Keystone logo
Toronto International College

Toronto International College

Toronto International College

Tanıtım

Kanada'daki en pratik prestijli üniversite hazırlık liselerinden biri olan TIC Lisesi'ne hoş geldiniz!

Birçok sınıf dışı deneyime, sürekli rehberlik ve 21. yüzyıl derslerine sahip bir Gelişmiş Yerleştirme (AP) Özel Okuluyuz.

Büyüyen başarıya giden yolunuzu planlamak için sizinle tanıştığımız için çok heyecanlıyız!

Toronto, Kanada'nın en büyük şehridir

Toronto International College (TIC), Kanada'dan ve dünyanın her yerinden öğrencilerin ihtiyaç ve taleplerini karşılamayı amaçlamaktadır. Prestijli Kanada üniversitelerine ve kolejlerine kabul için yoğun hazırlık yapmak isteyen öğrencilere ve/veya bireysel ilgiye ihtiyaç duyan öğrencilere hitap ediyoruz.

TIC, ortaokul eğitimini tamamlamak, İngilizce dil becerilerini geliştirmek ve/veya üniversite veya koleje akademik, kültürel ve dilsel olarak hazırlanmak isteyen öğrenciler için benzersiz bir hazırlık okuludur.

Yoğun, yapılandırılmış bir öğrenme ortamında Ontario Eğitim Bakanlığı müfredatı sunuyoruz; özellikle uluslararası öğrenciler için. Öğrencilerimiz, Kanada'daki lise sonrası kurumlara başvurmak ve başarılı bir şekilde geçiş yapmak için hazırlanır.

Değerlendirme

Öğrenci akademik değerlendirmesi, genel ders notunun %70'ini oluşturan kompozisyonlar, projeler, testler ve ödevler gibi ders çalışmalarının sürekli değerlendirmesinin bir kombinasyonuna dayanır. Her modülün sonunda bir final sınavı, toplam ders notunun %30'unu oluşturur.

Mezuniyet şartları

Ontario Eğitim Bakanlığı müfredatı, dünya genelinde genel olarak 4. sırada yer almaktadır. Ontario Ortaokul Diploması (OSSD), 30 ders kredisinin, Ontario Ortaokul Okuryazarlık Testinin (OSSLT) veya

Ontario Ortaokulu Okuryazarlık Kursu (OSSLC) ve 40 saatlik toplum hizmeti.

kabul

 • Aşama 1

Ekteki Uluslararası Öğrenci Başvuru Formunu doldurun. Başvurular yıl boyunca işlendiğinden herhangi bir kapanış tarihi yoktur. Ancak, bir Kanada Eğitim İzni başvurusunda bulunurken gecikmeler olabileceğinden, önceden başvurmanız tavsiye edilir.

 • Adım 2

Doldurduğunuz Uluslararası Öğrenci Başvuru Formunu tüm destekleyici belgeler ve gerekli başvuru ücreti ile birlikte Kabul Ofisine gönderin.

Destekleyici belgeler şunları içerir:

 1. İngilizce Dil Yeterlilik Belgesi (TOEFL veya diğer uluslararası kabul görmüş İngilizce sınavı)
 2. Daha önce katıldığınız okullar için Akademik Transkriptler
 3. Özgeçmiş (Herhangi bir iş deneyiminiz varsa)
 • Aşama 3

Başvurunuzu değerlendireceğiz: seçtiğiniz eğitim programı için akademik niteliklerinize ve İngilizce dil becerilerinize göre.

 • 4. adım

Başvurunuzun alındığını onaylayacağız. Başvurunuz başarılı olursa, sizin için aşağıdakileri içeren bir paket oluşturacağız:

 1. Kabul edildiğiniz programı ve programa başlama tarihini gösteren yazışmalar. Kayıt onaylanmadan önce yerine getirilmesi gereken koşulları belirteceğiz.
 2. Öğrenim ücretleri ve diğer ücretler için bir fatura.
 3. Sağlık sigortası, konaklama vb. dahil olmak üzere öğrenci hizmetleri bilgileri.
 • Adım 5

Programlarımızdan birine yerleştirme teklifini kabul etmek için öğrenim ücretlerini ve ödenmesi gereken diğer ücretleri ödemeniz gerekecektir. Bu, genellikle ilk akademik yıl için kayıt ücretini ve öğrenim ücretini içerecektir. Ödenmesi gereken tutarın ödemesi, banka havalesi, havale veya T/T banka havalesi yoluyla seçtiğiniz Kolej'e Kanada doları cinsinden yapılmalıdır. Öğrenim ücretlerinizi aldıktan sonra, size Geçici İkamet Vizesi ve Eğitim İzni başvurusunda bulunmanız için gerekli olan resmi Kabul Mektubu ve öğrenim ücreti makbuzunu veya öğrenim ücreti depozito makbuzunu göndereceğiz.

