Keystone logo
© Euler-Franeker Memorial University with public domain portrait of J. Euler
The Euler-Franeker Memorial University

The Euler-Franeker Memorial University

The Euler-Franeker Memorial University

Tanıtım

EULER (kısa biçim, uzun biçim: The Euler-Franeker Memorial University Enstitüsü), üniversite tüzüğüne sahip hükümetler arası anlaşmaya dayalı bir kuruluş olan EUCLID (Euclid Üniversitesi) bünyesinde resmi olarak kurulmuş bağımsız bir akademik enstitüdür. EULER ayrıca Hollanda Krallığı'nda ulusal ve uluslararası hukuk kapsamında hem EUCLID hem de EULER dereceleri vermesine olanak tanıyan ayrı bir üniversite tüzüğüne sahiptir.

Bu stratejik geçmiş ve ilişki sayesinde EULER benzersiz özelliklerini ve vizyonunu korurken EUCLID'in altyapısından ve kurumsal tanınırlığından tam olarak yararlanabilmektedir.

Gelenek ve Modernitenin Kavşağında

EULER bir “Memorial” üniversite olarak vizyonu, Avrupa'nın büyük üniversitelerinin, özellikle de 1585 ile 1585 yılları arasında olağanüstü eğitim veren orijinal Franeker Üniversitesi'nin bilimsel titizlik, tartışma (resmi tartışma) ve sosyo-ruhsal katılım geleneğini sürdürmek ve canlandırmaktır. ve 1811. EULER büyük bir küresel akademik mükemmellik geleneğini sürdürmek ve hayata geçirmek için hükümetlerarası bir kuruluşun mali, teknolojik ve akademik desteğinden yararlanmaktadır.

Tarihimiz

Hollanda Krallığı'nın bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz, çünkü köklerimiz tarihin derinliklerine uzanıyor; tam olarak 1500'lü yıllara, yani 1585'e, Franeker Üniversitesi'nin kurulduğu yıl olan Hollanda'ya kadar uzanıyor. Bu olağanüstü üniversite, 1811'de Fransız İmparatoru Napolyon tarafından dağıtılıncaya kadar orijinal biçimini korudu ve sonunda faaliyetlerini durdurdu, hatta 1843'te Athenaeum biçimini aldı. Ancak 'Franeker'in külleri', bilimi felsefeyle uyumlu hale getirmeye yönelik kalıcı vizyonuyla için için yanmaya devam etti. , araştırma ve teoloji giderek daha alakalı olmaya devam etti.

Yüz seksen yıl sonra, Eğitim, Bilim, Kültür ve Spor Bakanlığı (Willemstad, Curaçao, Hollanda Krallığı) tarafından onaylanan bir anma üniversite tüzüğü aracılığıyla alev yeniden alevlendi. The Euler-Franeker Memorial University (Vakıf) bu olağanüstü Hollanda kurumunun mirasını ve vizyonunu yeniden canlandırma yasal hakkını veren sözleşme, aynı zamanda ilk kez bir üniversite adına Leonard EULER derin mirasını anıyor.

Burslar ve fon sağlama

EULER son derece uygun maliyetli bir kurum olmaya çabalarken, aynı zamanda kişinin yüksek öğrenimi için gerekli yatırımı ödemenin zorluğunu da anlıyor.

EULER başvuru sahiplerini dış fon kaynaklarına yönlendirecek konumda değildir ancak bankalardan ve diğer finansman kaynaklarından fon sağlamak için kullanılabilecek resmi Kabul Mektubu yayınlayacaktır.

Aşağıdaki EULER bursları şu anda mevcuttur. Nitelikler ve prosedürler hakkında ek bilgi için lütfen Kabul Ofisinden bilgi alın.

Konumlar

 • Willemstad

  Cas Coraweg, 105-A, , Willemstad

 • Willemstad

  Cas Coraweg, 105-A, , Willemstad

 • The Hague

  EULER | EU&NL Liaison Office Johan de Wittlaan 7, 2517 JR, The Hague

  sorular