Keystone logo

Hochschule der Medien - University of Applied Sciences

A logo

Tanıtım

Medya Dünyasına Hoşgeldiniz

Kitaplar nasıl yazdırılır? Bilgi nasıl arşivlenir ve belgelenir? “İletişim” ne anlama geliyor? Sanal dünyalar nasıl yaratılır? TV stüdyolarında sahne arkasında ne olur? Ambalaj tasarımında neler önemlidir ve reklamcılık gerçekten nasıl çalışır? Hochschule der Medien'deki öğrenciler bu ve diğer birçok soru ile ilgilenmektedirler.

1 Eylül 2001'den bu yana, Hochschule der Medien , 100 yılı aşkın geleneğe sahip bir eğitim kurumu olan eski Baskı ve Medya Üniversitesi ile geçmişi 1942'ye kadar uzanan Kütüphanecilik ve Bilgi Üniversitesi'nin bir araya getirdiği bilgileri bir araya getirdi. 16 Lisans programı ve 6 yüksek lisans programı, yarı zamanlı MBA ve doktora programı ile Hochschule der Medien geniş bir medya uzmanlığı yelpazesine sahiptir: basılı medyadan elektronik ortama, kitle iletişim araçlarından medya teorisine, medya üretimine, medya tasarımından medyayı kullanılabilir hale getirmeye kadar.

Hochschule der Medien'de öğrenciler modern konferans salonlarında, atölye çalışmalarında ve stüdyolarda, baskı makinelerinde veya kamera arkasında öğrenirler. Üniversite laboratuvarlarında veya ortak firmalarla işbirliği içinde heyecan verici pratik projeler teorik bilgi ve bilimsel çalışma yöntemlerini tamamlar. Başlangıçta üniversitenin iki kampüsü vardı. 2014'ten beri üniversite, Stuttgart Üniversitesi'nde bir medya kampüsünden oluşmakta ve yeni bir fakülte binası ile "bir medya dünyasını" simgelemektedir.

Konumlar

  • Hochschule der Medien Nobelstrasse 10 , 70569, Stuttgart

sorular