Keystone logo
© SBCC
Santa Barbara City College

Santa Barbara City College

Santa Barbara City College

Tanıtım

Santa Barbara City College (SBCC) Uluslararası öğrenciler, Santa Barbara City College yaşamında her zaman önemli bir rol oynamıştır. Santa Barbara City College uluslararası öğrencileri memnuniyetle karşılar ve onları Öğrenci Destek Hizmetleri ve Uluslararası Öğrenci Destek Programı (ISSP) personeli tarafından sağlanan tüm hizmetlerden yararlanmaya teşvik eder. Santa Barbara City College Amerikan Rivierası olarak da bilinen Santa Barbara, California'dadır. Plaja sadece 100 adım mesafedeki Santa Barbara City College , ülkedeki en güzel kampüslerden birini sunmaktadır. Pasifik Okyanusu ile Santa Ynez Dağları arasında yer alan, dünyanın eğlence endüstrisi başkenti, güneyde Los Angeles, kuzeyde San Francisco ve doğuda Las Vegas'a yakındır. 283 gün güneş ışığı ve eşsiz konumu, yıl boyunca pek çok aktivite sunar. Uluslararası Öğrenci Destek Programı ofisi personeli, uluslararası öğrencilere yüksek kaliteli bir akademik müfredatın yanı sıra entelektüel olarak teşvik edici ve eğlenceli sosyal ve müfredat dışı etkinliklerden yararlanma fırsatı sağlamaya çalışmaktadır. Uluslararası öğrenciler, İkinci Dil Olarak İngilizce (ESL) Programı aracılığıyla İngilizce Dil becerilerini geliştirmek için Santa Barbara City College kayıt yaptırabilir veya Akademik Program aracılığıyla bir önlisans derecesi, başarı veya diploma sertifikası veya bir yeterlilik veya bölüm ödülü alabilirler. Bir Gap yılına (bir yıl veya bir sömestr için) devam etmek veya Santa Barbara City College başka bir ABD Kurumuna kaydolmak da uluslararası öğrenciler için seçeneklerdir. Santa Barbara City College 250 derecelik programlar, 80 sertifika ve 28 tamamen çevrimiçi program, derece ve sertifika sunar. 3 yıl üst üste 1 Numaralı Community College seçilen ve Community College Excellence için Aspen Ödülü'nü alan Santa Barbara City College , akademik ve finansal açıdan uluslararası öğrenciler için mükemmel bir seçimdir.

Vizyonumuz

Santa Barbara City College , bilgiyi ve saygıyı bireyleri dünyamızı dönüştürmeye yetkili kılan, toplumsal olarak bilinçli bir topluluk inşa etmeye çalışmaktadır.

Görevimiz

Her öğrencinin başarısına adanmış bir halk kütüphanesi olarak. . .

Santa Barbara City College tüm öğrencilere hoş geldiniz diyor. Kolej, öğrencilerin hayatlarını zenginleştirmeleri, kariyerlerini ilerletmeleri, sertifikaları tamamlamaları, önlisans dereceleri kazanmaları ve dört yıllık kurumlara geçiş yapmaları için çeşitli bir öğrenme ortamı ve fırsatlar sunar.

Kolej, kendini her öğrencinin başarısına adamış, eşitlikçi, kapsayıcı, saygılı, katılımcı ve destekleyici bir topluluk oluşturmaya kararlıdır.

Temel İlkelerimiz

Santa Barbara City College temel ilkeleri öğretim, organizasyon ve yenilikçiliğin tüm yönlerini yönlendirir:

 • Öğrenci merkezli politikalar, uygulamalar ve programlar
 • Katılımcı yönetişim
 • Psikolojik ve fiziksel olarak destekleyici bir ortam
 • Çeşitli öğrencilerin fikir alışverişinde bulunulması
 • Tüm üniversite çalışmalarında mükemmeliyet peşinde.

