Keystone logo
Open University Of Cyprus

Open University Of Cyprus

Open University Of Cyprus

Tanıtım

2002 yılında kurulan ikinci devlet üniversitesi olan Kıbrıs Açık Üniversite (OUC), Kıbrıs yüksek öğretim sistemindeki önemli bir boşluğu doldurmayı hedefleyerek , tüm seviyelerde (lisans, yüksek lisans ve doktora) akredite uzaktan eğitim dereceleri sunmayı amaçlamaktadır. Ülkenin uzaktan eğitime adanmış tek üniversitesi olarak kökenine dayanan OUC, akademik itibar ve genel itibar açısından hızla büyüyor. Bugünün zorlu gerçekleri OUC'nin ufkunu genişletmiş ve Kıbrıs'ı stratejik hedefine yaklaştırmaya yardımcı olmuştur: Doğu Akdeniz havzasında hem uluslararası akademisyenler hem de öğrenciler için bölgesel bir eğitim ve araştırma merkezi ve bir merkez olarak kurulmak. OUC'de, zaman, yerel sınırlamalar, yaş, mesleki durum veya aile sorumlulukları gibi kısıtlamalar, uygun bir öğrenme ortamının yaratılmasına karşı engelleyici olarak azalır ve işlevini durdurur. Open University Of Cyprus tarafından sunulan tüm çalışma programları, modern eğitim sistemlerine, yeni teknolojik gelişmelere ve ilgili katılımcılar için her düzeyde (lisans, lisansüstü ve hayat boyu öğrenme bağlamında eğitim) rafine edilmiş zemine dayanmaktadır. OUC, eğitim metodolojisine (geleneksel veya uzaktan eğitim) bakılmaksızın, dünyadaki diğer tanınmış üniversitelere eşdeğerdir. Open University Of Cyprus , hem yerel hem de uluslararası eğitim topluluklarına ve onların faaliyetlerine ve hedeflerine yönelik çift yönlüdür.OUC tarafından sunulan akademik programlar, ülkenin ihtiyaçlarına ve öğrencilerinin taleplerini karşılayacak şekilde uluslararası, iyi planlanmış ve kariyer odaklıdır bilgi ve uzmanlığı istek ve tutkularına göre yükselterek. OUC, Avrupa Kredi Transfer Sistemi AKTS ile tamamen senkronize olan ve öğrencilerinin hareketliliğini ve diğer geleneksel üniversitelerle olan ilişkilerini geliştiren bir Üniversite olmaktan gurur duymaktadır. Ayrıca, eğitimsel rolünün yanı sıra, OUC ayrıca araştırma geliştirmeye ve araştırma programlarının güçlendirilmesine odaklanır; ilgili bilimsel alanlar üzerinde etkisi olan yenilikçi sonuçlara ilişkin yayınları aracılığıyla. OUC, kuruluşundan bu yana, üniversiteyi uluslararası bilim camiasında tanıtmak için araştırmanın hayati önemini vurgulamış ve aynı zamanda bilimsel kuruluşlar ve profesyonel derneklerle aktif bir şekilde etkileşim kurmuştur. Son olarak, sosyal faaliyetleri ve toplumla bağlantı kurma taahhüdü aracılığıyla OUC, rolünü ilham verici bir eğitim kurumu olarak tasavvur ediyor. Komşu ülkelerle ve ötesinde kültür ve işbirliğini teşvik etmesiyle tanınan öğrenciler, personel ve mezunlar için teşvik edici bir ortam sunan yenilikçi, açık bir üniversite.

Vizyon

Open University Of Cyprus (OUC), eğitimi herkese açmaya kararlıdır, olağanüstü bir öğretme ve öğrenme deneyimi ve iş dünyasıyla rakipsiz bağlantılar için çaba gösterir. OUC, esas olarak Güneydoğu Avrupa ve Akdeniz'in daha geniş bir alanında, uluslararası varlığı ve tanınırlığı ile lider bir uzaktan eğitim üniversitesi olarak kendini kurmayı amaçlamaktadır. Hem Yunanca hem de İngilizce'de 'klasik' ve çağdaş bilimsel alanlarda çeşitli yüksek kaliteli eğitim programları sunan ve dünyanın dört bir yanından öğrencileri çeken bir Yüksek Öğretim Kurumu.

Görev beyanı

2002 yılında ikinci devlet Yüksek Öğretim Kurumu olan Open University Of Cyprus (OUC) kurulması, açık ve uzaktan eğitim yoluyla yüksek öğrenime yeni ufuklar açtı. Uzaktan öğrenmenin esnekliği ve OUC tarafından sunulan akademik programların yüksek kalitesi, bireyleri geçmişte yapamazlarsa, yüksek öğretim çalışmalarını sürdürmeye veya eğitimlerini tamamlamaya teşvik eder. Buna ek olarak, üniversite mezunları, mesleki kariyerlerini geliştirmenin bir yolu olarak, çeşitli konularda lisansüstü dereceler alma fırsatına sahiptir. Aslında, OUC'de yüksek öğretim, yaş sınırı, mali veya toplumsal önkoşullar getirmeyen, devam eden bir süreçtir. Open University Of Cyprus misyonu, öğrencilerine yaşam boyu öğrenme fırsatı sağlamaya ve tipik öğrenci çalışma rutinlerine girmek zorunda kalmadan profesyonel kariyerlerine başlamak veya ilerlemek için gereken yeni bilgi ve becerileri edinmeye devam etmektir. Üniversite, Kıbrıs'ı bölgesel bir eğitim, bilimsel araştırma ve yenilik merkezi kurmak için bir araç olarak kullanarak uluslararası gündemini ve esnek yapısını birleştirmeyi amaçlamaktadır. Bu doğrultuda OUC, işbirlikçi ağını genişletmek ve daha geniş bölgede ve ötesinde diğer üniversiteler ve araştırma kurumları ile güçlü ortaklıklar kurmak, işbirliğini ve iyi uygulamaların değişimini teşvik etmek ve teknolojik e-Öğrenim altyapısını yükseltmek için çalışmaktadır.

Konumlar

  • Cyprus Online

    PO Box 12794, Latsia, 2252, Cyprus Online

sorular