Keystone logo
© Eli Haney, Northwest University photographer
The University of Texas Permian Basin Online

The University of Texas Permian Basin Online

The University of Texas Permian Basin Online

Tanıtım

UT Permian Basin Online Hakkında

UT Permian Basin'in çevrimiçi programlarını diğerlerinden ayıran şeyin ne olduğunu keşfedin.

UT Permian Basin, bugün öğrencilerin karşılaştığı zorlukları anlıyor. Sonuç olarak üniversite, akredite çevrimiçi programlar, uygun maliyetli eğitimler ve öğrencilerin dünyanın her yerinden bir UT Permian Basin derecesi kazanabilecekleri işbirliğine dayalı bir çevrimiçi öğrenme ortamı aracılığıyla ilham veren öğrenci başarısıyla tanınan çevrimiçi eğitimde bir lider haline geldi.

UT Permian Basin Online size rekabet avantajı sağlar:

 • Kullanışlı - Programlar% 100 çevrimiçidir ve kendi hızınızda tamamlanabilir.
 • Uygun Maliyetli - Programlarımız, ülke genelindeki diğer benzer programlara göre kredi başına daha düşük maliyetlerle uygun maliyetlidir.
 • Esnek - Programa özgü kurslar, yıl boyunca altı başlangıç tarihi ile sekiz hafta kadar kısa sürer.
 • İtibar - Çevrimiçi programlarımız tamamen akredite edilmiştir.
 • Erişilebilir - Fakülte, tanınmış iş profesyonellerinden ve doktoralardan oluşur.

Permiyen Havzası Hakkında

Eski batının yeni yüzyılla buluştuğu yer.

Permiyen Havzası'na benzeyen bir yer yok - modern gelişimin cepleriyle dolu vahşi, el değmemiş bir güzellik. Sağlam Batı Teksas şık ile buluşuyor.

Sonsuz mavi gökyüzümüzü seviyoruz, ancak West Texas'ın mükemmel bir gün batımından çok daha fazlası olduğunu biliyoruz. Permiyen Havzası, bir yabancıyla hiç karşılaşmamış, kibar, çalışkan, iyimser insanlara ev sahipliği yapmaktadır.

Kendi geleceğinizi yaratmak istiyorsanız, ait olduğunuz yer burasıdır.

Havza Hakkında

“Havza”, yeryüzündeki erozyon veya depresyon için basit bir jeolojik terimdir - genellikle yerüstü erozyonu ve altındaki derin depremler.

Doğu New Mexico'dan uzanan ve Batı Teksas'ın çoğunu (kuzeyde Lubbock, güneyde Rio Grande Vadisi) kapsayan Permian Havzası, aslında daha küçük havzaların bir koleksiyonudur. Toplamda 75.000 mil kareyi kaplayan Permiyen Havzası, onu Kuzey Amerika'daki en büyük havzalardan biri yapıyor.

Ama bu jeoloji. Meslekten olmayan kişinin bakış açısından, Permian Basin aslında kendine has bir güzelliğe sahip çarpıcı bir Amerikan toprağı. Uzaktaki gökyüzünün gökyüzüyle buluştuğunu görebildiğinizi hissediyorsunuz.

Permiyen Havzası'nda herkes için bir şeyler var.

Odessa & Midland: Kentsel Ülke

Nesiller boyu dünyanın dört bir yanından insanlar petrol sahalarında özgürlük, macera ve servet arayışıyla Batı Teksas'a doğru yol aldılar. İnşa ettikleri şehirler, UTPB'nin ev dediği ikisi de dahil olmak üzere Permiyen Havzası boyunca noktalı modern kent merkezleri yaratarak yukarı ve dışa doğru büyüdü.

UT Permian Basin'in ana kampüsünün evi olan Odessa, Batı Teksas'ın en büyük şehirlerinden biridir. 1880'lere dayanan zengin bir tarihe sahip farklı bir şehir olan Odessa, son yirmi yılda büyük dönüşümler geçirdi. Kısa bir süre önce Forbes dergisi, Odessa'yı ABD'nin en hızlı büyüyen küçük şehirlerinden biri olarak seçti.

Ve I-20'ye sadece 15 dakika aşağıda Midland oturuyor. UTPB'nin Midland kampüsü müzik ve mühendislik okullarımıza ve Enerji ve Ekonomik Çeşitlendirme Merkezine ev sahipliği yapmaktadır. Eski Başkan George HW Bush'a ve Chevron ve Concho gibi büyük küresel şirketlere ev sahipliği yapan Odessa, onun gibi birkaç şehrin eşleşebileceği derinlikte bir prestij ve fırsat sunuyor.

Her gün bu özel şehirlerin kültürü derinleşiyor.

Enerjinin Geleceğinin Tepesinde Oturmak

21. yüzyılın başında, bir zamanlar büyük petrol kaynaklarının kaynağı olan Permiyen Havzası önemini yitirmiş gibiydi.

