We have scheduled maintenance on our sites on the 21st of May from 4PM to 8PM CET. During this maintenance window, some functions on this site may become temporarily unavailable

FutureLearn

FutureLearn

FutureLearn

Tanıtım

En iyi eğitimcilerle çevrimiçi yeni beceriler öğrenin

Birinci sınıf üniversiteler ve endüstri uzmanları ile çevrimiçi% 100 öğrenin. Kariyerinizi geliştirin, yeni bir beceri öğrenin veya esnek çevrimiçi kurslarla hobilerinizi takip edin.

Neden FutureLearn ?

Her şeyi öğren

İster profesyonel olarak geliştirmek ister yeni bir hobi keşfetmek isteyin, bunun için çevrimiçi bir kurs var. Çevrimiçi programlar ve derecelerle öğrenmenizi daha da ileriye götürebilirsiniz.

Beraber öğrenmek

Dünyanın dört bir yanından milyonlarca insanın birlikte öğrenmesine katılın. Çevrimiçi öğrenme, bir grup arkadaşınızla sohbet etmek kadar kolay ve doğaldır.

Uzmanlarla öğrenin

Deneyimlerini videolar, makaleler, sınavlar ve tartışmalarla paylaşacak olan en iyi üniversitelerden ve kültür kurumlarından eğitimcilerle tanışın.

Sosyal öğrenmenin gücü: öğrenmenin etkili bir yolu

FutureLearn size çevrimiçi öğrenmenin yeni ve güçlü bir yolunu sunuyor. Her ders, hikaye anlatımı, tartışma, görünür öğrenme ve ilerlemeyi kutlamak için topluluk desteğini kullanarak etkili öğrenme ilkelerine göre tasarlanmıştır.

Hikaye anlatma yoluyla öğrenme

Her ortak üniversite, alanında önde gelen akademisyenler tarafından sunulan eksiksiz bir öğrenme deneyimi tasarlamıştır. Uzun sınıf dersleri yayınlamak yerine, fikirler yüksek kaliteli videolar ve makaleler aracılığıyla tanıtılmaktadır. Daha sonra öğrendiklerinizi tartışabilir, yeni bilgilerinizi yararlı yanıtlar sunan etkileşimli testlerle ve bir cevap yanlışsa tekrar deneme fırsatı ile test edebilirsiniz. Her kurs, anlayışınızı test etmek ve oluşturmak için yol boyunca zorluklar ve yararlı ipuçları içeren adım adım bir hikaye anlatır.

Öğrenme için tartışma

En iyi öğrencileri diğer öğrencilerle paylaşıp tartışırken, farklı deneyimlerini ve bakış açılarını anlamak ve kendi bilgilerimizdeki boşlukları doldurmak için öğreniriz. Ancak herkes sosyal olmayı sevmez, bu nedenle öğrencilerimizi ayrı tartışma forumlarına göndermek yerine, içeriğinizin yanı sıra yorumlarınızı ekleyebilirsiniz.

Diğer kişilerin konu hakkında söylediklerini okuyarak başlayabilir ve ardından hazır olduğunuzda katılabilirsiniz. Özellikle bir yorumu beğenirseniz, ilginizi en çok çeken kişileri ve yorumları kolayca bulabilmek için yazarını takip etmeyi seçebilirsiniz.

Önümüzdeki aylarda bu 'bağlam içinde tartışma' ve 'takip etme' kavramları üzerine inşa edeceğiz, böylece sosyal öğrenme daha az zorlanmış bir konuşma ve arkadaşlarınızla fikirleriniz ve öğrendikleriniz hakkında bir sohbet gibi hissettirecek.

Görünür öğrenme

Öğrenmeyi geliştirmenin bir yolu, daha sonra ne olacağını, kursta nerede olduğunuzu ve ne kadar ilerlediğinizi bilmeniz için süreci görünür hale getirmektir. Yapılacaklar listesi, her hafta için etkinlikleri gösteren ve tamamladığınızın kaydını tutan kursa genel bir bakış sunar.

Profil sayfası, kurslarınız ve yaptığınız yorumlar dahil olmak üzere kendi etkinliğinizin bir özetini sunar. Bunları kurs ve ilerlemenizin göstergeleri için ek tabelalarla genişleteceğiz.

Topluluk destekli öğrenme

Yoğun bir eğitim modeli muazzam ölçekli ücretsiz kurslar için çalışamaz, bu nedenle geniş bir öğretmen ağı olmadan çevrimiçi destek sunmamız gerekir. Çözüm, öğrencilerin yeni öğrendikleri becerilerini akranlarıyla paylaşarak derhal faydalanabilecekleri topluluğun gücünü kullanmaktır.