 • 6. adım

Ülkenizdeki uygun Kanada Büyükelçiliği, Yüksek Komisyonu veya Konsolosluğuna Geçici İkamet Vizesi ve Eğitim İzni için başvurun. İşlem süresi değişiklik gösterecektir ve mümkün olan en kısa sürede başvurmak en iyisidir. Geçici İkamet Vizesi ve Çalışma İzni için temel gereksinimler şunlardır:

 1. Doldurulmuş Form: Çalışma İzni Başvurusu
 2. Kabul Kanıtı (Kayıt olmayı düşündüğünüz Kolej tarafından verilen orijinal Kabul Mektubudur)
 3. Kimlik Kanıtı (Geçerli bir pasaport ve dört adet ek vesikalık fotoğraf)
 4. Mali Destek Kanıtı (Kanada'dayken kendinizi maddi olarak destekleyebileceğinizi kanıtlayabilmelisiniz)
 5. Belirli ülkeler için yönetmeliklerin gerektirdiği şekilde tıbbi bir değerlendirme.

Geçici: Yerleşik Vizeler ve Çalışma İzinleri ile ilgili kesin ayrıntılar, en yakın Kanada diplomatik misyonundan alınabilir.

 • 7. Adım

Geçici İkamet Vizesi ve Eğitim İzni başvurunuz Kanada Büyükelçiliği tarafından onaylandıktan sonra, Kanada'ya taşınmanızı planlamaya hazırsınız, Kolejdeki sizi kabul eden öğrenci hizmetleri koordinatörleri bu geçişte size yardımcı olabilir ve hareketinizin herhangi bir ayrıntısına yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.

 • Adım 8

Kanada'ya girdiğinizde şunları yapmalısınız:

 1. Eğitiminizin sonunda Kanada'dan ayrılacağınıza dair bir göçmenlik görevlisini tatmin edin
 2. Kabul için başvurduğunuz Kolej tarafından kabul edildiniz mi?
 3. Kanada'da kaldığınız süre boyunca eğitim ücretlerini, kendiniz ve refakatçi aile üyeleri için yaşam giderlerini ve kendiniz ve refakatçi aile üyeleri için dönüş ulaşımını ödemek için yeterli paranız olduğunu kanıtlayın.
 • 9. Adım

Kanada'ya hoş geldin!! Bienvenue veya Kanada!! Toronto'ya vardıktan sonra Kolej ile iletişime geçmeniz ve dönem için kayıt yaptırmanız gerekir.

Burslar ve fon sağlama

Yeni uluslararası öğrenciler, başvurularını Uluslararası Eğitim Ofisi aracılığıyla sunduklarında, TIC Uluslararası Mükemmellik Bursuna uygunluk açısından otomatik olarak değerlendirilir.

BURS İÇİN HİÇBİR BAŞVURU YAPILMAMAKTADIR.

Uygunluk: Uluslararası başvuru sahipleri ve şu anda Toronto International College kayıtlı uluslararası öğrenciler.

Toronto International College bir yıllık (iki dönemlik) bir akademik programa kayıtlı olmaları ve önceki çalışmalarında GPA'larında %85 veya daha yüksek bir başarı elde etmiş olmaları gerekir.

Değer: Tam burs için 4000 CAD: yıllık kısmi burslar için 2000 CAD veya 1000 CAD.

Süre: Yalnızca ESL (İkinci Dil Olarak İngilizce) kursları veya EAP (Akademik Amaçlı İngilizce) veya üniversite hazırlık kurslarının başlamasından önce Kolej tarafından istenen herhangi bir hazırlık kursu için öğrenim ücretlerini karşılamak için ödenebilir.

Bir öğrencinin Kolej'in İngilizce yeterlilik şartını yerine getirdiği durumlarda, burs alan kişi, normal akademik kursların veya programların maliyetini dengelemek için toplam değeri uygulayabilir.

Yıllık sayı: TIC'deki burslar sınırlıdır ve sunulan burs sayısı mevcut finansmana bağlıdır.

Teklifler: Bazı öğrencilere kurs yeri/konut teklifleri ile aynı anda burs teklifi yapılabilir, ancak burs tekliflerinin çoğu Ekim/Kasım/Aralık, Şubat/Mart/Nisan, Haziran/ Temmuz/Ağustos, Kolej'in üç ana döneminin başlangıcına denk gelecek.

Tutma: Yüzde 100'lük bir ölçekte %85 veya üzeri bir GPA (Not Ortalaması) veya beş puanlık bir ölçekte 4.0 veya on puanlık bir ölçekte 8.5 veya üzeri bir GPA'yı (Not Ortalaması) koruyun.

UYGULAMAYA GEREK YOKTUR. Tüm uluslararası öğrenciler değerlendirilecek ve seçim kriterlerini karşılayanlara teklif verilecektir.

Diğer detaylar:

 1. Herhangi bir yılda, tüm bölümler bu bursları teklif edemez veya belirli derslerle sınırlayabilir.
 2. Tüm burs teklifleri, Kolej'in onaylı bir kursuna/programına kayıt olmanıza bağlıdır.

TIC Uluslararası Mükemmellik Bursu için uygunluk kriterleri

Önceki ortaöğretim veya lise sonrası çalışmalarında olağanüstü akademik sonuçlara sahip olan uluslararası öğrenciler, TIC Uluslararası Mükemmellik Bursuna hak kazanabilirler.

Toronto International College Uluslararası Eğitim Ofisi'nden bir kurs yeri/koltuk teklifiyle birlikte bir burs teklifi alabilirler.

Konumlar

 • Toronto

  Victoria Park Avenue,3550, M2H 2N5, Toronto

  programlar

  sorular