Keystone logo

Faculdade de Ciências Médicas da Santa Casa São Paulo (FCMSCSP)

A logo

Tanıtım

SANTA CASA DE SAO PAULO MERCY

Santa Casa de Misericordia de Sao Paulo Kardeşliği onaltıncı yüzyıldan beri, yardım, yaşlı, yoksul ve hasta yetim için, adanmış Portekizli kökenli bir asırlık kurumdur. Mercy kelimesinin başkalarının lehine eylemler ", kalbi iyilik koymak" duygusal anlamda içermektedir. Uzun bir süre, bu kentte ve Aziz Paul onun ufkunu genişletti ve nüfus büyüdü ölçüde tek hastane, o hasta için ev ve bakım için daha fazla alan ayırmak için gerekli oldu.

1884 yılında, yeni bir hastane aynı yerde, bugüne kadar bularak "yüksek Arouche içinde" açıldı. 1912 yılında, Dr. Arnaldo Vieira de Carvalho, hastanenin klinik direktörü, Ombudsman Kardeşlik Tıp Bilimleri Hastanesi öğretim resmiyet bir proje sundu. 1913 yılında, Tıp Eğitimi Tıp Fakültesi ve Cerrahi başlatılmıştır. Böylece, Kutsal Evi Hastanesi São Paulo eyaletinde doktorlar ve cerrahlar yetiştirmek ilk yerdi.

1930'ların ortalarında, São Paulo (USP) Üniversitesi oluşturulması ile, São Paulo Tıp Fakültesi Klinik sandalyeler Santa Casa koğuşları ve Kursu "Dr. kullanılan Arnaldo "olan temel sandalyeler 1945 yılında Avenida Doutor Arnaldo üzerinde binasına taşındı USP, entegre.

1933 itibaren, diğer tıbbi öğretim kurumu öğrencileri de memnun Central Hospital öğrenme teklif: 50'li ve faaliyetlerin başlangıcına kadar, Tıp Paulista Okulu, São Paulo State (Unifesp) şimdi Federal Üniversitesi Ülkenin eğitim, Hastane Sao Paulo için özel inşa edilen ilk hastane. Aynı on yıl içinde USP Clinicas Hastanesi birimleri devreye ediliyordu ve öğrencilerin yeni tesisine transfer.

Bu tarihsel gerçekler için, Kutsal Evi Hastanesi São Paulo'da ilk tıp fakültelerinde doğduğu oldu. Öğretim, araştırma ve yardım için bu meslek kalıcı ve gelecek doktorlar katılmak döndü tarihsel iddiaları sonuçlandı. Şu anda onlar kabul için 1.200 'den fazla yataklı, tüm tıbbi uzmanlık 8000 kişi üzerinde günde ortalama karşılanmaktadır. Aylık 90.000 üzerinde poliklinik ziyaretleri ve diğer 80.000 acil servise ziyaretleri, yaklaşık 4000 yatış, 3000 faaliyetlerini ve kendi laboratuarlarında 300 000 testleri ve Tanı Görüntüleme mükemmel hizmetler 50 000 muayene yapılır. Tüm özellikleri ve yüksek karmaşıklık hizmetlerinde acil bakım bölgemizde bir referans olarak alınır.

Görüntüsü, sizin profiliniz, hayırsever bağlılık bakım noktası, Birleştirilmiş Sağlık Sistemi (SUS) ve Katkı Medikal uygun olarak elde edilen fonlar kendi hastanelerinde yeniden yatırılan olduğunu öneriyorum, böylece bu quadricentenária kurum, son tutmak Birlikte çok yetenekli profesyoneller ile tıbbi malzeme, Brezilya'nın nüfusunun mümkün olan en iyi sağlık hizmetini sunmak.

