Keystone logo

Silesian University - School of Business Administration

A logo

Tanıtım

Öğrenme duygusu veriyoruz.

İşletme Fakültesi'nde, son teknoloji araştırmalar, bölgesel bir devlet üniversitesinin aile atmosferiyle buluşuyor. Kampüslerimiz bölgede ama fikirlerimiz mekanla sınırlı değil. Yaklaşık 3.000 öğrenci ile oldukça küçük yüksek öğretim kurumlarına aitiz. Yine de, 15:1'lik öğrenci-öğretmen oranı, öğrencilerimizin öğretmenleriyle sağlıklı bire bir mentorluk ilişkileri geliştirmelerini sağlayarak onlara daha büyük bir sınıfta imkansız olan şekillerde içgörü ve yardım sunar. Business Gate Academy'de öğrenciler, gerçek iş vakaları üzerinde çalışırken değerli pratik ve problem çözme becerileri kazanırlar. Silesian Üniversitesi'nde büyümenize ilham veriyor ve doğal yaratıcılığınızı geliştiriyoruz. Başarılı geleceğiniz bizim itici gücümüzdür!

1991 yılında kurulan Opava'daki (SU) Silezya Üniversitesi'nin üç fakültesi ve iki üniversite enstitüsü vardır:

  • Opava'daki Felsefe ve Bilim Fakültesi
  • Karviná'daki İşletme Okulu
  • Opava'daki Kamu Politikaları Fakültesi
  • Opava'daki Matematik Enstitüsü
  • Opava'daki Fizik Enstitüsü

Silezya Üniversitesi, Avrupa Üniversiteler Birliği'nin meşru bir üyesidir ve Araştırmada prestijli bir İK Mükemmellik Ödülü sahibidir. 2022'de SU, QS EECA Üniversite Sıralamasında 231-240 arasında yer aldı. Sunulan tüm eğitim programları, Çek Cumhuriyeti Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından tam olarak akredite edilmiştir.

Dünyaya açığız.

Yurtdışında okumak, çalışmak veya araştırmanızı yapmak ister misiniz? Misyonumuzun temel taşlarından biri olan uluslararasılaşma, SU SBA başta Avrupa olmak üzere, Amerika Birleşik Devletleri, Rusya, Japonya veya Çin'de 60'tan fazla üniversite ile işbirliği yaparak, Erasmus+ aracılığıyla öğrencilerine ve personeline geniş fırsatlar sunmaktadır. Horizon 2020 veya bir dizi başka değişim programı ve bireysel burs.

Bilim Eğlenceli Olabilir mi?

Üniversitemizde merak, şevk ve gizemleri çözme ve yeni şeyler keşfetme hevesiyle okuyan gençlerimiz bu soruya olumlu yanıt veriyor. Lisansüstü yüksek lisans ve doktora programları öğrencileri, Öğrenci Hibe Yarışması'nda araştırma faaliyetlerine katılabilir ve bir yıllık burs başvurusunda bulunabilirler.

Kampüs Özellikleri

Kabul Seçeneği 2

Ekonomi ve Yönetim Yüksek Lisans programına (tamamen İngilizce olarak öğretilir) bir başvuru birkaç dakika içinde çevrimiçi olarak yapılabilir. Başvuruya eklenecek İngilizce dil sertifikaları gibi zorunlu belgeler gerekli değildir. Bu kadar basit! Online olarak yapılan başarılı bir giriş sınavından sonraki bir hafta içinde bir kabul mektubu düzenlenir.

Zorunlu Belgeler (Karviná, CZE'ye fiziksel kayıt üzerine):

  • Lisans veya devam eden Yüksek Lisans programları veya Yüksek Lisans programlarından mezun olduğunuzu kanıtlayan bir diplomanın resmi olarak tasdikli kopyaları.
  • Uluslararası bir anlaşmada aksi belirtilmedikçe, yurtdışında bir lisans eğitim programını tamamlayan adaylar , Çek Cumhuriyeti'nde yabancı yüksek öğrenimin tanınmasına ilişkin kararın onaylı suretini veya aslını kanıtlayacaktır.

Vize gereklilikleri

Burslar ve Finansman - Seçenek 2

Derecelendirmeler

Silesian Üniversitesi, Avrupa Üniversiteler Birliği'nin meşru bir üyesidir ve prestijli Araştırmada İK Mükemmelliği Ödülü sahibidir. 2022'de SU , QS EECA Üniversite Sıralamasında 231-240 arasında yer aldı . Sunulan tüm eğitim programları, Çek Cumhuriyeti Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından tamamen akredite edilmiştir.

Konumlar

  • Silesian University in Opava School of Business Administration in Karviná Univerzitní nám. 1934/3, 73340, Karvina

sorular