Şartımızı

Santa Barbara City College misyonu ve temel ilkeleri, Kaliforniya Eğitim Kanunu §66010.4'te açıklandığı üzere, California Community Colleges'in temel çerçevesinin ruhuna ve amacına olan bağlılığımızın altını çizmektedir:

 • Birincil Görev: Alt bölüm düzeyinde akademik ve mesleki eğitim; eğitim, öğretim ve hizmetler yoluyla California'nın ekonomik büyümesinin ve küresel rekabet gücünün geliştirilmesi.
 • Temel ve Önemli İşlevler: Tazminat talimatı, ESL, yetişkinlerin kredisiz talimatları (devletin menfaati olarak tanımlanan alanlarda) ve öğrenci destek hizmetleri.
 • Yetkili İşlev: Topluluk hizmetleri kursları.

kabul

Kabul şartları

Başvurmadan önce aşağıdaki kabul koşullarını yerine getirdiğinizden emin olun:

 • Tüm başvuru sahiplerinin 2.00 ABD not ortalamasına eşdeğer veya daha yüksek olması gerekir. 18 yaş ve üzeri öğrencilerden lise diploması istenmemektedir.
 • Tüm başvuru sahiplerinin ilk dönem başlangıç tarihi itibarıyla 17 yaşında veya daha büyük olmaları gerekmektedir. 18 yaşını doldurmamış öğrencilerin başvuruları ile birlikte aşağıdaki "yan dal formlarının" bir kopyasını ve lise diplomalarının bir kopyasını program başlangıç tarihinden önce teslim etmeleri gerekmektedir.
 • Akademik Programa Kabul için İngilizce Yeterlilik Şartı. Gereksinimlerimizi karşılamanız için çeşitli seçenekler vardır (ör. kurs çalışmaları, dil okulu, standart testler vb.). TOEFL/IELTS'e ihtiyacımız yok.
 • ABD dil okullarından transfer edilen öğrencilerin, dil okuluna %80 veya daha yüksek devam oranına sahip olmaları ve İngilizce Yeterlilik Gereksinimlerinden birini karşılamaları gerekir.
 • Tahmini Çalışma Maliyeti için yeterli finansman.

Son Başvuru Tarihleri

Güz Dönemi

Başvuru Ocak 2023'te açılıyor!

Tarihler:

Yeni öğrenciler için 1 Haziran

ABD'deki transfer/mevcut F-1 öğrencileri için 15 Haziran

Bahar Dönemi

Yeni öğrenciler için 15 Ekim

ABD'deki transfer/mevcut F-1 öğrencileri için 1 Kasım

Yaz sezonu

Yaz Dönemi 2023 yalnızca başka bir ABD kurumundan geçiş yapan öğrencilere açıktır.

1 Nisan

Vize Gereksinimleri

ABD'deki Mevcut F-1 Öğrencileri

ABD'deki başka bir okuldan SBCC'ye geçiş yapıyorsanız yukarıdaki adımları tamamlayın ve aşağıdaki ek belgeleri çevrimiçi başvurunuza yükleyin:

 • F-1 vizesinin kopyası
 • I-94 Geliş/Gidiş Formu - Bağlantıda "En güncel I-94'ü al" seçeneğine tıklayın.
 • I-20 fotokopisi
 • Durum Formunun Doğrulanması - Öğrencilerin "statüde" olması gerekir. Mevcut kurumunuzdaki danışmanınızın bu formu doğrulayıp imzalaması gerekecektir.

başvurduktan sonra

 • Bahar 2023 başvurularını 1 Eylül itibarıyla işleme koymaya başlayacağız. 1 Eylül'den sonra başvurular, eksiksiz başvuruyu gönderdiğiniz tarihten itibaren 3 hafta içinde işleme alınacaktır. ÖNEMLİ: Başvurularda öğrencinin kişisel e-posta adresi bulunmalıdır.
 • Kabul edilen öğrencilere e-posta yoluyla bir Kabul Teklifi, I-20 ve Kayıt Talimatları gönderilecektir.
 • I-20 Formu, kendi ülkenizdeki ABD Büyükelçiliği veya Konsolosluğuna F-1 öğrenci vizesi için başvurmanız gereken, göçmen olmayan bir belgedir.

Burslar ve fon sağlama

Santa Barbara City College mevcut, transfer olan ve yeni gelen öğrencilerine çok çeşitli burslar sunmaktadır.

