Keystone logo
Holos University Graduate Seminary PASTORAL ENTEGRATİF SAĞLIK (PIH), PHD
Holos University Graduate Seminary

PASTORAL ENTEGRATİF SAĞLIK (PIH), PHD

Online

0 Hours

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

Request application deadline

Sep 2023

Request tuition fees

Uzaktan Eğitim

burslar

Çalışmalarınızı finanse etmenize yardımcı olacak burs fırsatlarını keşfedin

Tanıtım

PIH programı, öğrenciyi klinik, yardımlı yaşam, darülaceze ve hastane ortamları gibi çeşitli sağlık hizmetleri sistemlerinde iyileştirici yolculuklarda seyahat eden kişileri destekleyen papazlık görevlerine hazırlar.

PIH parkurundaki bir öğrenci olarak, sağlık hizmetinin dilini, sağlık hizmetinin gerçekleştiği ortamları ve sağlığa ve iyileşmeye yönelik hareketin zorluğunu keşfetmekten, desteğinizi bireylere ve ailelerine nasıl entegre edeceğinizi öğreneceksiniz. Sağlık bakımı ortamına giren ve çıkan şifa yolculuklarında gezinen insanları desteklemeye odaklanılır.

Bir papaz adayı olarak öğrenci, başkalarına hizmet etmek için bir antlaşma yapar. Bu antlaşmayı bir seminer olarak desteklemek için Holos, PIH adayına İlahi kavramlarıyla bağlantı kurmayı ve bu manevi bağlantıyı çalışmalarına dahil etmeyi öğretir. Bu bağlantının bir bireyin şifa yolculuğuna nasıl uygulanacağını anlamak, tekrar yoluyla vurgulanır.

Holos, e-posta, konferans görüşmeleri ve web seminerleri kullanarak eğitmenlerle birlikte çalışarak gerçekleştirilen uzaktan öğrenmeyi kullanır. 1 ila 5 günlük bir ikametgahta katılım gerektiren birkaç kurs vardır. İkamet yerleri ve tarihleri, HU Resmi Takviminde ilan edilir veya yerel bir sağlık bakım tesisinde düzenlenir.

Bölüm Hedefleri:

Papazın desteklediği bireyin deneyimini anlayabilmesi ve takdir edebilmesi için iyi bir tıbbi terminoloji bilgisi geliştirmek.

Şifa yolculuğunda birinin manevi bağlantısını destekleyen beceri ve teknikler geliştirmek.

Üyeler mevcut sağlık sistemindeyken ailelerin şefkatli diyalog ve meditasyon teknikleriyle desteklenebilmesi için kolaylaştırma becerilerini geliştirmek.

Bir cemaatçi ve aileleri için uygun ruhsal şifa alanını uygun şekilde tanımlamak için papazın anlayışını, empatisini, bilgeliğini ve sınırlarını geliştirmek.

Toplumu desteklemek için manevi içgörü ve bilgelik sağlamak.

Okul Hakkında

sorular

Benzer Kurslar

  • Pastoral Bakanlıklarda BS
    • Campbellsville, Amerika Birleşik Devletleri
  • İlahiyat Ustası, Pastoral Bakım ve Papazlık
    • Campbellsville, Amerika Birleşik Devletleri
  • İlahiyat Yüksek Lisansı, Pastoral Liderlik
    • Campbellsville, Amerika Birleşik Devletleri