Keystone logo
Johns Hopkins University Bilim Yazma Sanat Ustası
Johns Hopkins University

Bilim Yazma Sanat Ustası

16 Months

Ingilizce

Tam zamanlı, Yarı zamanlı

Request application deadline

Jun 2024

Request tuition fees

Uzaktan Eğitim

* programın öğrenim ücreti ve ücretleri için lütfen okulla iletişime geçin.

Tanıtım

Bilimi açıklamaktan hoşlanıyor musunuz? Doğanın harikalarından veya bilimsel keşif sürecinden zevk alıyor ve bu hikayeleri anlatmak için can atıyor musunuz? Bilim, tıp ve teknolojinin hayatımızı nasıl etkilediğini gösteren yeni nesil yazarlara katılın.

Gelişen teknoloji, sürekli değişen bir gezegen ve bilinmeyene olan asırlık hayranlığımız, bilim ve sağlık bilgilerine yönelik artan bir talebi ateşledi.

Milyonlarca kişi artık bilim, teknoloji ve doğa hakkındaki podcast'leri dinliyor veya belgeselleri izliyor. Ek olarak, son zamanlarda çok satan birçok kitap bilim veya tıp konularını aydınlatıyor.

Haber kaynakları, popüler bilim yayınları, devlet araştırma ajansları, üniversiteler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar, biyoteknoloji ve ilaç şirketleri - hepsinin karmaşık bilimsel ve tıbbi bilgileri açık ve doğru bir şekilde sunabilen yazarlara ihtiyacı var. Bir haber hikayesinde veya konuşmasında, basın bülteninde veya web sitesinde, müze sergisi metninde veya podcast'te olsun, bilim yazarı, bilimin ezoterik dünyası ile meslekten olmayan kişi arasında bir köprü sağlar.

Gazetecilik Yaratıcı Yazarlıkla Buluşuyor

Bilim ve tıp yazılarının çeşitli ekosisteminde başarılı olmak için gereken raporlama ve yazma becerilerini öğretiyoruz. Çekirdek derslerde öğrenciler, bilim insanlarıyla röportaj yapmak ve güvenilir kaynakları belirlemek gibi raporlama tekniklerini geliştirir. Atomaltı Yazı, Düzenleme İlkeleri ve Bilim Edebiyatı gibi seçmeli dersler, öğrencilerin düzyazılarını cilalamalarına ve zanaat ustalarını taklit etmelerine yardımcı olur. Science Narrative ve Science Personal Essay & Memoir gibi atölyelerde öğrenciler, yazıları hakkında kapsamlı geri bildirim alırken yaratıcı kurgusal olmayan araçlar geliştirirler.

Yaz stajı kursları, öğrencileri saha biyologlarıyla tarlalar ve kıyılar arasında gezinmekten diğer galaksileri gözlemlerken astronomlara katılmaya kadar alana çeker. Önceki ikametgahlar öğrencileri Maine, Bar Harbor'a götürmüştür; Dublin, İrlanda; ve Missoula, Montana. Popüler Medicine in Action ihtisası, Johns Hopkins tıp kampüsünde yapılır ve Science Policy, Funding, and Politics, Washington, DC'de yapılır.

kabul

Burslar ve fon sağlama

Müfredat

Sıralamalar

Program Öğrenim Ücreti

Kariyer fırsatları

Öğrenci Görüşleri

Okul Hakkında

sorular