Ancak yeni teknolojiler tam tersini ortaya çıkardı: Permiyen Havzası'nın altında toprağın içinde herkesin tahmin edebileceğinden daha fazla tuzak vardı. Enerji keşfindeki ilerlemeler sayesinde Permiyen Havzası hızla gezegendeki en büyük petrol rezervi seçildi. Arka bahçemizin en azından önümüzdeki yirmi yıl boyunca Amerikan ve küresel ekonomilere yakıt sağlaması bekleniyor.

Bu keşifle, orman boynumuz ekonomik faaliyette bir patlama gördü. Çünkü gittikçe daha fazla enerji sağlandıkça, işletme ve finans, sağlık, eğitim, inşaat, dijital teknoloji, ulaşım ve kamu sektörü işleri de dahil olmak üzere diğer endüstriler de ortaya çıktı.

Başka bir deyişle, en son “petrol patlaması”, nesilde bir kez bu fırsatı yakalayan öğrencilere ve profesyonellere şimdiden büyük temettüler ödeyen daha büyük bir “ekonomik patlama” u teşvik etti.

Batı Teksas'ın Akademik Kalbi

UT Permiyen Havzası'na “Batı Teksas'ın akademik kalbi” dediğimizde övünmüyoruz. Fakat her gün yaptığımız işten gurur duyuyoruz.

Çünkü her gün, dünyanın en iyi öğrencilerinden bazılarının tutkularından yararlanmalarına ve kazançlı kariyerlerini planlamalarına yardımcı oluyoruz. Uygun bir maliyetle modern bir eğitim vereceğiz. Ve her yerde en eksiksiz, çeşitli ve düpedüz eğlenceli üniversite deneyimini sunmak için yenilikçi yollar buluyoruz.

Umarız bize katılırsınız.

Misyon, Vizyon ve Tarih

Nereden geldiğimizi, nereye gittiğimizi.

Görevimiz

Bölgesel, kapsamlı bir kurum olarak, Teksas Üniversitesi Permiyen Havzası, bölgeden, eyaletten ve ötesinden çeşitli öğrenci topluluğuna hizmet vermektedir. Üniversite, öğrenci merkezli öğretim, öğrenme, araştırma ve kamu hizmetlerindeki mükemmeliyet sayesinde, Batı Teksas'ın teknolojisini ve kamu çıkarlarını geliştirirken, meşgul vatandaşları yetiştirir ve yaşamları etkiler.

UT Permiyen Havzasının Tarihçesi

Bir deney olarak başladık. 1969 yılında, Teksas Yasama Meclisi Odessa'da bir “üst düzey” üniversite yaratmaya karar verdi - yani sadece gençleri, yaşlıları ve lisansüstü öğrencileri kabul eden bir kolej.

Ancak yeni okul inşaatı tamamlanmadan önce bir dava işleri kesintiye uğrattı. Davacı, Üniversitenin mal tapularının geçerliliğine itiraz etmiştir. İş durdu.

Sonunda, Teksas Yüksek Mahkemesi, Üniversite lehine karar vererek müdahale etti. Buldozerler tekrar ateş açtı ve Nisan 1972'de UT Permiyen Havzası'nın yeni kampüsü yerinden çıktı.

Bir yıldan biraz fazla bir süre sonra -4 Eylül 1973'te- Üniversite derslere açıldı. İnşaat henüz tamamlanmadı, bu yüzden o birinci sınıftaki 1.112 öğrenci geçici binalarda ve römorklarda eğitim gördü. UT Permiyen Havzasının daimi tesislerinin tamamlanması neredeyse bir yıl daha alacaktı.

Hızlı ileri 18 yıl: Teksas Yasama Meclisi, okulu dört yıllık bir kuruma dönüştüren bir tasarıyı geçirerek bir kez daha UTPB'nin yörüngesini değiştirmeye karar verdi. Kampüste öncü birinci sınıf öğrencisi olarak bilinen birinci birinci sınıf, 1991 sonbaharında katıldı.

Mütevazı, deneysel başlangıçlarımızdan itibaren UT Permian Basin neredeyse her yönde büyüdü.

Hiçbir okul UT Permiyen Havzası gibi değildir. Belki de bu yüzden hiçbir okulun bizimki gibi bir hikayesi yoktur.

Birlikte bizler şahiniz.

Programa kabul koşulları

Eleştirel düşünme ve muhakeme becerilerinizi ölçen kabuller için en yaygın kullanılan sınav olan GMAT sınavına girerek işletme okulunda başarılı olmaya bağlılığınızı ve hazır olduğunuzu gösterin.

Sınavda bulacağınız soruların tadına varmak için GMAT mini sınavını indirin.

Konumlar

 • Odessa

  4901 East University, 79762, Odessa

  • Midland

   1310 North F.M. 1788, 79707, Midland

   sorular