Keystone logo

Plymouth State University

A logo

Tanıtım

Plymouth State University yaklaşık 4.300 lisans ve kayıt ve yaklaşık 3.000 lisansüstü öğrencileri ile zengin, öğrenci odaklı öğrenme ortamı sunan bir bölgesel kapsamlı bir üniversitedir. 170 dönümlük kampüs Lamson Kütüphane ve Öğrenme Commons dahil olmak üzere güncel tesisleri ile birlikte New England klasik bir görünüm sunar; Boyd Bilim Merkezi; Langdon Woods, LEED sertifikalı, çevreye duyarlı konut salonu; ve PSU yeni ek, bir Karşılama Merkezi ve Ice Arena.

Bir öğretmen okulu olarak 1871 yılında kurulan, Plymouth State University of New Hampshire Üniversitesi Sisteminin bir parçası ve Okullar ve Kolejler New England Association tarafından akredite edilmiştir.

Plymouth şirin kasaba White Mountains ve Göller Bölgesi için ağ geçidi merkezi New Hampshire bulunan PSU kayak merkezleri, göller ve parklar dakika ve Boston sadece iki saat içinde.

PSU Gerçekler

tarih

Bir öğretmen okulu olarak 1871 yılında kurulan University of New Hampshire Sisteminin bir parçası Lisansüstü programlar 1948 yılında başladı

Öğrenci Profili

4105 lisans öğrencisi 2088 erkek öğrenci 2017 kız öğrenci 1346 Birinci Yıl öğrencileri 20 ortalama öğrenci yaşı 2130 yüksek lisans öğrencileri

Fakülte Profili

193 profesör ve öğretim % 84 kendi alanında bir doktora veya terminal derecesine sahip 16: 1 öğrenci-öğretim oranı (dahil UG & GR)

Lisans Öğrenim (2014 - 2015)

In-Devlet: 10.700 $ Out-of-Devlet: 18.780 $

Kampüs Profili

Okullar ve Kolejler New England Association tarafından akredite 52 lisans binbaşı ve 60+ lisans küçüklerin sanat, bilim, iş ve eğitim alanında 75'den fazla yüksek lisans ve sertifika programları. Lisans programları Master of Arts, Öğretimde Master of Arts, Master of Business Administration, Yüksek Lisans Eğitim, Bilim, İleri Lisansüstü Eğitim Sertifikası Master ve Doktor Eğitim bulunur 21 ortalama lisans sınıf büyüklüğü Kütüphanemizde 345,000+ hacimleri 80+ Öğrenci kulüpleri ve kuruluşları NCAA Division III - 24 atletik takımlar Okul Renkleri: Yeşil ve Beyaz Okul Maskot: Panterler 170 dönüm ve 47 bina

tarih

Plymouth State University öğretmen eğitimi için bir öncü kurum olarak 1808 yılına dayanıyor Holmes Plymouth Akademisi evrimleştiği. Gibi erken 1836 olarak, Rahip Charles Brooks New Hampshire yasama önce ve normal okulların konuyla ilgili eyalet çapında dersleri verdi. Bir "öğretmen iyi eğitim için devlet, normal okul kurulması ve yönetimi için hareket" 1870 yılında geçildi.

mütevelli heyeti 1871 yılında Plymouth New Hampshire Eyalet Normal Okulu bulunduğu; Plymouth kasaba yeni okula Holmes Plymouth Akademisi ve diğer destek teklif etmişti. 1874 yılında, sistemin önce en az 20 yıl ülkedeki herhangi bir diğer normal okulda denendi, Plymouth dereceli ve yüksek okullarda, normal okul gözetiminde eğitim okulları olarak organize edilmiştir. Yeni bir okul binası (Hall yuvarlar) ve yeni bir yurt 1890 yılında inşa edildi.

1911 yılında, Dr. Ernest L. Gümüş, okulların bir başkomiser olarak ve Pinkerton Akademisi müdürü olarak tecrübe ile, okul hem profesyonel hem de fiziksel olarak, vadeye kadar büyümek gördüm okul, bir 35 yıllık yönetimini başladı. Yuvarlar Salonu'nda öğretti ve 1912 ile 1911 kampüste yaşayan şairi Robert Frost, Dr. yazdı kurumun 75. yıldönümü vesilesiyle ve Dr. 35 yıl Gümüş 1946 yılında Silver'ın cumhurbaşkanlığı: "Hepimiz ona altında öğretmen ve öğrenciler olarak hem individualities teşvik büyük ve liberal bir şekilde Sayın gümüş minnet borçluyuz. Ben onun başkanlığını başladı ve ben onun olağandışı uzun yönetiminin tüm 35 yılda dostu ilgi tutulur zaman onunla Plymouth gitti. Bu kırık parçalar. "1927 yılında bu dünyada çok başarılı devam şey de bakmak için güvence ile kalbi ısıtır, Öğretmen Kolejleri Amerikan Konseyi Plymouth Normal Okulu değerlendirdi ve Bir o düzenlenen bir Grade A öğretmenleri üniversite bir derecelendirme puan o zamandan beri. 1939 yılında, New Hampshire devlet yasama resmen University of New Hampshire Sistemi Plymouth State College, 1963 yılında, Plymouth Öğretmen Koleji onun tayin değiştirerek kurumun artan boy tanınan ve. 1948 yılında, Üniversite ilk yüksek lisans derecelerini sundu. 2003 yılında, devletin yasama kendi programlama aralığı ve derinliği tanınması Plymouth State University kurumun adını değiştirdi.

Bugün, Plymouth State University Lisans, yüksek lisans ve geleneksel olmayan öğrenciler için zengin, öğrenci odaklı öğrenme ortamı sunan bir bölgesel kapsamlı bir üniversitedir. PSU 50 lisans binbaşı ve 70 küçüklerin sunmaktadır. eğitim, iş, beşeri bilimler, sanat, doğal ve sosyal bilimler alanında seçkin programlara ek olarak; meteoroloji merkezleri ve enstitüler, çevre, New Hampshire çalışmaları ve kırsal ortaklıklar damgasını sosyal yardım programları vardır.

Konumlar

  • 17 High Street, , Plymouth

sorular