Keystone logo

Lander University

A logo

Tanıtım

1872 yılında kurulan, Lander Üniversitesi yaklaşık 2.700 öğrenci ile bir karma eğitim, devlet eliyle, kapsamlı, bölgesel, dört yıllık Greenwood üniversite, SC ise, Lander, geleneksel liberal sanat ve bilim programları ve iş, eğitim alanındaki profesyonel programlar ve içinde olağanüstü eğitim fırsatları sunmaktadır hemşirelik.

Misyonumuz

Eğitim bireyin anlamlı etkinliğin bir hayat yaşamak için kişisel tatmin, mümkün kılan bir özgürleştirici bir güçtür ve bir komşu ve vatandaş olarak başkalarına hizmet inancı Topraklı, Lander Üniversitesi öğretim seçilmiş gibi öğrenme vardır onun temel kaygılar ve misyonu olarak nitelikli öğrenciler için zorlu bir eğitim veren.

liberal sanat programları ve iş, eğitim ve hemşirelik profesyonel okullar aracılığıyla, Üniversite uzman çalışma kariyerinde hemen uygulamaya veya daha gelişmiş bir çalışma ya lider ile geniş bir liberal eğitim birleştiren bir lisans müfredat sunmaktadır.

Öğrencilerin büyük bir disiplin içinde yetkinlik elde etmek ve toplamak ve eleştirel çeşitli alanlarda bilgi analiz ve olarak bu bilgileri kullanma yeteneği (1) gelişmekte onlara yardımcı olmak için tasarlanmış geniş bir çekirdek müfredat keşfetmek için lisans programlarına fırsatlar sağlar gerekçeli kararların ve etkili problem çözme için temel, (2) farklı fikir ve bilgi sentezlemek için, ve (3) açıkça fikirleri anlamak ve ifade etmek.

onun lisans programlarına ek olarak, Lander derhal bölge ve devletin kritik ihtiyaçlarına cevap master programları ve lisansüstü derslerin sınırlı sayıda sağlar. Bir öğretim kurumu olarak üniversitenin rolünün desteklenmesi ve burs kurulması ve öğretim mükemmelliği korumak için gerekli olduğunu kabul ederek, Lander fakülte öğretim alanlarına uygun bilimsel ve yaratıcı faaliyetlerde. Buna ek olarak, öğretim üyeleri ve personel kamuoyuna ve yerel ekonomiye Lander'in sorumluluğunu kabul ederler; Bu nedenle Üniversitesi entelektüel ve kültür merkezi olarak hizmet vermektedir ve çeşitli kurumların, okulların ve işletmeler ile işbirliği yapmaktadır.

Greenwood, küçük bir Güney Karolina şehir merkezine yakın Üniversitesi, kırsal ile kentsel ve modern özelliklere sahip geleneksel birleştirir. Bir besleyici bir eğitim ortamı ile küçük bir öğrenci merkezli kamu dört yıllık üniversite olarak kimliğinin gurur, Lander, yaklaşık 3300-3500 öğrenci boyutuna kademeli ancak sınırlı bir büyüme kararlıdır. Öğrenci başarısı hazır üzerine büyük oranda bağlı olduğu için, Üniversite tahmin edilen not ortalaması ile ya da başka bir yüksek öğretim kurumundan önceki başarı ile ya yüksek öğrenim için yeterli hazırlık gösterebilen öğrencilere kabul tutar.

Lander yedi ilçe alanı (Greenwood, Laurens, Edgefield, Abbeville, McCormick, Newberry ve Saluda) öncelikle öğrenciye hizmet ve bu seçim demografik çeşitliliğini yansıtan iken, South Carolina her bölgesinde yanı sıra öğrencileri çekmek için çaba daha iyi bir coğrafi çeşitlilik gösteren bir kitleye hizmet veren diğer devletler ve yabancı ülkelerde nedeniyle tüm öğrencilerin eğitim çıkarları alındı. Lander baskın geleneksel olmayan ağırlıyor ve part-time öğrenci de nitelikli geleneksel tam zamanlı öğrenci çeken ama.

Bu değişen seçim için eğitim olanakları pekiştirecek Lander Üniversitesi taahhüdü özgür bir toplumun vatandaşları yüksek öğretim zenginleştirici faydalanma hakkına sahip olduğunu onun inancını yansıtmaktadır.

19 Mart 1997: Lander Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından onaylanmış Mütevelli Lander Üniversitesi Yönetim Kurulu tarafından onaylanan: 20 Mart 1997 Yükseköğretim Güney Carolina Komisyonu tarafından onaylanan: 9 Ekim 1997

kurumsal Etkinlik

Lander Üniversitesi kurumsal etkinliğinin kapsamlı bir program kararlıdır: kasıtlı sistematik, analitik ve devam eden, toplanması, analiz edilmesi ve her bir ünitenin ve Üniversite hedeflerine ilişkin verilerin ve bilgilere dayanarak karar verme sürecini.

