Keystone logo
International Open University

International Open University

International Open University

Tanıtım

HAKKIMIZDA

Kurucu ve Şansölye: Bilal Philips

Öğrenci vücudu: 284.877 İslam Çevrimiçi Üniversitesi (borç senedi) Dr. buluş olduğunu Tamamen eğitim-ücretsiz online, yoğun, lisans ve yüksek lisans programları sunacak bir kurum öngörülen Bilal Philips,.

Misyon

"Yalnızca Allah'ın zevk için internet üzerinden dünyaya hazır otantik İslam bilgiyi yapma kişinin enerjileri tüm ödün asil hayat hedef ve misyon değer ve için anlamına gelen" Dr. ( Bilal Philips, Kurucu ve Şansölye, İslam Çevrimiçi Üniversitesi).

İslam Çevrimiçi Üniversitesi (borç senedi) hemen hemen hiçbir ücret ödemeden öğrenciler için kaliteli lisans, lisans ve lisansüstü düzeyde eğitim programları global erişim izni hedefliyor. Misyonu ". Uygun eğitim yoluyla Müslüman ulusu ve dünyanın durumunu değiştirme" için borç senedi dayandığı ilkeler şunlardır:

Bilgi: Kur'an ve Sünnet

Tanrı "Gerçekten de sadece gerçekten Allah'tan korkun Kulları arasında bilgili." Dedi ona, söz konusu üzerine (35:28) Son Peygamber barış ve Allah'ın nimetlerine olmak "bilgisine Aradığınız her Müslüman üzerine farzdır."

Ulaşılabilirlik

İslam Online Üniversite yurtdışı seyahat ve hatta evlerinin sınırlarını terk etmek zorunda kalmadan, istedikleri zaman insanlar olabilir ve her yerde kaliteli lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde dersler erişmek için altın bir fırsat sunuyor. Hedefine herhangi bir zamanda, herhangi bir yerden, herkese eğitim sağlamaktır.

Son Peygamber "Herkes bilgi arayışında bir yolda yolculuk ederse, Allah onu cennete yollarından biri üzerinde seyahat etmek neden olur" dedi.

Ödenebilirlik

Borç senedi çalışma ve master derecesi çeşitli alanlarında bir eğitim ücretsiz akredite lisans derecesi için tamamen ücretsiz sertifika ve diploma düzeyi derslerden ilerleyerek yararlı bilginin yayılmasına sürekli taahhüdünü göstermektedir. Böylece, genel olarak bireylerin, kendi topluluklarının ve insanlığın yararına dünya çapında kolayca karşılanabilir yüksek öğrenim yapma. tüm öğrenciler için ücretsiz ders onlar dünyada yüksek öğrenim geleneksel kurumlarına devam olsaydı birkaç göze olabilecek bir eğitime eşit erişim sağlar.

Tanrı dedi ki, "De ki:? Bilmiyorum olanlar eşit bilenler Are" (39: 9)

TOPLULUK

Hiçbir öğrenci kendi dini, etnik veya sosyal kökenli olursa olsun İslam Çevrimiçi Üniversitesi'nde okuyan önlenmiş olacaktır. Borç senedi kapılarını gerçek dünyada varolan sınırların bakılmaksızın herkes için açık kalacağını iddia eder. Zaten 224 ülkeden gelen İslam bilgiyi aramak 180.000'den fazla öğrenci küresel bir topluluk neden olmuş.

Tanrı doğruluk ve takva birbirleri ile işbirliği ", dedi ... "(5: 2)

İslam Ahlakı

Müslüman öğretmen sadece Müslüman olması umulur bir öğretmenden esasen farklı İslam Çevrimiçi Üniversitesi'nin temel inançtır. Aynı şekilde, Müslüman öğrenci bu yüzden Müslüman olması umulur bir öğrencinin tamamen farklı olmalıdır. Borç senedi tüm öğrenciler, öğretim üyeleri, çalışanlar, yöneticiler ve gönüllüler Müslümanlar olarak öncelikle kendi pozisyonlarında ve alanlarda işlev bekliyor. Bunu yapmak, doğal olarak kişisel doğruluk, dürüstlük ve sorumluluk en yüksek standartlarını koruyarak gerektirecektir.

Son Peygamber dedi ki, "Nitekim, Allah size her birinden seviyor o onun yeteneğini en iyi şekilde göre yapılır çalışır zaman."

Kalite ve Uygulama

İslam Online Üniversite aynı zamanda sunarak 21. yüzyılın çağdaş sorunlarla karşı karşıya öğrencilerine sağlarken, otantik ve pratik İslam bilgilerini iletmek için, kapsamı ve derinliği uygun en kaliteli çevrimiçi akademik deneyim sağlamayı taahhüt eder böyle psikoloji, eğitim ya da finans gibi diğer çalışma alanları. Borç senedi değerlendirmek ve sürekli olarak akademik modelin her yönüyle yeniden değerlendirmek ve titizlikle çalışmaya öğrencilerine teşvik edecektir kalmaz, aynı zamanda bilgi uygulamaya kazanmış koymak için ellerinden geleni çaba gerektiğini vurgulamak olacaktır.

Son Peygamber "Sizin en Kur'an'ı öğrenen ve başkalarına öğreten biridir" dedi. O da dedi ki, "senin en iyi insanlara en faydalı biridir." Son Peygamber'in öğrencisi İbn Mas 'ood, "birlikte bilgi ve uygulamalarını öğrenir kullanılan" dedi. İmam Sufyaan sporcudan Thawree o ilk derslere katılmakla başlayan gençlik olarak, annesi onu tavsiye etti ilişkin, "aşağı 10 kelime yazmak ve sizin yanınızdaki ise inanç kendinizi kontrol, geliştirilmiş değil. "

tarih

İslam Çevrimiçi Üniversitesi (borç senedi) Dr. buluş olduğunu Tamamen eğitim-ücretsiz yoğun çevrimiçi lisans ve lisansüstü programları sunan bir yüksek öğrenim kurumu öngörülen Bilal Philips,.

Iou yolculuğu açık kampüsünde eğitim-ücretsiz online diploma kursları lansmanı ile 2007 yılında başladı. 2010 yılında, sadece 3 yıl sonra, Sanat (BA) programın ilk ders ücretsiz lisans da başlatıldı. Eğitim Fakültesi, İslami Ekonomi Koleji, Bankacılık ve Finans, Psikoloji Koleji, İslami Araştırmalar Koleji, İşletme, Bilgi Teknolojisi Koleji Koleji Koleji ve Koleji: Üniversite artık akredite online lisans programları sunan yedi kolej bulunmaktadır Arap Dili ve Dilbilim. ikinci olan iou The Küresel Kur'an Ezberleme Center çevrimiçi Kur'an'ı okumak dünya çapında öğrenciler için eşsiz bir fırsat sunmaktadır Gambiya, Somaliland ve Gine Bissau.In ek, çevrimdışı kursları sunmaktadır.

Konumlar

  • Banjul

    Islamic Online University (Gambia) 21 Kanifing Mosque Road, P.O. Box 2340, Kanifing South, KMC, The Gambia, , Banjul

    sorular