Keystone logo
Esami Business School

Esami Business School

Esami Business School

Tanıtım

Hakkımızda

Doğu ve Güney Afrika Yönetim Enstitüsü (ESAMI) hükümetler arası bölgesel yönetim geliştirme merkezidir. ESAMI'nin genel merkezi Arusha, Tanzanya'da bulunuyor.

Enstitü, politika yönetimi, ulaştırma yönetimi, finansal yönetim, bilgi teknolojisi yönetimi, sağlık yönetimi, insan kaynakları yönetimi, proje yönetimi, enerji ve çevre yönetimi gibi birçok kritik alanda bölgeye eğitimli personel sağlamanın temel amacı ile kurulmuştur. diğerleri arasında cinsiyet yönetimi.

Odak noktası, bölgedeki üst düzey yöneticilere küresel sorunları göz önünde bulundurarak yönetsel performanslarını iyileştirmek için Afrika çevresine yönelik bölgesel bir odak noktası oluşturmaktı.

ESAMI'nin Görev, Misyon, Vizyon ve Felsefesi

Doğu ve Güney Afrika Yönetim Enstitüsü (ESAMI), Doğu ve Güney Afrika bölgesinden on üye devlete ait Pan Afrika Bölgesel Yönetim Geliştirme Merkezi'dir. Bunlar Kenya, Malavi, Mozambik, Namibya, Seyşel Adaları, Svaziland, Tanzanya, Uganda, Zambiya ve Zimbabve'dir. Üst düzey uzman yönetim eğitimi, danışmanlık, eğitim programları ve eylem odaklı yönetim araştırma hizmetleri sunan, hizmet ve pazar odaklı bir kurumdur. ESAMI yönetim geliştirme programlarına düzenli olarak katılan diğer ülkeler arasında Lesotho, Botsvana, Güney Afrika, Angola, Ruanda, Sierra Leone, Nijerya, Eritre, Fildişi Sahili, Liberya, Gana, Gambiya, Sudan, Etiyopya ve Burkina Faso yer almaktadır.

Mayıs 1997'de, BM Afrika Ekonomik Komisyonu, ESAMI'yi, Yönetim Gelişiminde Afrika Mükemmeliyet Merkezi olarak resmen ilan etti. Bu tanıma, ESAMI'nin hizmetlerini Afrika'daki tüm ülkelere genişletmesini gerektirmiştir. Afrika'nın yeni bin yıldaki yönetim zorluklarını karşılamak için ESAMI, Afrika çapında yüksek kalite, müşteri odaklı yönetim geliştirme müdahaleleri sunmaya devam ediyor.

manda

ESAMI'nin görevi Afrika'daki kamu, özel ve uluslararası kuruluşların performansını ve yönetim etkinliğini arttırmaktır. Bu şu şekilde yapılacaktır:

 • Yönetim eğitimi ve eğitimi;
 • Yönetim danışmanlığı ve danışmanlık hizmetleri;
 • Yönetim araştırması, bilgi üretimi ve yayınları;
 • Yönetimde en iyi uygulamaların tanıtımı.

Vizyon

2020'ye gelindiğinde, ESAMI uluslararası alanda tanınan bir liderlik ve iş dönüşümü merkezidir.

Misyon

Misyonumuz, liderlik gelişimi, yenilikçi eğitim, yönetim eğitimi, yeni bilgi üretimi ve danışmanlık hizmetleri yoluyla kurumları dönüştürmektir.

Müşterilerimizin evrenleri bireyler, kamu, özel ve uluslararası organizasyonlar olacaktır.

ESAMI: Geçmiş ve Bugün

1980 yılında kuruluşundan bu yana, ESAMI bölgede insan kaynakları ve yönetim geliştirme alanında önemli katkılarda bulunmuştur. Bölgesel Yönetim Geliştirme Enstitüsü olarak rolü, bölge ülkeleri ve ötesindeki ülkeler tarafından artan müşteri talebinin bir sonucu olarak önemli ölçüde genişlemiştir. Hükümet, kamu, özel ve sivil kuruluşlardaki 75.000'in üzerinde orta ve üst düzey personel, Enstitü tarafından sunulan açık yönetim geliştirme programlarına katılmıştır.

