Keystone logo

Steinbeis University Berlin - Institute of Executive Capabilities

A logo

Tanıtım

IEC, 2011 yılında 20 yılı aşkın deneyime sahip bir işletme yöneticisi olan Dr. Mario Vaupel tarafından kurulmuştur.

Hedeflerimiz

Profesyonel ve hevesli bir şekilde, IEC personeli ve ilgili ortakları, iki zorlu hedefin desteklenmesini takip eder: 1. Birincisi, yenilikçi ve transfer odaklı gelişim programları aracılığıyla çalışanların ve yöneticilerin yaratıcı rolünü güçlendirmek. 2. İkincisi, ekonomik, sosyal ve ekolojik zorluklarla başa çıkmak için çalışanların ve yöneticilerin farkındalık ve yeterliliklerini teşvik etmek. Bu hedeflere ulaşmak için, IEC personelinin ve ilgili ortaklarının gerekli profili son derece yüksektir. IEC personeli yalnızca program yönetiminde uzmanlaşmakla kalmaz, aynı zamanda teknik ve metodolojik yeterlilik alanlarında da deneyimlidir. Bu yüksek profil, güncel bilgilere , geleceğe yönelik teknolojiye ve etki odaklı metodolojiye dayalı programların uygulanmasını garanti eder.

Yol gösterici ilke

Yenilikçi ve transfer odaklı çalışmanın yanı sıra sertifika programları ile Institute of Executive Capabilities (IEC), çalışanların ve yöneticilerin, geleceğe yönelik yetkinliklere, zihniyetlere ve uygulamalara dayalı artan performans gereksinimlerini karşılama yeteneklerini güçlendirir. IEC tarafından sunulan tüm programlar, çalışanların ve yöneticilerin yaratıcı rollerini ve özellikle ekonomik, sosyal ve ekolojik sorumluluklarını güçlendirme fikri tarafından yönlendirilir.

Steinbeis Vakfı

Steinbeis Vakfı, üniversiteler ve sanayi arasında teknoloji ve bilgi transferini teşvik eden bir kurumdur. Vakıf, orta ölçekli işletmelerde ikili eğitim sisteminin temelini oluşturan Baden-Württemberg'den bir ekonomi politikacısı olan Ferdinand von Steinbeis'in (1807-1893) adını almıştır.

Steinbeis Ağı

Steinbeis ağı, Almanya'da ve dünya çapında yaklaşık 750 uzman Steinbeis transfer merkezi, danışmanlık merkezi, araştırma merkezi, transfer enstitüsü ve limited şirketten oluşmaktadır.

Konumlar

  • Steinbeis-Hochschule Institute of Executive Capabilities (IEC) Ernst-Augustin-Str. 15 12489 Berlin, 12489, Berlin

  • Munich

sorular