Diğer öğrencileri takip etmek, iyi katkıları kabul etmenizi ve yararlı tavsiyeler sunan insanları tanıtmanızı ve kendi itibarınızı geliştirmenizi sağlayacak güçlü bir sistemin bir parçasıdır. Bu şekilde, başarı sadece bir ödevi geçmek ve bir dersi tamamlamaktan değil, aynı zamanda FutureLearn topluluğuna katkıda bulunmaktan da kaynaklanır.

Büyük ölçekli sosyal öğrenme

Tüm bu yaklaşımların çok sayıda öğrenci ile çalışması gerekir, böylece yorumlar sadece geçmişte yanıp sönmez ve itibarlar zaman içinde oluşturulabilir. Bu yüzden The Open University, BBC, sosyal medya tasarımcıları ve FutureLearn ortaklarımızdan uzmanlık alan yeni bir büyük ölçekli sosyal öğrenme platformu oluşturmaya karar verdik. Yeni bir öğrenme şekli.

notlar

Görünür öğrenme, daha fazla bilgi edinmek için visible-learning.org adresini ziyaret ederek John Hattie'nin çalışmalarından esinlenmiştir.

Topluluk destek modeli Diana Laurillard'ın örgün öğrenim için konuşma çerçeveleri üzerine yaptığı çalışmadan geliyor.

138409_photo-1522202176988-66273c2fd55f.jpg
Brooke Cagle / unsplash

FutureLearn kullanma

Bir kurs seçin

Öğrenmek istediğiniz bir şey bulmak için kurs listemize göz atın. Çok çeşitli konularda kurslarımız var ve her zaman daha fazlasını ekliyoruz. Kursların uzunluğu değişkendir. Çoğu altı ila on hafta sürüyor ama aynı zamanda iki ve üç haftalık daha kısa kurslarımız var.

Diğer öğrencilerin FutureLearn ile çevrimiçi öğrenmekten nasıl hoşlandıklarını görmek için FutureLearn kurslarının yorumlarını okuyun.

Belki de bir arkadaşınızı sizinle birlikte katılmaya davet etmek isteyebilirsiniz? Katıldığınızda bunu e-posta ve sosyal medya aracılığıyla yapabilirsiniz.

Ücretsiz öğrenin, yükseltin veya Sınırsız satın alın

Çevrimiçi kısa kurslarımız hakkında nasıl bilgi edinebileceğinizi seçebilirsiniz. İşte ücretsiz öğrenme, yükseltme ve Sınırsız satın alma arasındaki fark:

Ücretsiz

Ne zaman katıldığınıza bakılmaksızın kursa + 14 gün süreyle erişim

Yükselt

  • Kursa FutureLearn olduğu sürece erişim
  • Varsa kurs testlerine erişim
  • Uygun olduğunuzda basılı ve dijital bir Başarı Sertifikası veya Katılım Bildirimi

Sınırsız

  • Bir yıl boyunca yüzlerce çevrimiçi kısa kurs ve test seçiminize erişin
  • Uygun olduğunuzda tüm kısa kurslarda yazdırılabilir dijital Başarı Sertifikası
  • Aldığınız derslerden herhangi birinin içeriğini saklama özgürlüğü
  • Kısa kurslarınızı bir yıl içinde kendi zamanında tamamlama esnekliği

Kendini tanıt

Kursun başlamasını beklerken, diğer öğrencilerin sizinle ilgili daha fazla bilgi edinmesi için profil sayfanızı doldurabilirsiniz. Profilinizi ekranın sağ üst köşesindeki menüde bulabilirsiniz.

Kursun ne zaman başladığını size bildirmek için size e-posta göndereceğiz. Önceden uzun bir süre kaydolduysanız, kursa hazırlanmanıza yardımcı olmak için size 'gitmek için bir ay' e-postası da göndeririz.

Kursu başlat

Kurs başladıktan sonra, Kurslar kontrol panelinizde bir bağlantı görünür. Bu sizi bir sonraki adımda ne yapacağınızı gösteren 'Yapılacaklar' listesine götürecektir.

Yapmak

FutureLearn kursları haftalara ayrılmıştır. Bunlar, her biri öğrenmenize yardımcı olmak için bir dizi basit adımdan inşa edilen hafta içinde tamamlamayı hedeflemeniz gereken çeşitli aktiviteler içerir. Her hafta açıklayıcı bir ad verilir, bu yüzden her zaman neyin beklendiğini bilirsiniz ve hatta neler olup bittiğini görmek için ya da geç başlarsanız en başından yakalamak için aralarında gezinebilirsiniz.