Kayıtlı öğrenciler yılda bir kez Şubat ayında başvuruda bulunabilirler. Ödül verildiği takdirde para bir sonraki akademik yıl için iki kısım halinde ödenir: yarısı güz döneminde ve yarısı bahar döneminde. Tutarlar çok küçük arasında değişmektedir: 100-750 ABD Doları ve daha büyük 1000-2500 ABD Doları arasında bazı farklılıklar vardır

Sıralamalar

SBCC, Maaş Puanına göre önlisans derecesi için en iyi kolejler arasında yer aldı

28 Ocak 2020'de Optimal (eski adıyla SR Education Group), 885'ten fazla üniversite diplomasının Maaş Puanlarını belirlemek için 4,6 milyondan fazla üniversite mezununun maaşlarını karşılaştıran GradReports'u yayınladı. Daha sonra puanlar, 2021 yılı için ABD'deki en iyi kolejleri önlisans, lisans ve yüksek lisans seviyelerinde sıralamak için kullanıldı. Santa Barbara City College En İyi Önlisans Dereceleri kategorisinde 11. sırada yer aldığını duyurmaktan mutluluk duyar

Maaş Puanlarının kullanılabilirliğinin sağlanması, yüksek öğrenimin COVID-19 tarafından radikal bir şekilde değişmesi nedeniyle potansiyel öğrencilerin seçeneklerini düşünmesi için uygun bir zamanda geliyor. Pandeminin ekonomik etkileri, özellikle halihazırda yaklaşmakta olan öğrenci borç krizinin gölgesinde, üniversite diploması almanın maliyet-fayda analizi ihtiyacını daha da artırdı.

Optimal CEO'su Sung Rhee, geçtiğimiz yılın çok büyük bir mali sıkıntı ve belirsizlik atmosferi yarattığını ve artık öğrenciler ve ailelerinin, onlara gelecek için plan yapma yeteneği veren, kazanç sonuçlarını gösteren verilere her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduklarını söyledi. Ayrıca kararlarına güvenirler.

GradReports Maaş Puanı, ABD Eğitim Bakanlığı'nın Üniversite Puan Kartındaki veriler kullanılarak, mezun olduktan sonraki yıldaki ortalama mezun kazancına dayanmaktadır. Puan, bir okuldaki belirli bir program için ortalama mezun maaşını diğer okullardaki aynı program için ortalama mezun maaşı ile karşılaştırır ve aday öğrencilerin o program için hangi okulların en yüksek kazancı sunduğunu görmesine olanak tanır. Daha sonra her okul, öğrencileri ana daldan bağımsız olarak yüksek maaşlı bir kariyere hazırlayan kolejleri göstermek için derece seviyesine göre genel bir Maaş Puanı alır. Bu genel puan, okulun sunduğu tüm programlarda ne kadar iyi performans gösterdiğine dayanır ve her programa öğrenci kaydına göre ağırlıklandırılır.

Yaklaşık 700 devlet yüksekokulu, teknik kolej ve diğer kurumlarda önlisans düzeyindeki mezunların maaşlarının değerlendirilmesi, en iyi 100 okulun yüzde 87'sinin devlet kolejleri olduğunu ortaya çıkardı. Kaliforniya mezunları özellikle iyi performans gösterdi; en iyi 25 kolejden sekizi Kaliforniya'da bulunuyordu.

SBCC, Muhasebeden Mesleki Hemşireliğe kadar her alanda 100'den fazla önlisans derecesi sunmaktadır.

Optimal'in yakın tarihli bir basın bülteni, GradReport'u bir öğrencinin şimdiye kadar yapacağı en önemli yatırımlardan biri için kazanç potansiyeli ve yatırım getirisi (yatırım getirisi) konusunda bir tahminci olarak görüyor.

 • 2020 Ülkedeki En İyi Değere Sahip 50 Community College arasında 1. sırada yer aldı.
 • 2019 Ülkedeki En İyi Değere Sahip 50 Community College arasında 1. sırada yer aldı.
 • 2018 Ülkedeki En İyi Değere Sahip 50 Community College arasında 1. sırada yer aldı.

Konumlar

 • Santa Barbara

  721 Cliff Drive Santa Barbara, CA, 93109, Santa Barbara

 • Santa Barbara

  Cliff Drive,721, 93109, Santa Barbara

  sorular