Keystone logo
The Hong Kong Polytechnic University Department of Industrial and Systems Engineering

The Hong Kong Polytechnic University Department of Industrial and Systems Engineering

The Hong Kong Polytechnic University Department of Industrial and Systems Engineering

Tanıtım

Endüstri ve Sistem Mühendisliği (ISE), sistem düzeyinde bir bakış açısıyla optimum çözümler geliştirmeye ve uygulamaya odaklanan profesyonel bir disiplindir.

Bu, insanları, teknolojiyi, kaliteyi, finansmanı, bilgiyi ve çevre sorunlarını içerir. Bir Endüstriyel Sistem Mühendisinin ana rolü, operasyonel prosedürleri kolaylaştırmak, üretkenliği ve genel sistem performansını iyileştirmek için diğerleriyle uyumlu bir şekilde çalışmak ve organize etmektir. Nihai hedef, verimliliği artırmak, işletme maliyetlerini düşürmek ve müşteri memnuniyetini artırmaktır.

ISE, bilgi ve becerilerin belirli alanlara uygulandığı diğer geleneksel mühendislik disiplinlerinden farklıdır. Örneğin, geleneksel imalat mühendisleri genellikle bir üretim ortamında çalışır. Buna karşılık, İMKB size hem endüstriyel hem de ticari sektörler dahil olmak üzere çeşitli kuruluşlarda çalışma fırsatı sunar. Bu bağlamda, Endüstri ve Sistem Mühendisleri çok daha esnek bir kariyer yoluna sahiptir. İMKB mezunları yeni ürün geliştirme, ulaşım, tema parkları, lojistik hizmetler, bankalar, kamu hizmetleri, iş geliştirme danışmanlığı şirketleri, devlet daireleri vb. Organizasyonlarda istihdam edilmektedir. İMKB disiplininin nihai amacı tasarımda liderlik sağlamaktır. toplumun ilerlemesi ve refahı için entegre endüstriyel ve ticari sistemler.

İMKB Departmanındaki tesisler, Hong Kong ve bölgede benzersizdir. Bunlar şunları içerir:

  • PolyU Microsoft Kurumsal Sistemler Merkezi
  • Bilgi Yönetimi ve İnovasyon Araştırma Merkezi
  • Microsystems Teknoloji Merkezi
  • Dijital Fabrika
  • İş Ortağı Devlet Ultra Hassas İşleme Teknolojisi Anahtar Laboratuvarı
  • İleri Üretim Teknolojisi Araştırma Merkezi

Bu tesisler, gelişmiş üretim teknolojisi geliştirme, lojistik simülasyon, e-ticaret için sistem geliştirme araçları, bilgisayar destekli tasarım ve sanal ürün geliştirmeye yönelik son teknoloji donanım ve yazılımlardan oluşur.

Bölüm ayrıca ortak araştırma projeleri, danışmanlıklar ve öğretim şirketi programları aracılığıyla endüstri ile aktif olarak işbirliği yapmaktadır.

Hem yerel hem de bölgesel endüstrilerle olan bu güçlü işbirliği, mükemmel tesisleri ve personel uzmanlığı ile birlikte, öğrencilere mezun olduklarında büyük fayda sağlayacak bu işbirliği ortamına dalma fırsatı sağlar.

Konumlar

  • General Office of Department of Industrial and Systems Engineering Room EF625, 6/F, Core F The Hong Kong Polytechnic University 11 Yuk Choi Road, Hunghom, Kowloon,, , Hong Kong

sorular