Keystone logo
ESCP Business School

ESCP Business School

ESCP Business School

Tanıtım

1819'da kurulan ESCP Business School , nesiller boyu liderler ve girişimciler yetiştirmiştir. Berlin, Londra, Madrid, Paris, Torino ve Varşova'daki altı şehir kampüsü ile ESCP'nin gerçek Avrupalı kimliği, iş alanında benzersiz bir çok kültürlü eğitim tarzı ve Uluslararası Yönetim konularında küresel bir bakış açısı sunmasına olanak tanır. Her yıl ESCP, 120'den fazla farklı ülkeden 6.000'den fazla öğrenciyi ve 5.000 yöneticiyi ağırlayarak onlara kapsamlı bir Yönetim kursları ve uzmanlık programları (Lisans, Yüksek Lisans, Executive MBA, Doktora ve Yönetici Eğitimi) sunar. www.escp.eu – Bizi Twitter'da takip edin @ESCPeurope

Tarih

ESCP Business School markası, yaklaşık 200 yıllık tarihi boyunca evrim geçirmiş olsa da, her zaman ilk üç harfine sadık kalmıştır. 1819'da École Spéciale de Commerce et d'Industrie adı altında başlayarak ve kısa bir süre sonra École Supérieure de Commerceolarak yeniden adlandırıldı, elli yıl sonra 1869'da ESCP'ye dönüştü. Kardeş okulu European School of Management (EAP) ile 1999 yılında birleştikten sonra, okul yaklaşık on yıl boyunca ESCP-EAP olarak adlandırıldı. Son olarak, 2009'da, okulun adı, Avrupa mirasına ve konumuna açıkça atıfta bulunarak ESCP Europe'a dönüştü.

ESCP Business School in uluslararası kapsamı, erken yaşlarından beri görünür olmuştur. Daha şimdiden 1824 sınıfı, aralarında yedi İspanyol, beş Brezilyalı, beş Hollandalı, dört Alman ve iki Amerikalı bulunan 15 farklı milletten uluslararası öğrencilerin %30'unu sayıyordu.

Dil eğitimi, Fransızca dilbilgisine ek olarak İngilizce, Almanca ve İspanyolca dersleri de içeren ilk müfredatının önemli bir parçasıydı. 1825 itibariyle, ESCP'de toplam on dil öğretildi ve öğrencilerin en az üçünü öğrenmesi gerekiyordu.
Yaklaşık bir buçuk asır sonra, ESCP çok kampüslü bir işletme okulu oluşturarak yeniden öncü oldu. Okulun Avrupa çağrısına yanıt vermek için 1973'te Almanya ve Birleşik Krallık'ta, ardından 1988'de İspanya'da, 2004'te İtalya'da ve 2015'te Varşova'da kampüsler açıldı. Her zamankinden daha küreselleşen bir dünya bağlamında, ESCP Business School in bugün amacı, hümanist değerler ile yönetim eğitimi arasındaki bağı güçlendirerek gerçek anlamda Avrupalı yöneticiler yetiştirmektir. ESCP, dünyaya açılan gerçek bir Avrupa Okulu haline gelir.

