Keystone logo

ETH Zurich Institute of Science, Technology and Policy

A logo

Tanıtım

ETH Zürih

Özgürlük ve bireysel sorumluluk, girişimci ruh ve açık fikirlilik: ETH Zürih, gerçek İsviçre değerlerinin temeli üzerinde duruyor.

Bilim ve teknoloji üniversitemiz, günümüz İsviçre'sinin kurucularının burayı bir yenilik ve bilgi merkezi olarak yarattığı 1855 yılına dayanmaktadır.

ETH Zürih'te öğrenciler bağımsız düşünme için ideal bir ortam, araştırmacılara ise en üst düzeyde performansa ilham veren bir iklim keşfederler. Avrupa'nın kalbinde yer alan, ancak tüm dünyada bağlantılar kuran ETH Zurich, bugünün ve yarının küresel zorluklarına etkili çözümlere öncülük ediyor.

Vesika

Özgürlük ve bireysel sorumluluk, girişimci ruh ve açık fikirlilik: ETH Zürih, gerçek İsviçre değerlerinin temeli üzerinde duruyor. Bilim ve teknoloji üniversitemiz, günümüz İsviçre'sinin kurucularının burayı bir yenilik ve bilgi merkezi olarak yarattığı 1855 yılına dayanmaktadır. ETH Zürih'te öğrenciler bağımsız düşünme için ideal bir ortam, araştırmacılara ise en üst düzeyde performansa ilham veren bir iklim keşfederler. Avrupa'nın kalbinde yer alan, ancak tüm dünyada bağlantılar kuran ETH Zurich, bugünün ve yarının küresel zorluklarına etkili çözümlere öncülük ediyor.

Gerçekler ve Rakamlar

  • 120'den fazla ülkeden 4.000 doktora öğrencisi de dahil olmak üzere 19.800 öğrenci
  • 500 profesör
  • 1996'dan beri 355 spin-off
  • Albert Einstein ve Wolfgang Pauli dahil 21 Nobel Ödülü sahibi (1 Fields Madalyası sahibi, 2 Pritzker Ödülü sahibi)
  • Her yıl 90 patent başvurusu ve 200 buluş raporu
  • 1,8 milyar CHF, Federal Hükümetten 1,3 milyar CHF çekirdek finansmanı içerir
  • THE sıralamasında 9. (2016)
  • QS sıralamasında 8. (2016)
  • ARWU sıralamasında 19. (2016)

Ana odak alanları

İnsanlığın başlıca zorluklarıyla başa çıkmak için, çok disiplinli ekiplerde disiplin yaklaşımlarının bir kombinasyonu veya çok disiplinli bir yaklaşım genellikle gereklidir. Bu nedenle ETH Zurich, departman faaliyetlerine ek olarak birkaç ana odak alanına odaklanmaktadır. Araştırma, ister yerel, ulusal veya küresel düzeyde olsun, toplumun ihtiyaçlarına odaklanır ve bu nedenle siyasete, ekonomiye ve topluma değerli katkılarda bulunur.

ETH Zürih'in ana odak alanları aşağıdaki gibidir:

İlaç

Teknik ve bilimsel bir üniversite olarak ETH Zürih, temel araştırmalar, prognostik, teşhis ve tedavi için teknolojilerin geliştirilmesi, yan şirketlerin kurulması, eğitim ve öğretim programları aracılığıyla on yıllardır tıbbın ilerlemesine önemli katkılarda bulunuyor. altyapı.

Veri

ETH Zürih'teki araştırmacılar, muazzam miktarda veriyi güvence altına almak ve değerlendirmek için veri bilimi ve makine öğrenimi için yeni yaklaşımlar geliştiriyorlar.

Sürdürülebilirlik

Gıda güvenliği, enerji arzı ve iklim değişikliği, yaşam alanlarımızın sürdürülebilir tasarımı ve doğal kaynakların dikkatli bir şekilde kullanılması en büyük küresel zorluklar arasındadır. ETH Zürih, bu konuları on yıllardır yoğun bir şekilde incelemiştir ve bugün enerji, beslenme ve çevre araştırmalarında liderdir.

Üretim teknolojileri

Bir şirketin ekonomik başarısı, yenilikçi ürünler geliştirme ve uygun maliyetli üretim sağlama yeteneğine bağlıdır. ETH Zurich'in araştırması, geleceğe yönelik üretim süreçlerinin ve üretim teknolojilerinin geliştirilmesine katkıda bulunur.

Eleştirel Düşünme Girişimi

ETH Zurich, ETH öğrencilerine eleştirel ve bağımsız düşünme eğitimi vermek amacıyla 2012 yılında Eleştirel Düşünme Girişimi'ni (CTETH) başlattı. Bu girişim, üniversitenin uzmanlık uzmanlığına ek olarak eleştirel düşünme ve iletişim ve liderlik becerileri sağlamasına olanak tanır.

Konumlar

  • ETH Zurich Institute of Science, Technology and Policy Universitätstrasse 41 8092 Zürich Switzerland , , Zürich

sorular