ST PAUL KUTSAL EVİ SAĞLIK BİLİMLERİ YÜKSEKOKULU

Ekim 1962, daha sonra Ombudsman, Dr. Christiano Altenfelder Silva, Tıp Fakültesi yaratma fikri bir meraklısı, KUTSAL PAUL VE TIP BİLİMLERİ COLLEGE kurulmasını kabul edildi Yönetim Kurulu EVİ (FCMSCSP) ARE söyledi. Onun didaktik biçimi Profesör Emilio Athie, Okul fikir başka meraklısı başkanlığında Kutsal House Hekimleri Derneği tarafından kurulmuştur. Her ikisi de usulüne Bu Okulu'nun kurucuları olarak kabul edilir. Bu Vakıf Arnaldo Vieira de Carvalho (HCVF) tarafından yapılmaktadır kar amacı gütmeyen özel bir hayırsever, olarak karakterize edilir.

24 Mayıs 1963 tarihinde, akademik Pedro Calmon, Brezilya Üniversitesi Rektörü Santa Casa de São Paulo Sağlık Bilimleri Fakültesi tıp fakültesi öğrencilerinin açılış sınıfını verildi. Elbette resmen tanınması 1968 4 Ocak Federal Sayılı Karar 62.044 tarafından yayınlanan tarihli. Kurumun ilk Direktörü Profesör Emilio Athie ve bu yazı diğer öğretmenler tarafından işgal ve 2011 yılından bu yana Prof. Valdir Golin, Fakülte eski bir öğrencisi tarafından yönetilen edilmiştir.

2000 yılında, Milli Eğitim Bakanlığı konsepti "A" ve 2001 yılında didaktik faaliyetlerin başlamasıyla birlikte hemşirelik kursu kurulmasını onayladı. Aynı yıl, konuşma terapisi lisans derecesi de MEC tarafından notu "A" ile, 2002 yılında eğitim faaliyetlerini başlatarak onaylandı. 2008 yılında, etkinlikler Enformatik onun Bakanlığı aracılığıyla, dağıtım kısa sağlık kurumları için kurslar yanı sıra Uzaktan Eğitim kursları veren, Teletıp başlatılmıştır.

2015 itibaren, yoğun hastane sağlık ortamında kullanılan operasyonel kurulumda uzmanların eğitimi, taşıma ve yüksek ekipman ve ilerici gelişmişliği tamir odaklanmış, Teknoloji, Biyomedikal Sistemler ve Radyoloji iki Kolejleri faaliyetlerine başladı ve görüntüleme cihazları üreticileri. Şu anda, kendi fakülte çoğu çalışma veya komut mesajları almak, Fakülte yanı sıra Hastane Hizmetleri üyelerinden mezun oldu. Şu anda beş mezuniyet kurslarına 1122 öğrenciye, Lisansüstü derslerin 205 öğretmek 374 profesör ve 284 (% 75.9) Doktorlar, 77 (20.6%) Yüksek Lisans ve 13 (% 3.5) uzmanları vardır "Açıkçası" ve "Lato sensu" Lisansüstü derslerin 1.650 öğrenci.

Santa Casa de Misericordia de São Paulo Brotherhood, Santa Casa de São Paulo Tıp Bilimleri Yüksekokulu Eğitim Bakanlığı tarafından değerlendirilen ülke Tıp iyi yükseköğretim kurumlarından biridir (Enade) Hastane Kompleksi takılı 2013 yılında. Sağlık gelişmesine katkıları Bilim ve Teknoloji Bakanlığı ile kayıtlı yaklaşık 40 araştırma grupları ile, klinik alanı olarak temel, hem çok sayıda bilimsel araştırma ile kanıtlanmıştır. Öğrenciler ve öğretmenler gibi Merkez Hastanesi, Hastane Sao Luiz Gonzaga, Ruh Sağlığı Entegre Merkezi, Sağlık-Okul Merkezi Barra Funda ve Geriatrik Hastanesi Dom Pedro II gibi çeşitli kuruluşlarda tekno-bilimsel araştırma faaliyetlerini tanınan gelişir.

Konumlar

  • Rua Doutor Cesário Motta Júnior, 61 - Vila Buarque, São Paulo - SP, 01221-020, Brazil, , São Paulo

sorular