Keystone logo

Staatlich Anerkannte Physiotherapie Schule Ortenau

A logo

Tanıtım

FELSEFE

İnsanlar yaptıklarımızın kalbinde

İnsanlarla çalışma sevgisi ve fiziksel aktivitelerin keyfini çıkarmak, bir fizyoterapistin temel özelliklerinden biridir. Bunlar ön plana çıkan ve özellikle hastalarının yanında çalışırken onlara her gün yardımcı olan niteliklerdir. Yakın kişiler arası ilişkiler ve işbirliği önemli bir rol oynamaktadır - bu aynı zamanda Ortenau Fizik Tedavi Okulu. Bunun nedeni fizyoterapinin kariyerinin, öğretme şeklimize uygun olarak yalnızca hastanın bedenine bakmakla kalmayıp, bir bütün olarak kişiye bakmaktır.

Okul yönetimi ekibinin üyeleri olarak, kendimizi, öğrencilerimizle birlikte çalışan meslektaşlarımız olarak görmekteyiz, her zaman ulaşılabilir ve onlara destek sunmak için elimizden geleni yapıyoruz. Öğrencilerimizin evde hissettikleri hoş bir ortam yaratmaya çalışıyoruz ve baskı veya stres yaşamadan yaşayabilir ve öğrenebiliriz. Dahası, bir fizyoterapist olarak çalışmak için gerekli niteliklerin gerçekçi bir şekilde anlaşılmasında onları desteklemeyi amaçlıyoruz. Sunulan eğitimin seviyesi son derece yüksek. Ancak daha da önemlisi, insanların yaptığımız her şeyin merkezinde olduğunun günlük yaşantısı.

Birinci sınıf eğitim

Öğretmenlerimizin kalitesi Ortenau School of Physiotherapy'yi uluslararası çapta tanınmış ve akredite edilmiş bir eğitim merkezi haline getirdi. Üniversite profesörlerinden, uzman doktorlardan ve fizyoterapistlerden oluşan deneyimli öğretim ekibinden oluşan bir ekip tarafından desteklenen öğrencilerimiz, mesleğin çeşitli disiplinler arası, teorik ve pratik yönlerinin her ayrıntısını yoğun bir şekilde üç yıl boyunca geçirirler.

Mezun olduktan sonra öğrenciler uygulamalı bir tedavi sağlayabilir ve teknikleri metodik bir şekilde uygulayabilir. Buna ek olarak, hastalarını bütüncül olarak görüntüleme kapasiteleri daha yüksek olacaktır. Kişilerarası beceriler ve empati mesleğimizi uygulamada önemli bir rol oynamaktadır. Öğretmenlerimiz rehberliğinde öğrencilerimiz, hastalarının durumlarını anlamaları için kendi bedenlerinin nasıl hareket ettiğini deneyimliyor ve hissetmekteler.

Ortenau Fizik Tedavi Okulu, Almanya, Fransa (özellikle Alsace) ve İsviçre'deki hastanelerle işbirliği yapmaktadır. Güney ve Baden'daki Fransız ve İsviçre sınırlarına yakın konumumuz, bu kuruluşlardan meslektaşlarımızla olan mesleki ilişkilerimizi geliştirmemizi ve komşu Strazburg'daki ortak okulumuzla yakın işbirliği yapmamızı sağlıyor. Öğrencilerimiz, komşularımızla etkileşim kurma biçimimizden ve Freiburg, Karlsruhe ve Strazburg gibi mükemmel araştırma merkezlerine olan yakınlığımızdan yararlanmaktadır.

Standart eğitimimize paralel olarak, tıp ve fizyoterapi alanlarında en son bulguları aktaran uzmanlaşmış ileri sınıflar sunuyoruz. Öğrencilerimiz, eğitim derslerini tamamladıktan sonra ve sonrasında bu özel sınıflara katılabilirler. Dış katılımcıların katkıda bulunduğu fikirler ve canlı tartışmalar öğrencilerin çeşitli alanları farklı açılardan görmelerine yardımcı olur. Buna ek olarak, bu oturumlar genellikle öğrencilerin çalışma hayatına girerken onlara yardımcı olabilecek kişileri dövmelerine yardımcı olur.

hareket

İnsanlar hareket ettikçe odaklıyoruz. Bu nedenle, ortalama bir okul günü çok çeşitlidir ve öğrencilerimizi sürekli hareket halindeyken görmektedir. Hareket, boş zamanlarında kendilerini takip etmeleri için sunulan etkinliklerin ayrılmaz bir parçasıdır. Kara Orman ve Vosges Dağları pratikte kapılarımızın dibindedir ve orada çıkıp onları oraya gitmek ve güzel doğal ortamda hareket ettirmek için davet ediyoruz. Eckartsweier'in her yerinde bakımlı döngü ve yürüyüş yollarının yanı sıra futbol, ​​atletizm ve jimnastik için yerel tesisler, spor ve rekreasyon için diğer mükemmel fırsatları sunar.

