Keystone logo
© Cary Edmonson
California State University, Fresno

California State University, Fresno

California State University, Fresno

Tanıtım

Kaliforniya'da merkezi bir konumda

Fresno Eyaleti, Kaliforniya'nın kalbinde, aksi halde Central Valley olarak bilinir. Fresno State kampüsü, 4.000'den fazla ağaç ve çok sayıda yeşil açık alan ile yaklaşık 1.400 dönümdür ve ders çalışmak için park benzeri bir ortam sağlar. Çalışan bir çiftliğimiz, mandıramız, mağazamız, Los Angeles ile Sacramento arasındaki en büyük kütüphanemiz, Starbucks'ımız, sinema salonumuz, etkinlik merkezimiz, bowling salonumuz, planetaryumumuz ve çok daha fazlası var. Fresno Eyaleti, ABD'nin Batı Kıyısındaki en büyük üniversite kapalı arenası olan Save Mart Center'a bile ev sahipliği yapmaktadır.

Kaliforniya'nın en büyük 5. şehri olan Fresno, öğrencilere çok sayıda spor takımına, organizasyona, tesise, mekana ve staj olanaklarına kolay erişim sağlar. Fresno State, hem Los Angeles'a hem de San Francisco'ya üç saatlik bir sürüş mesafesinde elverişli bir konuma sahiptir.

Fresno County, dünyanın en çok rağbet gören dinlence ve eğlence yerlerinden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Üç Ulusal Park, Yosemite, Sequoia ve Kings Canyon arka bahçemizde. Nefes kesen manzara, muhteşem kanyonlar, basamaklı nehirler ve şelaleler, dünyanın en büyük ağaçları ve sonsuz patikalar kısa bir sürüş mesafesinde bulunabilir.

Misyonumuz, uluslararası öğrencilere yüksek kaliteli hizmetler sunmak ve California State University, Fresno üniversite topluluğuna uluslararası bir eğitim kaynağı olarak hizmet etmektir.

Kararlıyız:

 • Uluslararası öğrencilere sıcak ve bilgilendirici bir karşılama sunmak ve onların önemini ve kampüse ve Fresno topluluğuna katkılarını takdir etmek.
 • Uluslararası öğrencilere, zorluklarla tek başlarına karşılaşmamaları için uygun hizmetler ve yardım sağlamak.
 • Hayallerinin peşinden gitmek, Üniversite topluluğuna dahil olmak ve çabalarının takdir edilmesini sağlamak için fırsatlara ve cesarete sahip oldukları rahat bir ortamda yeni ortamlarına uyum sağlamalarına ve anlamalarına yardımcı olmak için uluslararası öğrencilerle birlikte çalışmak.
 • Endişelerini saygı, güvence ve anlayışla ele almak için elimizden gelenin en iyisini yaparken, uluslararası öğrencileri soru sormaya ve önerilerde bulunmaya teşvik etmek.
 • Uluslararası değişimi kolaylaştırmak, kültürler arası iletişimi geliştirmek ve uluslararası çabaları desteklemek için fakülte ve personele bir kaynak olarak hizmet etmek.
 • Aday öğrencilere ve velilere üniversite ve mevcut eğitim deneyimlerinin kalitesi hakkında bilgi sağlamak, dünyanın dört bir yanındaki ülkelerden sürekli öğrenci akışını artırır ve teşvik eder.
 • Daha iyi bir dünya hayal etmek ve inşa etmek için birlikte çalışırken bugün ve yarın dostluğumuzu sunuyoruz.

Ekonomik

Fresno Eyaleti, son derece uygun bir fiyata kaliteli eğitim sağlama misyonuyla ulusal sıralamada yer alan bir üniversitedir.

California Eyalet Üniversitesi sistemi, öğrenci maliyetlerini minimumda tutmak için her türlü çabayı göstermektedir. Öğrenciler yurtdışında eğitim almayı düşünürken karşılanabilirliğin önemli bir faktör olduğunu anladığımızdan, öğrenim ücretini ve ücretleri rekabetçi bir şekilde tutmaya çalışıyoruz.

Kaliforniya'nın harika hava, aktiviteler ve ikonik şehirler dahil sunabileceği çok şey var, ancak Kaliforniya'da yaşamak pahalı olabilir. Neyse ki Fresno, Los Angeles, San Francisco ve Silikon Vadisi'ne kolay erişim ile Kaliforniya'nın kalbinde uygun fiyatlı bir yaşam maliyeti sunuyor. Fresno'da, ek ücret ödemeden San Francisco gibi yerleri ziyaret etmeye veya staj yapmaya devam ederken yaşamayı ve eğitim almayı karşılayabilirsiniz.

Sadece bizim sözümüze güvenmeyin, birçok uluslararası öğrenci Fresno State'i seçme nedenlerinin bir parçası olarak satın alınabilirlik hakkında yorum yapıyor.

İstihdam olanakları

Fresno State mezunları, Amazon, Apple, Boeing, Google, Intel ve Microsoft gibi prestijli şirketlerde çalışan profesyoneller haline gelir. Kaliforniya'nın kalbinde elverişli bir konuma sahip olan Fresno, Los Angeles, San Francisco ve Silikon Vadisi'ndeki iş fırsatlarına kolay erişim sunar.

ABD'ye gelmenizin asıl amacı Fresno Eyaletinde okumak olsa da, hem öğrenciyken hem de mezun olduktan sonra size sunulan birçok istihdam ve mesleki deneyim fırsatı vardır.

 • Kampüs İçi İstihdam . Kampüs içi istihdam, okulun tesislerinde gerçekleştirilmelidir (okul kitabevi veya kafeterya gibi kampüste öğrencilere hizmet sağlayan yerel ticari firmalar dahil). Öğrenciler, Uluslararası Ofis'ten onay bekleyen Fresno State'deki eğitimlerinin ilk döneminde kampüs içi işlere başvurma hakkına sahiptir.
 • Müfredat Uygulamalı Eğitimi (CPT) , istihdamın müfredatın veya staj gibi akademik programın ayrılmaz bir parçası olduğu düşünülen program tamamlanmadan önce F-1 öğrencilerine sunulan bir istihdam seçeneğidir.
 • Ciddi Ekonomik Sıkıntı . Bir Fresno State öğrencisi, ciddi bir ekonomik zorluk iznine başvurmaya hak kazanabilmesi için bir tam akademik yıl boyunca F-1 statüsünde olmalıdır. Kampüs içi istihdam olanakları mevcut değilse veya başka bir şekilde yetersizse, uygun bir F-1 öğrencisi, ciddi ekonomik sıkıntıya dayalı olarak kampüs dışı çalışma izni talep edebilir.
 • İsteğe Bağlı Uygulamalı Eğitim (OPT) , öğrencilerin Fresno Eyaletinde programı tamamladıktan sonra kendi alanlarında 12 ay çalışmaları için bir fırsattır.
 • STEM İsteğe Bağlı Uygulamalı Eğitim : STEM Belirlenmiş Derece Program Listesinde yer alan bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) derecelerini alan F-1 öğrencileri, E-Doğrulamaya kayıtlı işverenler tarafından istihdam edilir ve başlangıç hibesi almış olan öğrenciler böyle bir derece ile ilgili tamamlama sonrası OPT, OPT'yi 24 ay daha uzatan 24 aylık bir uzatma için başvurabilir ve bu da toplam 3 yıllık OPT süresi anlamına gelir.

kabul

Konumlar

 • Fresno

  5241 N. Maple Ave., 93740, Fresno

sorular