Keystone logo

Brno University of Technology

A logo

Tanıtım

Brno University of Technology (BUT)

Brno'yu bu kadar özel yapan nedir?

Muazzam bir istihdam potansiyeline sahip teknoloji endüstrisinin, dünyaca ünlü mimarinin, ünlü UNESCO listesinde yer alan Villa Tugendhat gibi işlevselci mücevherler ve vatandaş dostu hizmetler arasında değişen saygın mimarisiyle birleşimi, modern bir yaşam tarzı arayan herkes için sadece birkaç unsurdur. perspektif. Konut sakinleri ve konuklar, Brno'nun da yaşamak için çok güvenli bir yer olduğunu görür.

Brno'nun Orta Avrupa'daki stratejik konumu göz önüne alındığında, yurtdışına seyahat etmek ve komşu ülkelerden ilham almak kolaydır. Güney Moravya Bölgesi'ndeki güzel manzaralar, yakındaki Moravyalı Karst ve eşsiz kültürel, halk ve şarap yapım gelenekleri, dinlenmeye ve dışa dönük aktiviteler arayanlara hayret uyandırıyor.

Neden Brno University of Technology eğitim almalısınız?

 • 1899 yılında kurulan yüz yıllık geleneği
 • 25'ten fazla lisans, yüksek lisans ve doktora İngilizce programlar
 • Uluslararası Öğrenci Kulübü, Erasmus Öğrenci Ağı - arkadaş programı ve uluslararası öğrenciler için Hoşgeldin Haftası üyesi
 • Çok çeşitli spor aktiviteleri sunan mükemmel spor tesisleri (Olimpiyat standardı stadyumu)
 • en büyük öğrenci salonları Brno
 • araştırma ve geliştirme işbirliği (IBM, FEI, Honeywell, Bosch, Siemens, Škoda Auto vb.)
 • Mükemmellik merkezleri (Orta Avrupa Teknoloji Enstitüsü, IT4Innovations)
 • QS Dünya Üniversiteleri Sıralaması ve Dünya Üniversite Sıralaması'nda elverişli konum

Brno University of Technology (BUT), Çek Cumhuriyeti'ndeki en büyük teknik / mühendislik üniversitesidir ve Orta Avrupa'daki önde gelen eğitim, bilim ve araştırma kurumlarından biridir. Geleneği, 115 yıldan uzun bir süre sonra 1899'a kadar uzanıyor, üniversite 19.000 öğrenciye sahip. Bugün BUT'ta sekiz fakülte ve üç üniversite enstitüsü, beş bölgesel araştırma merkezi (AdMaS, CVVOZE, MRC, NETME, SIX) var. iki mükemmellik merkezi (CEITEC, IT4Inovation).

Fakülteler

 • Mimarlık Fakültesi - FA
 • İşletme ve Yönetim Fakültesi - FBM
 • İnşaat Mühendisliği Fakültesi - FCE
 • Kimya Fakültesi - FCH
 • Elektrik Mühendisliği ve İletişim Fakültesi - FEEC
 • Güzel Sanatlar Fakültesi - FFA
 • Bilgi Teknolojileri Fakültesi - FIT
 • Makine Mühendisliği Bölümü-FME

Üniversite Enstitüleri

 • Adli Mühendislik Enstitüsü - IFE
 • Orta Avrupa Teknoloji Enstitüsü - CEITEC
 • Spor Aktiviteleri Merkezi - CESA

AMA programları, sadece mühendislik değil, aynı zamanda doğa bilimleri, mimarlık, güzel sanatlar, bilişim ve ekonomi alanlarını da kapsamakta olup, disiplinler arası güçlü bir vurgu ve endüstriyel alanla yakın bir bağlantıya sahiptir. Son teknoloji araştırma tesisleri ve akademik mükemmelliği ile BUT, öğrenciler ve profesyoneller arasında tanınmış bir üne sahiptir.

Brno University of Technology , Çek Cumhuriyeti'ndeki ilklerden biri olan ECTS ve DS Label sertifikalarını aldı. Her iki sertifika da AMA'nın yüksek öğretim alanında AB'nin kriterlerini karşıladığının kanıtıdır ve ek olarak, hareketliliğin genişletilmesine ve üniversitenin uluslararasılaşmasının artırılmasına büyük katkı sağlamaktadır.

Üniversite hem AB hem de AB üyesi olmayan ortaklarla işbirliği yapmaktadır (şu anda 600'den fazla anlaşma içermektedir) ve çeşitli hareketlilik programlarına katılmıştır (Erasmus, CEEPUS, Aktion, EEA ve Norveç Hibeleri, vb.) Üniversitenin uzun vadeli planı güçlendirmektir. önde gelen, uluslararası saygın araştırma üniversiteleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle uluslararası işbirliği, Brno University of Technology stratejik önceliklerinden biridir. Bu amaca ulaşabilmek için, BUT bir yandan daha fazla uluslararası öğrenciyi işe almayı hedefleyen bir yandan da yurtdışından araştırmacı ve öğretmen yetiştirmeyi hedeflemektedir. Avrupa Üniversiteler Birliği (EUA), CESAER ve diğer kuruluşların bir üyesi olarak AMA, ortak projeler ve faaliyetlerde aktiftir.

AMA, Škoda Auto, Siemens, FEI, Honeywell, Bosch ve IBM gibi önde gelen uluslararası şirketlerle uzun vadeli olarak işbirliği yapmaktadır. Ancak bu şirketleri, kendi çalışma alanlarıyla ilgili bir staj yapma fırsatına sahip öğrencilerle bağlantı kurmaktadır. ya da tezlerinde çalışırken endüstri uzmanları tarafından denetlenecek. İş teklifleri hem öğrenciler hem de mezunlar ile paylaşılmaktadır. Üniversite, Çek Cumhuriyeti'nin en donanımlı merkezlerinden biri olan CESA spor merkezinde, Olimpiyat standardı stadyumu ile çok çeşitli sporlar sunuyor. BUT öğrencileri için spor faaliyetlerinin çoğu ücretsizdir.

AMA tüm Brno üniversitelerinin en büyük öğrenci konaklama kapasitesine sahiptir. Üniversite öğrenci salonlarında konaklama masrafları ayda 170 EUR civarında, her odada yüksek hızlı internet var. Hemen hemen tüm hizmetler kampüsün yakınında bulunur - kantinler, kafeler, spor alanları, Uluslararası Öğrenci Kulübü ve üniversite kulüpleri. AMA yurtları, Çek Cumhuriyeti'ndeki en iyi salonlar için bir yarışmada en iyi üçüncülük arasındaydı ve bu da onların iyi kalitelerini ifade ediyor. Çoğu üniversite binası Brno şehrinin kuzey kesiminde bulunan Üniversite Kampüsünde (Pod Palackeho Vrchem) bulunmaktadır.

Üniversitenin fakültelerde ve öğrenci salonlarında, kafeteryalar, restoranlar, pizzacılar, kafeler, barlar ve atıştırmalık büfeleri gibi birçok yemek olanakları bulunmaktadır. Kafeterya ve restoranlarda sıcak ve soğuk, sipariş üzerine üretilen, özel diyet ve vejeteryan yemekleri şeklinde geniş bir menü seçeneği bulunmaktadır. On-line sipariş ve öğrenci kartları ile nakit ödeme için bilgisayarlı bir gıda hizmetleri sistemi vardır.

Konumlar

 • BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY Antonínská 548/1 601 90 Brno Czech Republic, , Brno

sorular