Alternatif olarak, Freiburg, Karlsruhe, Strazburg ve Basel'deki günlük geziler mola gerektiren öğrenciler için ideal. Derslerin dışında, aerobik, tai chi, qigong ve akademik çizim gibi konularda ücretsiz kurslar sunuyoruz. Bunların amacı, öğrencilerin kendilerini rahat hissetmelerine yardımcı olmak ve aynı zamanda kendi kendine yetenliklerini ve kendi bedenlerini algılamalarını sağlamaktır.

Öğrencilerimizin kişisel hareket deneyimlerini nasıl çektiğini görmek heyecan vericidir ve sunduğumuz çeşitli etkinliklerden esinlenerek kendilerini mesleki hedeflerine ulaşma taahhüdünde bulunurlar. Bu anahtar, çünkü yalnızca kişisel deneyimler yoluyla, insan vücudunun parçalarının toplamından daha fazla olduğunun farkına varmaları gibi.

Çalışma Yerleşimler

Fizyoterapistler farklı uzman tıbbi alanlarda çalışır ve kariyer, özel bir uygulamaya kadar çeşitli etkinlikler ve fırsatlar sunar. Öğrencilerimize mevcut olan tüm seçenekleri gösteriyor ve fizyoterapi alanındaki kişisel uzmanlıklarını bulmak için onlara aktif olarak destek veriyoruz.

Sınır ötesi bir ağın bir parçası olarak, onları bu alanlarda çalışan meslektaşları ve kurumlarla iletişime geçirebiliyoruz. Eğitimin ikinci yılında, öğrenciler Baden-Württemberg, Alsace ve Almanya çapında belirli kurumlarda gözetim altında işyeri yerleştirmeleri gerçekleştirmektedirler.

Klinik yerleştirmeler, uzmanlaşmış kesimlere bölünerek toplam 1600 saat içeriyor. Eğitimin yoğun bir bölümünü oluştururlar ve başarılı bir profesyonel geleceğin güvence altına alınmasına yönelik belirleyici bir adımdır. Öğrenciler, seçtikleri mesleklerin beklentilerini ve taleplerini, onları gerçekte uyguladıklarından daha doğrudan deneyimleyeceklerdir. Kariyerlerine başlayanlar, ne kadar fiziksel ve psikolojik stres yaşayacaklarını, sabrını ve azimlerini sınava sokabileceklerini ve bu yeni anlayışları kişisel hedeflerini yeniden tanımlamak için kullanabileceklerdir.

Topluluğun merkezinde yer alan bir okul - kampüs

Fizyoterapi, her bireyin iyi bir refah duygusu kazanmanın en iyi yolunu bulmasını sağlamayı içerir. Bu felsefe okulumuzun sosyal çevrelerine yansımaktadır. Okulumuzun bulunduğu Eckartsweier topluluğunda yaşamak ve öğrenmek, kişiler arası ilişkiler, işbirliği ve yerli halkın Güney Baden cazibesiyle karakterize. Rengarenk boyanmış modern okul binaları, köyün geleneksel yarı ahşap evleriyle mükemmel bir uyum içindedir ve sıcak bir renk sıçraması gibi pastoral, kırsal çevrede harmanlanır. Birbirlerini kusursuz bir şekilde tamamlayan kampüs ve köy birlikteliktedir. Öğrencilerimiz Avrupa çapında gelir, Eckartsweier'i çeşitli kültürler için canlı bir buluşma yeri haline getirir. Çeşitli mağazalar ve eğlence tesisleri ile mükemmel bir altyapıya ve rahat yaşam biçimine sahip olan Black Forest'un sınırında yaşamak son derece keyifli bir deneyim. Bu kusursuz çevre, öğrencilere ilk önce fizyoterapi kariyerini anlama ve yaşama konusunda başarılı olmalarına yardımcı olur.

Konumlar

  • Staatl. anerkannte Physiotherapieschule Ortenau gGmbH Birkenstraße 5 (entrance Willstätterstraße) 77731 Willstätt-Eckartsweier Germany, , Germany Online

sorular