Videolar, ses ve makaleler

Video izleyerek, ses dinleyerek ve makaleleri okuyarak öğrenebilirsiniz. Bu adımların birçoğunu, anladığınızı kontrol etmenize yardımcı olacak kısa sınavlar takip eder.

Marjdaki yorumlar

Her makale, video veya ses parçasında öğrencilerin yorum yapmasına ve soru sormasına izin veren bir alan vardır. Bu, büyük ekranlarda kenar boşluğunda görülür veya aşağıda küçük ekranlarda gösterilir.

Konuları birbirinizle tartışabilirsiniz ve eğitimciler rehberlik ve sorulara cevap verecektir. Sohbete katılmak için yorum düğmesine basın.

Tamamlandı olarak işaretle

Her adımın sonunda, tamamlandı olarak işaretlemenizi sağlayan bir anahtar vardır. Bu, 'Yapılacaklar' listenizi günceller, ancak düğmeyi kapalı bırakmak bir sonraki adıma geçmenizi engellemez. Bir şeyi doğru bir şekilde anladığınızdan emin değilseniz, onu bırakıp daha sonra geri dönebilirsiniz.

Tartışma

Sık sık, diğer öğrencilerle konuşmanız için size bir konu verilecek bir tartışma adımıyla karşılaşırsınız. Fikirler hakkında konuşmak, bilgiyi öğrenmek ve birleştirmek için gerçekten harika bir yoldur, bu yüzden göz korkutucu bulsanız bile bir deneyin!

Aktivite

Herkesin şu anda ne hakkında konuştuğunu öğrenmek ister misiniz? Hangi soruların cevaplanmasına yardımcı olabileceğinizi ve hangi konuların tartışma konusu olduğunu görmek için kurs etkinliği sayfasına gidin.

Cevaplar

Yorum yapmaya başladığınızda, muhtemelen diğer öğrencilerden yanıt alırsınız. Bunları yanıtlar sayfasında göreceksiniz. Ayrıca, hiçbir yanıtı kaçırmamak için e-posta bildirimleri alırsınız.

Takip et

İlginç noktalar yapan ve harika sorular soran birini gördünüz mü? Profil sayfalarındaki 'İzle' düğmesine basın ve tartışmaları en çok ilgilendiğiniz kişileri içerecek şekilde filtreleyebilirsiniz. Birisi sizi takip ederse ve takip ederseniz birlikte öğrenebilirsiniz.

Sınavlar

Birçok etkinlik, bir test, duraklama anı ve devam etmeden önce önceki videodan veya makaleden önemli noktaları ne kadar iyi anladığınızı kontrol etmeyi içerir. Sınavlar puanlanmaz, her soruda sınırsız sayıda deneme alırsınız ve size her hareketle ilgili geri bildirim ve ipuçları veririz.

Testler

Kursunuzu yeni sürüme geçirdiyseniz, sınavlara girebilirsiniz. Testler sınavlarla aynı şekilde çalışır, ancak testler puanlanır ve üç deneme ile sınırlıdır. Bunlar genel notunuza dahil edilir ve bilginizi test etmek için tasarlanmıştır. İlk seferinde doğru bir soru alırsanız size üç puan vereceğiz, ikincisi ikinci denemenizde ve üçüncünüzde bir tane.

Ödevler

Kurslarımızın birçoğu size ödev yapma ve kurstaki diğer öğrencilerden geri bildirim alma fırsatı da sunar. Her ödev, ödevinizi nasıl yazacağınız veya oluşturacağınız ve başkalarına yapıcı geri bildirimde bulunacağınız konusunda açık talimatlarla birlikte gelir. Öğrendiklerinizi uygulamaya koymak ve nasıl geliştirebileceğinizle ilgili ipuçları almak için harika bir fırsat.

Kursu tamamlama

Kursunuzu bitirdiğinizde, bir sertifikanın gereksinimlerini yükselttiyseniz ve karşıladıysanız, öğrenmenizi göstermenize yardımcı olacak bir dijital sertifika ve daha sonra basılı bir sertifika alırsınız.

Eğer yeni sürüme geçmediyseniz, kursu bitirdiğinizde hala şansınız vardır. Yükseltme yaparsanız, sertifika almak için geri dönüp testleri tamamlayabilirsiniz.

Bir sonraki kursu seçin

Eğitim bulaşıcıdır: FutureLearn deneyiminden çok keyif alacağınızdan eminiz, birincisi bile bitmeden başka bir kursa kaydolacaksınız!

akreditasyonlar

EFMD Equis AkreditasyonluAMBA AkreditasyonluAACSB Akreditasyonlu

Konumlar

  • London

    1-11 Hawley Crescent, , London

programlar

Kurum ayrıca şunları sunar:

sorular