Keystone logo

Emirates College for Management & Information Technology

A logo

Tanıtım

Yönetim ve Bilgi Teknolojisi Emirates Koleji (ECMIT) başlangıçta kurulan ve Yönetimi ve Bilgi Teknolojileri Emirates Merkezi olarak 1998 yılında Milli Eğitim BAE Bakanlığı tarafından lisans verilen bir yüksek öğrenim 4 yıllık bir kurumdur. 2004 yılında, merkezi yönetimi için Emirates Koleji ve Bilgi Teknolojisi ve kolej geleceğini şekillendirecek oldu geliştirilen beş misyon odaklı hedefler bir dizi olarak değiştirildi. 2003 yılında, üniversite iş binbaşı ile disiplinlerarası bilimleri lisans programları AS kendi 2 yıl BAE Yüksek Eğitim Bakanlığı (MOHESR) için önerilen ve BT hangi 2004 yılında ilk akreditasyon verildi.

2006-2011 için ECMIT ilk 5 Yıllık Stratejik Planı 2006 yılında geliştirilmiştir. "ECMIT Excellence Planlama" olarak adlandırılan, plan geliştirme yedi stratejileri belirledi. Plan kolej tüm planlama, değerlendirme ve değerlendirme döngüleri yılda inşa edildiği üzerine bir vakıf olarak görev yaptı. 2010 yılında, üniversite BAE yüksek çalışmalar için MOHESR tarafından belirlenen kabul kriterlerini yerine could not akademik zayıf öğrencileri hazırlamak için İngilizce, Matematik, IT, Arapça ve Eğitim Becerileri temel derslerden oluşan bir 2-dönem vakıf programı geliştirdi. Program aynı yıl içinde MOHESR tarafından kabul edildi.

2011-12 öğretim yılında, ECMIT lisans ve lisans programlarına, öğrenme kaynakları ve terminal lisans sahipleri ile fakülte yeniden bileşiminin genişleme başlatılması dahil genişletilmiş stratejileri ve hedefleri bir dizi ile ikinci stratejik planı geliştirdi. Aynı yıl, kurumsal misyon ve hedefleri revize stratejileri ile uyumlu hale revize edildi.

akademik yıl 2012-13 döneminde, üniversite başarıyla revize ve tüm önlisans programlarını yükseltilmiş, ve önemli ölçüde kütüphane ve BT kaynakları gelişmiş. Aynı dönemde, kurum, tüm ortak akademik programlar ve 124 kredi BBA programının ilk akreditasyon tam akreditasyon yol açan CAA tarafından değerlendirmelerin bir dizi yapıldı.

Üniversite 1998 yılında kuruluşundan bu yana uzun bir yol kat etti. Bu kolej Kuzey Amerika geniş deneyime yükseköğretim sistemi bir başkan tarafından ve yurtdışı yükseköğretim sistemlerinin kapsamlı uzmanlığa sahip akademik işlerinin bir dekan tarafından yönetilen olduğu bir Batı tarzı yönetim yapısını geliştirmiştir. Bu% 90 terminali lisans sahipleri ile fakülte yeniden etmiştir. onun 17 öğretim üyesi yaklaşık% 84 şimdi tam zamanlı çalışmaktadır. Sonuç olarak, kayıt bahar 2014 263 2012 yılının sonbaharında 137 (en düşük) dan önemli bir büyüme tanık oldu.

Vakfı ve İyileştirici, Genel Eğitim ve İngiliz Çalışmaları, İş, Bilgi Teknolojileri ve Sürekli Eğitim Bölümler: üniversitenin Akademik İşler beş akademik bölümler halinde düzenlenmiştir. Bu bölümler yardımcı gibi birimler, danışmanlık ve Kayıt, Bilgisayar ve Bilişim Hizmetleri, Kütüphane, Kabul ve Pazarlama ve Öğrenci İşleri iyi örgütlenmiş bir şebeke tarafından desteklenmektedir. Programlar kız ve erkek öğrencilerin birlikte eğitim sağlayan bir cinsiyet-birleşik bir ortamda İngilizce olarak teslim edilir. Ayrıca, üniversite koordine ve operasyon tüm yönleriyle kalitesini sağlamak için ECMIT çabalarını desteklediğini iyi işleyen Kurumsal Planlama ve Verimlilik Birimi kurmuştur. Birim, görüş ve memnuniyet anketleri yapar toplar, üretir ve kurumsal araştırma ve uyum için bilgi analiz eder.

15 yıllık bir süre içinde, üniversite 2000 öğrenci üzerinde toplam 20 sınıflar üzerinde mezun oldu. Bugün bu öğrenciler devlet, iş dünyası, kamu ve ülke ekonomisine önemli katkılar yapma özel sektörlerde stratejik mevkilere. Yıllar geçtikçe, ECMIT öğrencilere hayatta başarılı olmak için gereken bilgi ve becerileri öğreterek pratik bağımsız düşünme idealini izlemiştir. Farklı geçmişlerden gelen rağmen, öğrencilerin bireysel kariyer hedeflerine ulaşmak için bir taahhüdü paylaşır. kolej işyerinde değişen ihtiyaçlarına cevap akademik bir ortamda ve her öğrencinin ihtiyaçlarına güçlü bir kariyer planlama desteği ve dikkat sağlayarak bu taahhüdünü besledi. ECMIT sabit vurgu potansiyel işverenler ve öğrencilerin hedeflerine ulaşmak hangi bir destekleyici bir ortam sunma ile bağlantıları aracılığıyla bir topluluk ağı oluşturmak için olmuştur.

Konumlar

  • ECMIT, Al Nahda Area II, , Dubai

sorular