Keystone logo
International College of Liberal Arts - Yamanashi Gakuin University

International College of Liberal Arts - Yamanashi Gakuin University

International College of Liberal Arts - Yamanashi Gakuin University

Tanıtım

iCLA , 12 Kasım'da uluslararası öğrenciler için çevrimiçi bir açık kampüs etkinliği düzenleyecek

Bize katılmak için buradan kaydolun

Liberal sanatları seçin. Japonyada.

International College of Liberal Arts ( iCLA ), temel eğitim dilinin İngilizce olduğu dört yıllık, Amerikan tarzı bir liberal sanatlar kolejidir. Öğrenciler, Uluslararası Liberal Sanatlar alanında lisans derecesine götüren yenilikçi bir müfredatın parçası olarak çok çeşitli kurslar arasından seçim yapabilirler. Tokyo'nun sadece 90 dakika batısında yer alan iCLA , çok kültürlü bir öğrenme ortamını Fuji Dağı'nın gölgesinde güzel ve geleneksel bir Japon iCLA birleştirir. iCLA , öğrencilere modern tesislerimizde çağdaş ve küresel olarak ilgili bir eğitim alırken, kendilerini Japon kültürünün özüne iCLA için eşsiz bir fırsat sunar.

Tüm iCLA lisans öğrencileri, yenilikçi Uluslararası Liberal Sanatlar Lisans derecemize yönelik eğitimde bir liberal sanatlar koleji müfredatı deneyimini paylaşırlar. iCLA müfredatı eleştirel, yaratıcı, bağımsız ve küresel düşünceyi geliştirmek için tasarlanmıştır. iCLA öğrencileri, asırlık sorulara kendi cevaplarını oluşturmak için bilgiyi nasıl edineceklerini ve analiz iCLA öğrenirler.

iCLA kampüsümüz kültürler arası bir yaşam deneyimi iCLA , uluslararasılaşma ve küreselleşme temalarının sadece sınıfta değil, iCLA yaşam boyunca devam iCLA . Küçük etkileşimli sınıflar, pedagojik yaklaşımımızın merkezinde yer alır. Düşük fakülte-öğrenci oranları, eğitmenler ve öğrenciler arasındaki yakın bağlantıları teşvik eder ve öğrencilerin kendi aralarında iletişim ve işbirliğini geliştirir.

İlk yıl ortak deneyim, öğrencilerin kendileri için ilginç olanı bulmaları ve ana çalışma alanları hakkında bilinçli bir karar vermeleri için harika bir yol olan hazırlık kurslarına ve çok amaçlı kurslara odaklanmayı içerir.

İkinci yılda, öğrenciler çeşitli kurslar ve deneyimsel öğrenme atölyeleri alırken ana dallarına daha yakından bakarlar. Küresel İşletme ve Ekonomi ve Siyaset Bilimindeki geleneksel ana dallar, Derinlik ve genişlik sağlayan Veri Bilimi, Psikoloji ve Sosyoloji dersleriyle entegrasyonla zenginleştirilmiştir. Sanat, Müzik, Dil Sanatları, Gösteri Sanatları dersleri, Japonya Çalışmaları ve Disiplinlerarası Sanat dallarında simbiyotik bir ilişkiye sahiptir. Beşeri Bilimlerin benzersiz doğası, öğrencilerin farklı disiplinlerden çok çeşitli dersler seçebilecekleri ve kendi ana dallarını tasarlayabilecekleri “kendi anadalını tasarla” felsefesi ile ortaya çıkar.

Üçüncü yılda, öğrenciler kendi uzmanlık alanları hakkında iyi bir fikre sahip olurlar ve ana çalışma alanlarında derinlemesine bir çalışma yapabilirler. Öğrenciler, 30 ülkeye yayılmış 60'tan fazla ortak okuldan birinde (Uluslararası öğrenciler için isteğe bağlı) yurtdışında eğitim alabilirler.

Son yıl, son sınıf semineri ve Mezuniyet Araştırma Projesi (GRP) çalışmanın odak noktasıdır. GRP, öğrencilerin üniversitede öğrendikleri yazma, eleştirel düşünme ve problem çözme becerilerini sergilemelerine olanak tanır. Öğrenciler, araştırmalarını akran grubuyla tartışarak ve paylaşarak bağımsız düşünmeyi geliştirir ve üniversiteden sonraki adımlara karar vermeye hazırlanır.

Kabul Seçeneği 2

nasıl başvurulur

Çevrimiçi başvuru sistemimiz aracılığıyla iCLA a başvurmak kolaydır. Kabul kategorinize bağlı olarak aşağıdaki gibi farklı prosedürler vardır:

Uluslararası öğrenciler çevrimiçi olarak başvurabilirler.7-12. sınıflar arasında en az iki yıl yabancı bir müfredat kapsamında eğitim görmüş ve TOEFL iBT 76 İngilizce dil şartımızı (veya eşdeğer kabul edilen yeterlilik sınavını) karşılayan Japon öğrenciler de aynı şekilde uluslararası çevrimiçi başvuru sistemimiz aracılığıyla başvurabilirler. uluslararası başvuru sahipleri için olduğu gibi yönergeler.Yabancı bir müfredat kapsamında eğitim görmemiş veya İngilizce dil şartımızı karşılamayan Japon öğrenciler, lütfen ana sayfamızda yerli öğrenciler için başvuru sürecimizin ayrıntılarını inceleyin.

Başvuru prosedürü:

  1. Giriş gereksinimlerimizi karşılayıp karşılamadığınızı ve başvurmaya uygun olup olmadığınızı kontrol edin
  2. Çevrimiçi başvuru formunu doldurun ve gerekli belgeleri yükleyin
  3. 7.000 ¥ başvuru ücretini ödeyin
  4. Başvuru evrak taraması ve mülakat
  5. sonuçların bildirilmesi

Tarama Yöntemi: Başvurular, makale (Amaç Bildirimi) dahil olmak üzere tüm belgelerin kapsamlı bir şekilde incelenmesi ve bir röportaj temelinde değerlendirilir. Adaylarla, kabul ve burs sonuçlarıyla ilgili olarak e-posta yoluyla bireysel olarak iletişime geçilecektir.

Konumlar

  • 2-7-17 Sakaori

sorular