Keystone logo
The University of Zambia ECAMPUS

The University of Zambia ECAMPUS

The University of Zambia ECAMPUS

Tanıtım

Zambiya Üniversitesi 100.000'den fazla mezun verdi ve yerel ve uluslararası topluluklar için araştırma ve teknolojik geliştirmeye katkıda bulundu. Dünya çapında tanınmış üniversitelerle 100'den fazla işbirliği anlaşması vardır.

Akademisyenler

Lisans Dereceleri

Lisans programları öncelikle diğer taahhütlerinden ödün veremeyen çalışan yetişkinler için tasarlanmıştır.

Yüksek Lisans Dereceleri

Kariyerinizi bir sonraki seviyeye taşımaya hazır mısınız? UNZA şu anda işten eğitime kadar değişen yüksek lisans düzeyinde programlar sunmaktadır.

Yönetici Eğitimi

Yönetici eğitimi sertifikaları, profesyonellerin gerçek dünya uygulamalarına vurgu yaparak yeni beceriler kazanmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

UNZA'nın Tarihi

Zambiya Üniversitesi (UNZA), 1965 tarihli 66 sayılı Parlamento Yasası ile kurulmuştur. İlk öğrenci alımı 17 Mart 1966'da gerçekleştirilmiştir. Üniversite'nin sloganı, Hizmet ve Mükemmeliyet , başlangıcından bu yana Üniversitenin gelişimine rehberlik etmiştir. .

UNZA, Lusaka'da iki kampüste yer almaktadır. Ana kampüs, Great East Road Kampüsüdür ve Great East Road üzerinde, şehir merkezine 6 km uzaklıkta yer almaktadır. Diğer kampüs, Tıp Fakültesi için yemek servisi yapan Ridgeway Kampüsüdür. Üniversite Eğitim Hastanesinin karşısında, Lusaka'nın 4 km Güney Doğusunda, John Mbita Yolu üzerinde yer almaktadır.

Ekim 1965'te, Zambiya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ekselansları, 1965 tarihli 66 Sayılı Kanun'u onayladı ve aynı yıl 12 Kasım 1965'te başlaması Zambiya Üniversitesi'ni yasal varlığa getirdi.

Yeniden yapılandırılmış bir Geçici Konsey altında, personel alımı, öğrencilerin ilk alımı için belirlenen son tarih olan 17 Mart 1966'ya kadar hızla ilerliyordu. O gün Ridgeway Kampüsünde ilk akademik oturum başladı.

Başkan Dr. Kaunda, elliden fazla üniversite temsilcisi ve iki bine yakın misafirin huzurunda 12 Temmuz 1966'da Şansölye olarak atandı. Ertesi gün. Şansölye, Zambiya Üniversitesi'nin temelini Great East Road Kampüsü'ne attı.

Yönetim Felsefesi

Üniversite, çalışanları motive edecek, yüksek üretkenliğe elverişli bir çalışma ortamı sağlayacak, liderliğin örnek olduğu ekip çalışması, herkesin erişebileceği etkili iletişim ve rehberlik sağlayacak ve bireysel büyümeyi teşvik edecek katılımcı bir yönetim tarzını benimseyecektir.

Temel değerlerimiz

 • Akademik Özgürlük
 • Hesap verebilirlik
 • Eşitlik
 • mükemmellik
 • Yeşil Çevre
 • yenilik
 • Bütünlük

Misyonumuz ve Vizyonumuz

 • Vizyon: Bilgi, Yenilik ve Sosyal Duyarlılığın Peşinde Olan Seçkin Bir Üniversite
 • Misyon: Sosyo-ekonomik kalkınma için ilgili, yenilikçi ve talebe dayalı yüksek öğrenim sağlamak.

Konumlar

 • Lusaka

  Great East Road, 10101, Lusaka

  • Lusaka

   John Mbita Road, Medical School, , Lusaka

   sorular