Keystone logo
San Francisco State University

San Francisco State University

San Francisco State University

Tanıtım

San Francisco State Üniversitesi Hoşgeldiniz

Dünyanın en güzel ve çeşitli şehirlerinden biri, Set SF Devlet Kampüs San Francisco Pasifik Okyanusu sadece 1,6 km sakin bir köşesinde insanlar, kültürler ve dillerin bir canlı karışımı sahiptir. elverişli kampüs yanında bulunan Toplu ulaşım sadece 20 dakika uzaklıkta şehir heyecanı kolay ulaşım imkanı sunmaktadır. San Francisco Bay Area öğrencilere lisans programlarına geliştirmek için bol fırsatlar sunmaktadır. Mezun olduktan sonra iş piyasasında bir avantaj verirken Saha, toplum projeleri ve staj canlanıyor öğrenme olun.

Kampüsler

Ana kampüs Lake Merced Park tarafından 58 hektarlık bir alanı kaplar, Downtown Kampüsü, Çevre Çalışmaları Romberg Tiburon Merkezi San Francisco Körfezi üzerinde bulunduğu şehrin finans ve teknoloji merkezinin kalbinde yer almaktadır ve bir Sierra Nevada Alan Kampüsü var Sierra eteklerindeki.

Uluslararası Öğrenciler için en iyi 10 Bölümleri

 1. iş idaresi
 2. mühendislik
 3. Bilgisayar bilimi
 4. uluslararası ilişkiler
 5. biyoloji
 6. Eğitim / TESOL
 7. Yayın ve Elektronik İletişim Sanatları (BECA)
 8. Sinema
 9. psikoloji
 10. İletişim çalışmaları

Akademik Takvim

 • Aralık ayına kadar Güz dönemi olan Ağustos ortalarında (16 hafta)
 • Mayıs'a kadar bahar dönemi olan Ocak ayı ortalarında (16 hafta)
 • Summer Sessions Ağustos'a kadar Haziran çalıştırın (5-10 hafta)

Kaydolma

 • Lisans öğrencileri: 26815
 • Lisansüstü öğrenciler: 3441

Uluslararası öğrenciler: 1695 TOPLAM ÖĞRENCİ: 30256

Akreditasyon

1899 yılında kurulan, SF Devlet California State University (CSU) sisteminin bir parçasıdır. SF State Kıdemli Kolejler ve Okullar Batı Derneği Üniversiteler ve Kolejler Akreditasyon Komisyonu (WASC) tarafından akredite edilmiştir. Akademik bölümler ve programlar da ayrı ayrı akredite edilmiştir.

Sıralama ve Farklar

yenilik, yaratıcılık ve ilerici düşünce için bilinen bir bölgede, SF Devlet entelektüel kalp ve çevresindeki kent ruhudur. Topluma hizmet öğrenme ve uluslararası eğitim alanında bir lider, SF Devlet, aynı zamanda önemli bir sivil güçtür Üniversitesi ve bölgeyi ilerlemek için hükümet, iş ve eğitim ortakları ile işbirliği. Bizim birçok onur ve ayrımlar şunlardır:

 • ABD üniversitesinde ilk uluslararası ilişkiler departmanı kurdu (ülkede herhangi bir yüksek lisans-veren kuruluşun yurt dışında daha fazla öğrenci gönderme);
 • titiz AACSB Uluslararası akreditasyon standartlarına uygun dünya çapında iş okulları sadece% 15 biri olarak kabul İşletme Koleji;
 • Hollywood Reporter tarafından ülkenin en iyi film okullarından biri olarak. 1999 ve 2016 yılları arasında, bir düzineden fazla mezunlar Oscar'a aday gösterildi;
 • Pulitzer Ödülü ile onurlandırıldı 10 mezunları ve öğretim;
 • SF Devlet şapların E-Kredi için bebe mağazalarından başarılı işletmeler kurmuş ve Starbucks, Symantec, AT & T, Disney ve daha üst liderlik pozisyonlarında var.

Konut

bir, iki veya üç yatak odası ve aile daire ile ikamet salonları, daireler: SF Devlet birkaç kampüs konut seçenekleri sunuyor. Tema ve öğrenme toplulukları benzer binbaşı ve kişisel çıkarları ile diğer öğrencilerle yaşamak isteyen sakinlerine kullanılabilir. konut başvuru süreci üniversite uygulamasından ayrıdır. Başvurunuzu gönderdikten sonra, Eğer SF Devlet ID numarasını almak en kısa sürede konut için geçerli olmalıdır. Sen konut için başvuruda alınan resmi kabul olması gerekmez.

Konumlar

 • 1600 Holloway Ave. , 94132, San Francisco

sorular