Keystone logo

Hunan University of Science and Technology

A logo

Tanıtım

Hunan Eyaleti, Hunan Eyaleti Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı ve Hunan Eyaleti Halk Hükümeti tarafından ortaklaşa inşa edilen Hunan Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (HNUST), çok disiplinli ve belirgin özelliklere sahip, kapsamlı ve önemli bir il üniversitesidir. Eğitim Bakanlığının lisans eğitimi değerlendirmesinde "Üstün Koleji" olarak onurlandırılmıştır; Milli Eğitim Bakanlığı'nın "Mükemmel Mühendis Eğitimi Programı" nda bir kolej. Ayrıca, ilk "İnovasyon ve Girişimcilik için En İyi 50 Üniversite" ve "Mezunlar için İstihdamda En İyi 50 Üniversite" arasında yer alıyor.

1949'da kurulan Kuzey Hunan Yapı Koleji'nden gelişen HNUST, Kasım 2003'te iki ayrı üniversiteyi bir araya getirerek kurulmuştur: Xiangtan Politeknik Üniversitesi ve Xiangtan Normal Üniversitesi. Eğitim Bakanlığı ve Hunan Eyaleti Halk Hükümeti tarafından akredite edilmiştir. Xiangtan'da bulunan HNUST, 972.300 m² alana sahip 3.107 mu (207.2 hektar) bir alanı kaplamaktadır. HNUST, 19 okul kompleksi, lisansüstü bir okul, bağımsız bir kolej, yetişkin eğitimi için bir üniversite ve uluslararası bir eğitim koleji olarak, felsefe, ekonomi, hukuk, eğitim, tarih, bilim, mühendislik olmak üzere onbir türdeki disiplinlerden 90 lisans programı sunmaktadır , Tarım, yönetim, edebiyat ve sanat, 188 lisansüstü program ve 24 doktora programı. HNUST, 355'i tam profesör ve 800'i doktora sahibi olmak üzere 3.500'den fazla çalışanın 1.700 civarında bir öğretim kadrosuna sahiptir. Şu an itibariyle, HNUST, yükselen bir uluslararası öğrenci topluluğunun yanı sıra 35.000'den fazla tam zamanlı öğrencinin ülke çapında kayıtlara girmesine sahip.

Kampüs hayatı

HNUST, uluslararası akademik değişim ve işbirliğine önem vermektedir. Şimdiye kadar üniversite, ABD, İngiltere, Avustralya, Japonya ve Tayvan'daki 10'un üzerinde üniversite dahil olmak üzere 40'tan fazla üniversite ile işbirliği yapmıştır. Kayıt yaptıran uluslararası öğrenciler 16 farklı ülkeden. Son üç yılda HNUST, üst düzey yabancı uzmanları 6 yama için işe almış ve 10'dan fazla yabancı öğretmeni sürekli olarak idame ettirmiştir.

Konumlar

  • Taoyuan Road, Xiangtan, Hunan Province, , Changsha

sorular