Keystone logo

Charles University Faculty of Medicine in Hradec Králové

A logo

Tanıtım

Eğitim

Hradec Králové'deki Charles Üniversitesi Tıp Fakültesi , tıp bilimlerinde gelecekteki lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerine sahip kişilere eğitim vermektedir.

Eğitim, kendi alanlarında uzman ve yetkin bilim adamları olan eğitimciler tarafından sağlanır.

Uluslararası işbirliği

Fakültemiz için yabancı ülkelerle işbirliği ve uluslararası hareketlilik bir önceliktir.

Öğrencilere bazı Avrupa üniversitelerinde bir ila iki dönem geçirme fırsatı veren Erasmus programının yanı sıra, IFMSA organizasyonu öğrencilere başka yerleştirmeler de sunmaktadır.

Fakültemizin ABD, Rochester'daki prestijli Mayo Clinic ile mükemmel bir ilişkisi var. Kapsamında Çek Cumhuriyeti'ndeki diğer tüm tıp fakültelerini geride bırakan bu benzersiz işbirliği, Rochester'da 3 aylık bir yerleştirme için yaklaşık 10 lisans ve lisansüstü öğrenciye yıllık yerleştirme sağlar. Yerleşimler araştırmaya odaklanır ve genellikle öğrencilerimizin ilgi alanları ve gelecekteki gelişimi ile bağlantılıdır. Ayrıca genellikle bir yayın çıktısı vardır. Mayo Clinic'teki yerleştirmenin tüm katılımcıları, bunun çok teşvik edici bir aktivite olduğunu onaylıyor. Bazı durumlarda, ABD'deki prestijli kliniklerde daha fazla işe yerleştirmeye yol açmıştır.

Fakülteler arası anlaşmalar ve öğrenciler ve öğretmenler için yüzlerce üniversitelerarası anlaşma, yabancı kurumlarla işbirliğinin bir başka yaygın yoludur.

Bilim ve Araştırma

Öğretimin yanı sıra bilimsel ve araştırma faaliyetleri de fakültenin ana faaliyetleri arasındadır.

Fakülte üyelerimiz ve öğrencilerimiz, tıbbi araştırma ve öğretim inovasyonu ile ilgili birçok hibe projesinin (Çek Hibe Ajansı, Avrupa Sosyal Fonu, ERDF, FP7, vb.) baş araştırmacıları veya ortak araştırmacılarıdır.

Lisans (Yüksek Lisans) programlarının öğrencileri, müfredatları dahilinde bilimsel ve araştırma çalışmaları için öğrenimlerinin en başından itibaren hazırlanabilirler. Çalışmalarının sonuçları, SVOČ konferanslarında (Öğrencilerin Bilimsel ve Araştırma Çalışmaları konferansı) yıllık olarak sunulur, tartışılır ve değerlendirilir.

Bilimsel ve araştırma faaliyetlerinin sonuçları birçok düzenli bilimsel toplantıda sunulur.

Tıp Fakültesi ve Hradec Králové'deki Üniversite Hastanesinin bilimsel konferansları, bazı hibe kuruluşlarının hibeleri için dış inceleme prosedürlerinin bir parçasıdır.

Lisansüstü (PhD) çalışma programındaki öğrencilerin araştırma faaliyetleri, lisansüstü öğrencilerinin konferanslarında sunulmaktadır.

Lisansüstü (PhD) öğrencilerinin katıldığı “Uluslararası Tıp Lisansüstü Konferansı Hradec Králové” alt başlığıyla “Doktora Öğrencilerinin Araştırmalarında Yeni Sınırlar” başlıklı uluslararası konferans 2005 yılından bu yana her yıl düzenleniyor ve prestiji artıyor. 2005 yılından bu yana düzenlenen Doktora Öğrencilerinin Araştırmalarında Yeni Sınırlar alt başlığıyla Uluslararası Tıp Yüksek Lisans Konferansı Hradec Králové'nin prestiji sürekli artıyor.

Konumlar

  • Charles University in Prague Faculty of Medicine in Hradec Kralove PO BOX 38 Simkova 870 Hradec Kralove 1 500 38 Czech Republic, , Hradec Kralove

sorular