Keystone logo

ESRA - École Supérieure de Réalisation Audiovisuelle

A logo

Tanıtım

ESRA , Fransız hükümetinin 1972'de yarattığı bir Fransız Film Okulu'dur ve Fransız hükümetinin bir Devlet diploması (Fransız lisansı) yayınlama ve teslim etme yetkisi veren tek özel okuldur. ESRA , teorik ve pratik öğretimi, yıllar boyunca verimliliğini kanıtlayan bir programda eşit olarak karıştırır. Şimdi 6000 mezunu Sinema ve Televizyon alanında çalışıyor. 2007'den bu yana ESRA , New York City'de lisansüstü öğrencilerine isteğe bağlı bir dördüncü yıl eğitim vermektedir. Bu programda, 12 haftalık bir programa katılarak bir New York ortak okulunun işbirliği ile kısa bir film çekmektedir. Yaz programlarımız, dünyanın her yerinden gelen seçkin öğrencileri, olağanüstü yeteneklerini ve öğrenme sevgisini paylaşan akranları şirketlerinde zorlu akademik çalışmalara katılma fırsatı sunmaktadır. ESRA tüm öğretim üyeleri tanınmış öğretmenler ve çalışan profesyoneller. Bizim odağımız, titiz akademisyenler ve öğrenmeler değil, aynı zamanda uluslararası öğrencileri bir araya getirmekten kaynaklanan sosyal deneyimlerdir.

ESRA : Lisansüstü Görsel-İşitsel Yaratılış Okulu

Sinema ve görsel-işitsel üç yıllık bir program: Sinema Yönetmenliği, Televizyon Yönetmenliği, TV Dizileri Yönetmenliği, Prodüksiyon, Düzenleme ve Görüntü (Sinematografi).

ISTS: Lisansüstü School of Sound teknikleri

Sound'da kariyer için üç yıllık bir program: stüdyo sesi, ekran için ses, Canlı etkinlikler ve Radyo.

SUP'INFOGRAPH: 3D Animasyon filmleri için lisans üstü okulu.

3d animasyon filmlerinde kariyer için üç yıllık bir program: Yönlendirme ve animasyon, ışıklandırma ve renderleme ve post prodüksiyon. NEW YORK: Lisansüstü ESRA , ISTS ve SUP'INFOGRAPH öğrencileri New York City'de isteğe bağlı bir 4. yılını takip etmeyi seçebilirler. Bu program teorik ve pratik dersler, prodüksiyonlar ve stajlar içerir. Ayrıca, 1. ve 2. sınıf öğrencileri, Temmuz ayı boyunca New York'ta bir yaz programını takip edebilirler.

Sürekli Eğitim:

Paris, Nice, Rennes ve Bruxelles'de ESRA Sürekli eğitim, farklı alanlarda bir haftadan sekiz aya kadar bir kariyer değişikliği programı arayan tüm yetişkinlere şunları sunar: Görsel-işitsel yönlendirme, Görsel-işitsel tekniker, ses teknisyeni, HD çekim, dijital fotoğrafçılık, yazılım Sertifikalar (Apple ve avid sertifikalı merkez).

ESRA JUNIORS

ESRA Fransız lise öğrencilerine, senaryo yazımı, film analizi, Ses, yönetmenlik ve düzenleme konularında 5 günden bir aya kadar tanıtım programları sunmaktadır. Her okulda Şubat, Nisan ve Temmuz aylarında gerçekleşecekler: Mayıs ayında Uluslararası Film Festivali sırasında Paris, Nice, Rennes, Bruxelles ve Cannes'da.

ESRA ULUSLARARASI PROGRAMLARI:

2016'dan beri ESRA International, Paris'te İngilizce yabancı öğrenciler için bir yıllık film yapım programı sunmaktadır. Ayrıca, 2016'dan beri ESRA International, Paris, Nice ve Bruxelles'de İngilizce film yapımında yabancı öğrenciler için 2 ila 4 haftalık yaz programları sunmaktadır.

ESRA - DHEC: LİSANS PROGRAMLARI

2008'den beri ESRA , Paris'te Senaryo Yazma / Yönetme ve Üretim / Dağıtım alanında iki yüksek lisans programı sunmaktadır.

Konumlar

  • ESRA PARIS 135 avenue Félix Faure, 75015, Paris

  • ESRA CÔTE D'AZUR 9, quai des Deux Emmanuel, 06 300, Nice

  • 1 rue Xavier Grall, 35700, Rennes

  • ESRA BRUXELLES 34, Rue du Beau Site , 1 000, Brussels

sorular