21. Yüzyılda Öne Çıkanlar

 • 2001: ESCP'nin Yönetim Yüksek Lisans programı, öğrencilere Yönetim alanında bir Avrupa Yüksek Lisansı alma imkanı veren City University London tarafından onaylandı.
 • 2002: ESCP Business School , Association to Advance Collegiate Schools of Business (AACSB) tarafından akredite edilmiştir ve bu da onu Triple Crown akreditasyonuna sahip ilk işletme okullarından biri yapmaktadır: AACSB, EQUIS ve AMBA.
 • 2004: İtalya, Torino'da beşinci bir kampüs kuruldu. Yönetim Yüksek Lisans öğrencileri, Torino Üniversitesi tarafından onaylanan İtalyan Laurea Magistrale derecesini alabilirler.
 • 2005: Okul, Oxford'dan taşındıktan sonra Londra kampüsünün açılışını yaptı. ESCP'nin artık beş büyük Avrupa şehrinde kentsel kampüsleri var: Paris, Londra, Berlin, Madrid ve Torino.
 • 2007: Yönetim Yüksek Lisans programı, Madrid III. Carlos Üniversitesi tarafından tanınır ve öğrenciler İspanyolca Master Europeo en Administración y Dirección de Empresas derecesini alabilirler. ESCP, yerleştirildiği beş ülkenin her birinde ulusal bir derece verebilir.
 • 2015: Okul, Orta ve Doğu Avrupa'da üçlü akreditasyona (AACSB, EQUIS, AMBA) sahip tek işletme okulu olan Varşova merkezli Kozminski Üniversitesi ile stratejik bir ittifak yoluyla altıncı Avrupa kampüsünü kurar.
 • 2016: Paris Kampüsü, Yönetici Eğitim faaliyetlerini geliştirmek ve okulun gelişimini ve büyümesini desteklemek için Montparnasse bölgesine (Paris'in sol yakası) kadar uzanır.
 • 2018: ESCP Business School , artık okulun çoğunluk hissedarı olan Paris Île-de-France Bölgesel Ticaret ve Sanayi Odası'ndan özerk hale geldi.

Misyon

"ESCP Business School'nin misyonu, yarının iş liderlerine ilham vermek ve onları eğitmektir."

Yarının iş liderlerinin uluslararası, dijital ve kültürler arası etkili olmaları gerektiğine inanıyoruz. Eğitim ve organizasyon yapısına yaklaşımımız, Avrupa'nın başlıca pazarlarının her birindeki kampüslerde entegre (pan-Avrupa) bir Fakülte tarafından sunulan güçlü uluslararası programlarla bunu yansıtmaktadır.

Bu misyonu, pan-Avrupa çerçevesinde ulusötesi deneyimi, işbirliğini ve öğrenmeyi teşvik eden uluslararası yönetim eğitimi ve araştırmasına yönelik benzersiz yaklaşımımızla ilerletiyoruz.

2015 yılında Okul, C4B kısaltması altında benzersiz bir yaklaşım ve bakış açısını resmileştirdi: Cultures for (4) Business. Bu, çalışmalarımıza rehberlik etmeye devam ediyor ve şimdi 2018-2022 dönemi için yeni bir Stratejik Plana dahil edildi.

Vizyonumuz

(2022'ye kadar ne ve nerede olmak istiyoruz)

“2022'de ESCP , dünya çapında uluslararası odaklı yönetim eğitimi için Avrupa'nın önde gelen işletme okulu olarak tanınacak.Vizyonumuz ima eder

 • kuruluşların ve liderlerin düşünme ve davranma biçimlerini şekillendiren uluslararası/karşılaştırmalı yönetimde birinci sınıf araştırmalar üretmek ve yaymak;

 • yarının iş dünyalarını şekillendirmek ve birbirine bağlamak için donanımlı, kültürel ve dijital açıdan akıllı mezunlar yetiştirmek;

 • uluslararası yönetim uygulamalarında ve kültürlerarası ilişkilerde ilerlemeleri teşvik etmek için iş dünyası, mezunlar ve hükümetle anlamlı bir şekilde ilişki kurmak;

 • çeşitliliğin her biçimini bir yenilik, güç ve liderlik kaynağı olarak kullanmak

Kampüs Özellikleri

Ana unsurlar

 • 6 kampüs: Berlin, Londra, Madrid,
  Paris, Torino ve Varşova
 • Avrupa ve Dünya'da 130 akademik ittifak
 • Üçlü akreditasyon: AACSB – EQUIS – AMBA
 • Düzenli olarak dünyanın en iyi işletme okulları arasında sıralanır
 • Okulun derin Avrupa kimliğini temsil eden Avrupa yönetimi

  akreditasyonlar

  EFMD Equis AkreditasyonluAACSB Akreditasyonlu

  Konumlar

  • Spain Online

   Spain Online, İspanya

  • Madrid

   c/ Arroyofresno, 1 28035 - Madrid Spain, , Madrid

   sorular