Keystone logo

Centro Universitário Celso Lisboa (UCL)

A logo

Tanıtım

Celso Lisboa 20. yüzyılın başlarında Rio de Janeiro şehrinde doğdu. Öğretmenlerin Oğlu, o 1950'lerde meclis ve devlet yasa koyucu olarak siyasete kendini ithaf onun hayatına başladı. O zaman, o ekonomik ve sosyal alaka projeler geliştirmiş ve kendi inisiyatifiyle kurulan ve küçükler için Kurtarma Merkezi Bela Vista ve Sosyal Güvenlik Çalışma yapılmaktadır. Kaliteli eğitim yoluyla toplumsal eşitsizliği azaltmak bir rüya, rüya oldu.

1964 yılında orta ve lise amaçlayan Koleji Atheneu Brazilian, kurmak için siyasi faaliyetleri terk etti. 1971 yılında oluşturulan kendi hayalini, sürdüren, Üniversite Toplum Celso Lisboa. 1998 yılında başarı hikayesini konsolide, kurum ve çevre sağlığı üzerindeki yönetim kursları, mezuniyet ek olarak, sunan, Üniversite Merkezi konumunu fethetmek.

Celso Lisboa Rio de Janeiro Sağlık ve Wellness için en University Center olduğunu. varlığının 45 yıl ile Enstitü kendi lisans derslerinden 20.000 'den fazla öğrenci eğitim vermiştir. altyapı 14 bin metrekare Superhighway Sampaio İstasyonu önünde, Kuzey Bölgesi kalbinde tek bir kampüste vardır:

80 derslik 5 bloklara bölünür pratik sınıfları için 18 laboratuarlar 4 bilgisayar laboratuarı 3 oditoryumlar multi-spor salonu akademi kütüphane

Konumlar

  • Rua 24 de Maio, 797 Engenho Novo – Rio de Janeiro CEP: 20950-092, , Rio de Janeiro

sorular