Keystone logo
The Hong Kong Polytechnic University Department of Industrial and Systems Engineering

The Hong Kong Polytechnic University Department of Industrial and Systems Engineering

The Hong Kong Polytechnic University Department of Industrial and Systems Engineering

Tanıtım

Endüstri ve Sistem Mühendisliği (ISE), sistem düzeyinde bir bakış açısıyla en uygun çözümleri geliştirmeye ve uygulamaya odaklanan profesyonel bir disiplindir.

Çok çeşitli mühendislik faaliyetlerini kapsayan çok disiplinli bir mühendislik departmanıyız. İMKB, verimlilik, üretkenlik, kalite ve güvenilirlik, maliyet etkinliği, müşteri memnuniyeti ve çevresel etki bağlamında ürün ve hizmet performansını tasarlamak ve geliştirmekle ilgilenir.

Tahmin edebileceğiniz gibi İMKB, sanayi kuruluşlarından bankalara, lojistik şirketlerinden devlet dairelerine, sigorta şirketlerine kadar pek çok kuruluş tarafından aranır. standartlar. 1960'lardaki kuruluşumuzdan bu yana, kendimizi yalnızca yüksek kaliteli eğitim sağlamaya değil, aynı zamanda akademik araştırmaları geliştirmeye de adadık. Öğretme ve öğrenme, uygulamalı araştırma ve bilgi transferinin teşvik edilmesi alanlarında yenilikçi uygulamalarda, bölgede kendi türünde lider bir departman olarak konumumuzu sürdürmek için çabalıyoruz.

Ayrıca ortak araştırma projeleri, danışmanlıklar ve öğretim şirketi programları aracılığıyla endüstri ile aktif bir şekilde işbirliğine girdik.

Hem yerel hem de bölgesel endüstrilerle olan bu güçlü işbirliği, mükemmel tesisleri ve personel uzmanlığı ile birlikte öğrencilere, mezun olduklarında kendilerine büyük fayda sağlayacak olan bu işbirliği ortamına girme fırsatı sağlar.

Ana Araştırma Alanları

 • Gelişmiş Malzeme İşleme Teknolojileri
 • Hassas Mühendislik (Ultra Hassas İşleme Teknolojisinin Eyalet Anahtar Laboratuvarı)
 • Ürün Tasarımı ve Minyatürleştirme
 • Akıllı Üretim ve Robotik
 • Operasyonlar ve Tedarik Zinciri Yönetimi
 • Havacılık ve Nakliye Lojistiği

Kampüs Özellikleri

  Konumlar

  • Hong Kong

   General Office of Department of Industrial and Systems Engineering Room EF625, 6/F, Core F The Hong Kong Polytechnic University 11 Yuk Choi Road, Hunghom, Kowloon,, , Hong Kong

  sorular