Keystone logo
EIT Manufacturing – Masters Üretimde Tedarik Zincirinin Zorlukları Webinarı
EIT Manufacturing – Masters

Üretimde Tedarik Zincirinin Zorlukları Webinarı

Online

2 Days

Ingilizce

Tam zamanlı

19 Jun 2024

20 Jun 2024

EUR 67

Uzaktan Eğitim

Tanıtım

Günümüzün hızla gelişen üretim ortamında, tedarik zinciri zorluklarının karmaşık ağında gezinmek, sürdürülebilir büyüme ve başarı için çok önemlidir. Ortak üniversitelerimizden biri olan Çek Teknik Üniversitesi tarafından verilen bu kapsamlı kurs, temel zorluklara ve yenilikçi çözümlere odaklanarak imalat sektöründe tedarik zinciri yönetiminin çok yönlü yönlerini incelemektedir.

  1. Daha Geniş Bir Bağlamda Ekotasarım: Modern üreticiler, çevresel etkiyi en aza indirmek ve yönetmeliklere uymak için eko-tasarıma öncelik vermelidir. Bu modül, çevre dostu malzemelere, atık azaltmaya ve çevresel ve ekonomik faydalar için ürün yaşam döngülerini optimize etmeye odaklanarak sürdürülebilirlik ilkelerini ürün geliştirmeye entegre eder.
  2. ESG Raporlaması (Yeni Bir Başlangıç Fırsatı Olarak da): ÇSY raporlaması kurumsal şeffaflık için çok önemlidir. Bu modül, üretim tedarik zincirlerindeki sürdürülebilirlik performansının değerlendirilmesindeki önemini araştırmaktadır. Ayrıca, ESG sektöründeki başlangıç fırsatlarını vurgulayarak, öğrencilere vaka çalışmaları ve yenilikçi raporlama yaklaşımları aracılığıyla ortaya çıkan trendlerden yararlanma becerileri sağlar.
  3. Tedarik Zincirinin Esnekliği - Uygulamadan Dersler: Tedarik zinciri dayanıklılığı, küresel aksaklıkların ortasında kritik önem taşır. Bu modül, gerçek dünya deneyimlerinden yararlanarak üretim kuruluşları tarafından dayanıklılığı artırmak için kullanılan stratejileri analiz eder. Katılımcılar, riskleri azaltmak ve operasyonel sürekliliği sağlamak için envanter optimizasyonu, kaynak çeşitlendirmesi ve diğer taktikleri öğrenirler.

sertifika

Web seminerini başarıyla tamamlayan öğrenciler, EIT Manufacturing katılım sertifikasını alırlar.

kabul

Program Öğrenim Ücreti

Okul Hakkında

sorular