Keystone logo
Illinois College Online

Illinois College Online

Illinois College Online

Tanıtım

1829'da kurucularımız kırlara girişimci bir vizyon getirdiler ve bölgedeki eğitimin çehresini değiştirdiler. Presbiteryen misyoner Rahip John H. Ellis, Kolej planlarıyla Yale Üniversitesi'ndeki Cemaat öğrencilerinin dikkatini çekti ve ünlü “Yale Gruplarından” birinin Koleji'nin kurulmasına yardımcı olmak için batıya gitmesini istedi. Eyaletin ilk iki üniversite mezunu, 1835'te Illinois College'dan derece aldı.

Illinois Koleji, kölelik karşıtı hareketin merkeziydi. Büyük bir jüri, bir grup öğrenciyi kaçak köleleri barındırmakla suçladı ve iki kampüs evinin Yeraltı Demiryolunun bir parçası olduğuna inanılıyor. Ayrıca, Illinois Koleji'nin ilk başkanı Edward Beecher, köleliğin açık sözlü bir rakibi ve kölelik karşıtı etkili yazar Harriet Beecher Stowe'un kardeşiydi.

Üniversitenin ilk yıllarında kampüsteki ziyaretçiler ve öğretim görevlileri arasında Abraham Lincoln, Ralph Waldo Emerson, Bronson Alcott, Mark Twain, Horace Greeley ve Wendell Phillips vardı. En tanınmış mezun 1881 sınıfı William Jennings Bryan, ABD başkanı, dışişleri bakanı ve kongre üyesi için üç kez adaydı. ABD senatörleri, Kongre üyeleri, eyalet valileri ve federal yargıçlar, kamu hizmetinde etkili kariyerlere öncülük eden birçok Illinois Koleji mezunu arasındadır.

Kolej, 1903'te Jacksonville Kadın Akademisi'ni bünyesine katarak ortak eğitime başladı. 1932'de Phi Beta Kappa topluluğu Illinois Koleji'nde bir bölüm kurdu ve eyaletteki sadece 11 kişiden biri olmaya devam ediyor.

Illinois College, 180 yıldan fazla bir süredir liberal sanatlar eğitiminde mükemmellik geleneğini sürdürmektedir. Zengin tarih ve miras duygusu geniş çapta kutlanmaktadır ve öğrenciler ve mezunlar arasında bir gurur duygusudur.

Konumlar

  • Jacksonville

    1101 west college avenue, Illinois 62650, , Jacksonville

    programlar

    sorular