ESAMI'nin Stratejik İtkisi

ESAMI programları, kıtanın her yerinden müşterinin ortaya çıkan ihtiyaçlarına dayanmaktadır. Enstitü, programların ihtiyaç değerlendirmesi ve katılımcıların geri bildirimleri şeklinde yürütülen araştırmalardan yararlandığından emin olmaya devam etmiştir. Program değerlendirme, izleme çalışmaları ve etki değerlendirmesi, ESAMI'nin eğitim ve kapasite geliştirme sürecinin önemli bir parçasını oluşturacaktır. Bu izahnamede sunulan eğitim programları, yönetim ve performansın birey ve örgütsel düzeyde iyileştirilmesi arasında güçlü bir bağlantıya sahip olacaktır.

Müşterilerin özel sorunlarını ve sorunlarını çözmek için özel programlar yürütülecektir. Bunlar normal olarak istek üzerine ve müşteriye uygun mekanlarda ve tarihlerde gerçekleştirilir.

ESAMI oldukça başarılı olduğu kanıtlanmış bir Executive MBA Programı başlattı. Bugüne kadar, İşletme Okulu kayıt, Afrika'daki on kampüste yayılmış 3600 öğrenciden oluşuyor.

ESAMI ayrıca İşletme yönetimi Sertifika, Diploma ve Lisans programları tanıttı.

ESAMI'nin Yeteneği ve Karşılaştırmalı Avantajları

Bir yönetim geliştirme merkezi olan ESAMI, farklı ülkelerden insanların bölgesel bir çerçevede deneyimlerini paylaşmak ve paylaşmak için buluştuğu bir merkez olmuştur. Enstitü, yönetimsel performanstaki gelişmeleri ve müşteri organizasyonlarının etkinliğini kolaylaştırmak için bu etkileşimi geliştirmeyi amaçlamaktadır. Afrika'daki en büyük bölgesel kurumlardan biri ve yönetim geliştirme alanında önde gelen şirketlerden biri olan ESAMI'nin kabiliyeti aşağıdaki özelliklerde büyük ölçüde kök salmıştır:

 • İyi çalıştığı ülkeleri anlayan farklı, yerli, üst düzey eğitimli ve deneyimli profesyonel kadroların özü.
 • Afrika çevresini tanıyan ve hizmetine adamış Afrika profesyonelleri tarafından yönetilen başarılı bir kurum.
 • ESAMI'nin dinamik ve dinamik bir yönetim kurulu tarafından yönlendirilen geniş ve esnek bir görevi
 • ESAMI'nin eğitim ve danışmanlık gelirlerinden mali yeterlilik derecesi, hayatta kalma sübvansiyonlarına bağlı değildir.
 • Etkin iyileştirme ve yeniliklere istekli ve kararlı bir kadro.
 • ESAMI'nin profesyonel kadrosunu hızlı bir şekilde kurması ve müşterilerine yakın bir saha ofisleri ağı tarafından desteklenmesi.
 • Farklı geçmişlere ve ülkelere sahip bir müşteri ile etkileşimlerden yıllar geçtikçe kazanılan bir deneyim zenginliği
 • Kurumsal ve bireysel iletişim ağı
 • Değişen çevre ve beklentilere uygun esneklik ve hazırlık
 • Enstitünün faaliyetleriyle eşleşecek ve özel gereksinimlere, kaygılara ve önceliklere hızlı bir şekilde cevap verecek bölgesel lezzet ve karakter.

Konumlar

 • Arusha

  Headquarters P. O. BOX 3030, Arusha, Tanzânia, , Arusha

  • Nairobi

   ESAMI KENYA 4th Floor International House P. O. Box 566628 – 00200, , Nairobi

   • Dar es Salaam

    ESAMI DAR ES SALAAM 3rd Floor, NIC Investment House P.O. Box 22290, , Dar es Salaam

    • Lusaka

     ESAMI - ZAMBIA 2ND Floor, Superannuation House Ben Bella Road P.O. Box 32132, , Lusaka

     • Kampala

      ESAMI – UGANDA ESAMI Centre, Plot 52 Bombo Road P.O. Box 824, , Kampala

      • Windhoek

       ESAMI – NAMIBIA Cnr Nelson Mandela/Sam Nujoma HIDAS Centre P.O. Box 1836,, 9000, Windhoek

       • Mbabane

        ESAMI – eSWATINI 3RD Floor, Lilunga House Somhlolo Rd P.O. Box 4234, , Mbabane

        • Harare

         ESAMI – ZIMBABWE 6 Bantry Road, Alexandra Park P.O. Box 2627, , Harare

         • Maputo

          ESAMI MOZAMBIQUE No. 657 Floor No. 1 Avenida Julius Nyerere P.O. Box 2077, , Maputo

          • Lilongwe

           ESAMI MALAWI 1st Floor, Development House, City Centre P.O. Box 31127 Lilongwe 3, , Lilongwe

           sorular