A Kurumsal Değerlendirme ve Etkinliğinin Ofisi Akademik ve destek birimleri de dahil olmak üzere Üniversite içindeki tüm birimlerin değerlendirilmesi ve kurumsal etkinlik çabalarını koordine sorumludur. Stratejik Plan Hedefleri Raporu Kart ne ölçüde Mütevelli Heyeti tarafından belirlenen Stratejik Plan hedefleri, elde ediliyor belirlemek için bir yıllık, üniversite çapında çabanın sonucudur.

Lander Üniversitesi ödül Bakalorya ve Master derecelerine Kolejler ve Okullar (SACSCOC) Güney Derneği Kolejler Komisyonu tarafından akredite edilmiştir.

Lander Üniversitesi Hikayesi

Lander Üniversitesi Williamston Williamston Kadın Koleji, Güney Carolina olarak, 1872 yılında Metodist din adamı Samuel Lander tarafından kadınlar için bir üniversite olarak kurulmuştur. Bu 26 yıl boyunca özel bir kurum kaldı.

1898 yılında, üniversite Metodist Episkopal Kilisesi, Güney Güney Karolina Konferansı desteğini kazandı. 1904 yılında, üniversite Greenwood, SC taşındı ve onun kurucusu onuruna Lander Koleji olarak değiştirildi.

Erkekler 1943 yılında kabul edilen ve kurum artık tamamen karma olduğunu.

kendi eğitim çabalarında konsolidasyon bir politika uyarınca Metodist Konferansı, Lander College desteğini sonuna kadar karar verdiğinde 1948 yılında, Greenwood, ilgilenen vatandaşlar kar amacı gütmeyen bir kurum olarak Lander Vakfı kurdu ve kiliseden üniversite kiralanan.

1951 yılında, Greenwood ilçe Methodist Konferansı Koleji adını ve mülk aldı. South Carolina Genel Kurul Koleji kontrolü kurulu olarak hizmet Lander Vakfı olarak bilinen Greenwood İlçe Eğitim Komisyonu, yarattı. Lander, böylece yalnızca ABD'de dört yıllık liberal sanat üniversite kontrollü ve ilçe hükümet tarafından finanse edilmesi oldu.

1 Temmuz 1973 tarihinde, Lander Koleji Lander devlet destekli üniversite yapma, Güney Carolina Devlet Kolejleri Mütevelli Heyeti kontrolü altına girdi. Mütevelli State College Kurulu Lander, Charleston Koleji ve Francis Marion Koleji idare. 1 Temmuz 1988 etkili, Lander yönetişim Mütevelli Lander Koleji Yönetim Kurulu yetkisinde olan.

1 Temmuz 1992 tarihinde, Mütevelli Heyeti hareketiyle, kurum Lander Üniversitesi oldu.

Üniversite oniki başkanlarının görev olmuştur: Samuel Lander (1872-1904); John O. Willson (1904-1923); B. Rhett Turnipseed (1923-1927); RH Bennett (1927-1932); John W. Speake (1932-1941); John Marvin Rast (1941-1948); Boyce M. Grier (1948-1966); E. Don Sürü, Jr. (1966-1973); Larry C. Jackson (1973-1992); William C. Moran (1992-2000); Daniel W. top (2000-2015); ve Richard E. Cosentino (2015-günümüz).

Lander Üniversitesi herkes için eşit eğitim ve istihdam fırsatı politikası abonesidir.

Lander Vakfı

1948 yılında doğum yana, Lander Vakfı Lander Üniversitesi hayatında önemli bir rol oynamıştır. 25 yıldır, Vakıf Üniversitesi'nin politika yapma tahtası oldu. Lander 1973 yılında devlet desteği özel taşındığında, Lander Vakfı Lander desteklemek için sadece çalışan bağımsız, kar amacı gütmeyen organizasyon olarak yeniden düzenlenmiştir.

Bir kamu kurumu olarak, Lander Üniversitesi öğrencilerine, güçlü bir temel eğitim verilmesini sağlamak için devlet fonlarını alır. Lander, ancak, temel ötesinde bir eğitim sunmaya kararlıdır.

Bu vizyonu paylaşan Lander Dostları Lander Vakfı, çok iyi bir eğitim ve gerçekten mükemmel biri arasındaki farkı yaratan finansman yoluyla temin yardımcı oluyor.

Bir fark-Lander Üniversitesi ve Lander Vakfı tüm hakkında ne olduğunu yapma.

Konumlar

  • Lander University 320 Stanley Ave. Greenwood, SC 29649-2099, , Greenwood

sorular