Keystone logo
SIT Graduate Institute Sürdürülebilirlik Alanında Doktora - PhD (Çevrimiçi)
SIT Graduate Institute

Sürdürülebilirlik Alanında Doktora - PhD (Çevrimiçi)

Online

4 Years

Ingilizce

Yarı zamanlı

31 Jan 2025

May 2025

USD 79.500

Uzaktan Eğitim, Kampüste

Tanıtım

Sosyo-ekolojik dayanıklılık, iklim değişikliği, su kıtlığı, gıda güvensizliği, çevre politikası, ekonomik adalet ve daha fazlasını ele almak için sürdürülebilirlik alanında yenilikçi bir lider olarak ortaya çıkın.

Neden Sit'ten Sürdürülebilirlik Doktorası?

Daha sürdürülebilir bir gelecek yaratmak için çalışan profesyoneller için geliştirilen Sürdürülebilirlik Doktorası öğrencileri, sürdürülebilir dönüşümlerin sosyal, ekolojik, teknik ve politik boyutlarını, daha sürdürülebilir gelecekleri ilerletmede bilim ve toplum ilişkisini ve toplum temelli sorun çözme ve sürdürülebilir kalkınmaya yönelik yeni ve kapsayıcı yaklaşımları araştıracaklardır.

Bu çevrimiçi program, dört yıllık yarı zamanlı eğitim boyunca 10 günlük iki uluslararası ikamet ile tamamlanmaktadır. Birinci yıl stajı sırasında öğrenciler, yenilenebilir enerji inovasyonu, denizlerin korunması ve sürdürülebilirlik konularında ilerleme kaydeden Portekiz'in Lizbon kentine gideceklerdir. İkinci yıl stajı sırasında öğrenciler, mavi ekonomi girişimlerinin ön saflarında yer alan Tanzanya'nın Zanzibar Takımadaları'ndaki benzersiz vaka çalışmaları aracılığıyla teoriden uygulamalı keşfe geçiş yapacaklardır.

Öğrenciler, iklim değişikliğinin azaltılmasına katkıda bulunmak, sosyal eşitliği savunmak ve ekonomik refah için sürdürülebilir iş uygulamalarına yenilik getirmek için araştırma, organizasyonel liderlik, politika geliştirme ve iletişim becerilerini geliştireceklerdir. Program mezunları, politika çevrelerinde, akademik ve örgütsel bağlamlarda ve popüler bilimde etkili iletişimciler olacakları için çok paydaşlı gruplara liderlik etmeye hazır olacaklardır.

SIT'nin küresel fakültesi, bütüncül koruma, iklim değişikliği, gıda güvenliği, çevresel yönetişim ve sürdürülebilir iş ve teknoloji gibi sürdürülebilirliğin birçok alanında hem öğretim hem de mentorluk ve uygulamalı çalışma deneyimi getiriyor. SIT'nin küresel ağı ve uzun deneyimsel öğrenme geçmişi sayesinde öğrenciler, kariyerlerine uygulayabilecekleri benzersiz bir küresel bakış açısı kazanacaklardır.

kabul

Burslar ve fon sağlama

Müfredat

Program Sonucu

Program Öğrenim Ücreti

Kariyer fırsatları

Okul Hakkında

sorular