We have scheduled maintenance on our sites on the 21st of May from 4PM to 8PM CET. During this maintenance window, some functions on this site may become temporarily unavailable

Kazakh National Agricultural University

Kazakh National Agricultural University

Kazakh National Agricultural University

Tanıtım

Kazak Ulusal Tarım Üniversitesi'nin temel amacı, bilim ve endüstriyi entegre etmek, fikri mülkiyet ve teknoloji ürünlerinin ticarileştirilmesi için adımlar atmak ve temel ve uygulamalı bilimsel araştırmalar ve diğer bilimsel-teknik projeler yoluyla yüksek nitelikli bilimsel - pedagojik personel yetiştirmektir.

Üniversite kaynaklarını yoğunlaştırmış ve bu sektördeki rekabet gücünü önemli ölçüde etkileyen tarımsal-endüstriyel kalkınmanın eğitimsel, bilimsel ve yenilikçi ortamının çekirdeği haline gelmiştir.

Üniversite şu anda dünya bilim alanına başarılı bir şekilde entegre oluyor, önde gelen yabancı üniversiteler ve bilimsel merkezlerle işbirliği yapıyor ve iklim değişikliği, çevre koruma, gıda güvenliği, içme suyu eksikliği ve diğerleri gibi küresel insanlık sorunları üzerine uluslararası programlar gerçekleştiriyor.

Konumlar

  • Almaty

    Abay Avenue,8, 050010, Almaty

    sorular