Keystone logo

Masaryk University Faculty of Economics and Administration

A logo

Tanıtım

Hakkımızda

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Kadife Devrim'den sonra kurulan Masaryk Üniversitesi'nin ilk fakültesi olarak 1991 yılında kurulmuştur. Bugün fakülte üç bine yakın öğrenciye sadece Çekçe değil, aynı zamanda İngilizce ve Fransızca olarak da ekonomi eğitimi veriyor. En kaliteli eğitime ek olarak, fakülte araştırmaya odaklanır: Enstitülerimizde çok çeşitli uzmanlık konularıyla ilgilenen mükemmel bilim adamları çalışır. Fakültenin şu anda nereye gittiğini FEA MU'nun Stratejik Planında bulabilirsiniz.

performans

Birinci kalite öğretim. İstenen mezunlar. Üst düzey araştırma. Uluslararası işbirliği. Dergilerde uzman makaleler. Ekonomi haberleri üzerine yorumlar. Bilgili ortaklarla işbirliği. Öğrencilerimiz için tam gaz çalışıyoruz.

Yeterlik

Ekonomistler olarak kaynak yönetiminde standartların üzerinde verimliliğe ulaşıyoruz. Ayrıca, uygulamalı öğrenci eğitimi düzenleme veya fakülte etkinlikleri için mali bağış sağlama konusunda ortaklar tarafından destekleniyoruz. Kötü bir durumun en iyisini yapabiliriz. Tutumluyuz, ancak eğitimin kalitesine zarar vermiyoruz.

Dayanışma

Ana misyonumuz eğitim seviyesini yükseltmek ama aynı zamanda bölgenin veya kültürün yaşam kalitesinin yükseltilmesini de önemsiyoruz. Öğretim üyeleri ve genel halk için birçok etkinlik düzenliyor ve katılıyoruz. Hem fakülteye hem de topluma karşı kendimizi sorumlu hissediyoruz.

Ödüller ve Sertifikalar

AIESEC ortak fakültesi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Brno'da bulunan AIESEC şubesinden 2017 Ortak Fakülte ödülünü aldı.

EAPAA akreditasyonu
Fakülte, Kamu Ekonomisi ve Yönetimi programı için prestijli uluslararası dernek EAPAA tarafından akredite edilmiştir. Birliğe göre, program, kamu yönetimine odaklanan çalışma programlarına dayanan uluslararası gereksinimleri karşılamaktadır.

ACCA akreditasyonu
Fakülte prestijli ACCA akreditasyonu almıştır. Öğrenciler, muhasebe ve finans uzmanları konularında derin teorik ve pratik bilgileri kanıtlayan bir ACA sertifikası alabilirler.

İstatistik

  • 1994'ten beri 14 000'den fazla başarılı mezun
  • 2 995 tam zamanlı öğrenci
  • 15 profesör ve 28 kıdemli öğretim görevlisi olmak üzere 220 çalışan

    Konumlar

    • Masaryk university Faculty of Economics and Administration Lipová 41a , 602 00, Brno

    sorular