Keystone logo
© Will Kirk
Johns Hopkins University

Johns Hopkins University

Johns Hopkins University

Tanıtım

Johns Hopkins University1876'da kurulan ve US News and World Reporttarafından 2022'de ulusal üniversiteler arasında yedinci sırada yer alan , Baltimore, Maryland ve Washington, DC'de kampüs konumları olan birinci sınıf bir araştırma üniversitesidir Bilginin peşinde koşmaya adanmış ve her öğrencinin gelişimini sağlamaya kendini adamıştır Yaşam boyu öğrenme kapasitesiyle Johns Hopkins, bağımsız ve orijinal araştırmayı teşvik eder ve keşfin faydalarını dünyaya getirmeye çalışır. Johns Hopkins University Gelişmiş Akademik Programlar bölümü, esneklik, kariyer gelişimi ve kişisel gelişim arayan yetişkinler için profesyonel yüksek lisans derecesi ve lisansüstü sertifika programları sunar.

kabul

JHU AAP Genel Kabul Koşulları

Başvuru şartları başvurduğunuz programa göre değişmektedir. İlgilendiğiniz programla ilgili daha spesifik bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin veya ilgili program sayfasını okuyun. Ancak üniversite çapındaki kabul kriterleri aşağıdakileri içerir:

 • Bölgesel olarak akredite bir ABD koleji veya üniversitesinden lisans derecesi (veya lisans eğitiminin son dönemindeki mevcut kayıt). AAP'nin Post-Master sertifikaları aynı zamanda bir yüksek lisans derecesinin veya eşdeğerinin tamamlanmasını gerektirir.
 • Lisans derecesini Amerika Birleşik Devletleri dışındaki bir ülkede almış olan adayların, kurs bazında bir yeterlilik değerlendirmesi ve İngilizce ana dilleri değilse TOEFL veya IELTS puanları sunmaları gerekmektedir.
 • 4.0 üzerinden minimum not ortalaması 3.0. Asgari not ortalaması şartını karşılamak kabulü garanti etmez.

Konumlar

 • Washington

  555 Pennsylvania Avenue NW, Washington, DC, 20001, Washington

 • Washington

  555 Pennsylvania Avenue NW, Washington, DC, 20001, Washington

  sorular