve 3 dil okulundan oluşan BAU Global Network bünyesinde bulunan bir üniversitedir. Bu, öğrencilerimize önde gelen tıp ve eğitim kurumlarındaki bilgi ve deneyimlerini küresel ölçekte zenginleştirme fırsatı verir.

Neden BAU BATUMI ?

 1. BAU Uluslararası Üniversite, Batum, BAU Global Network içinde yer alan ve dünya genelinde yüksek öğrenim kurumlarından oluşan bir üniversitedir. Böylece öğrencilerimiz bilgi ve deneyimlerini küresel ölçekte genişletmek için benzersiz olanaklara sahiptir.
 2. BAU Uluslararası Üniversitesi, Batum aynı yerde hastane "Medine" yer almaktadır. Bu, tıp öğrencilerine eğitiminin ilk yılından itibaren klinik deneyim kazandıkları için en iyi eğitimi sunmamızı sağlayacaktır.
 3. Amerikan model eğitim programı uluslararası standartlara karşılık gelir, altı yıl sürer ve İngilizce olarak yürütülür. Çalışmalar sırasında öğrenciler ayrıca USMLE (Amerika Birleşik Devletleri Tıbbi Lisanslama Sınavı) dersini alacaklardır. Program Uluslararası WFME tarafından akredite edilmiştir.
 4. BAU Uluslararası Üniversitesi, Batum Gürcistan'da anatomide kadavra diseksiyonu sunan tek üniversitedir.
 5. BAÜ Uluslararası Üniversite Batum'da, Bahçeşehir Üniversitesi'nden davet edilen öğretim üyeleri ve bağlı bir klinik Tıp Parkı'nın yanı sıra farklı Gürcü üniversitelerinden öğretim üyeliği yapıyor. Buna ek olarak, üniversitemiz periyodik olarak, öğrenciler için halka açık konferanslar düzenleyen ünlü doktorlara ev sahipliği yapıyor.
 6. BAU Uluslararası Üniversitesi, Batumi'nin kendisi en yeni teknolojileri, laboratuvarları ve derslikleri içeren modern bir tesistir.
 7. Üniversite öğrencileri, üniversite binasının içinde bulunan fiziksel bir kütüphaneye ve dünyanın en zengin elektronik kütüphanelerinden Bahçeşehir Üniversitesi İstanbul Kütüphanesine erişebilirler.
 8. Üniversite, öğrencilerimizi arkadaşlarımızla ve gelecekteki meslektaşlarımızı farklı kültür, gelenekler ve dünyanın çeşitli yerlerindeki geçmişle buluşturan çok kültürlü bir çevreye sahiptir.
 9. Üniversite, Gürcistan'ın en güzel şehirlerinden birinde, Karadeniz kıyısında popüler bir turistik yer olan Batum'da yer almaktadır. Yaşayan ve öğrenen Batum'da öğrenciler, öğrenciler için daha cazip bir ortam yaratan güvenli bir ortamdan ve uygun fiyatlardan yararlanabilirler.

Misyon ve vizyon

Misyon

LLC'nin “BAU International University, Batumi” misyonu, uluslararası standartların eğitim politikası, yüksek nitelikli personelin hazırlanması, bilimsel vizyon ile ve hem yerel hem de uluslararası pazarda rekabet edebilecek yenilikçi teknolojiler ve liberal değerler bilgisi ile donatılmıştır.

ÜNİVERSİTENİN MİSYON TABANLI HEDEFLERİ:

 • yüksek eğitim programlarını sunmak ve geliştirmek;
 • uluslararası işgücü piyasasında rekabet edebilmek için yüksek nitelikli insan kaynaklarını eğitmek ve eğitmek;
 • Eğitim Üniversitesinin uluslararası eğitim ve bilim topluluğuna entegrasyonunun desteklenmesi;
 • Gürcü ve uluslararası üniversiteler ile ortak eğitim programları ve bilimsel araştırma projeleri geliştirmek ve uygulamak;
 • profesör ve öğretim görevlilerinin akademik özgürlüğünü sağlamak;
 • öğrenme ve araştırma faaliyetleri için üniversitede öğrenci odaklı bir ortam oluşturmak.

ÜNİVERSİTENİN TEMEL HEDEFLERİ AŞAĞIDAKİ GİBİDİR:

 • eğitim programlarının sürekli iyileştirilmesi ve eğitim sürecinin yenilikçi gelişimi;
 • potansiyel işverenlerin çıkarlarının dikkate alınması;
 • öğrencilerin profesyonel olmaları için azami destek;
 • yeni bilgi ve bilimsel araştırmaların tanıtımında yardım;
 • uluslararası bilimsel işbirliğinin geliştirilmesi;
 • öğrenci hareketliliğinin teşvik edilmesi;
 • uluslararası bilimsel araştırma projelerinin geliştirilmesi ve uygulanmasında yardım;
 • mesleki gelişimde profesörlerin desteği

Vizyon

“ BAU International University Batumi ” eğitim üniversitesi, siyasi ve kültürel sınırların dışında olan ve cinsiyet, ırk, ten rengi, itiraf ve dinden bağımsız olarak insan, evrensel haklar ve özgürlüklerin saygınlığına saygı duyan küresel vizyonu desteklemektedir.

Gürcistan ve yabancı üniversitelerle birleşik eğitim programlarının ve bilimsel araştırma projelerinin hazırlanması ve yerine getirilmesi, öğrencilerin ve profesör-öğretmenlerin dünya eğitim-bilimsel alanına entegrasyonunu teşvik eder.

Üniversitenin amacı, kaliteli eğitim ve insanın barış, refah ve mutluluğunun temeli olan geniş dünya vizyonunun geliştirilmesi

Konumlar

 • 14 Gen. A. Abashidze St, Batumi, 6010, Batumi

sorular