Keystone logo
Technical University of Crete

Technical University of Crete

Technical University of Crete

Tanıtım

Tarih

Yunanistan'ın Alman işgali sona erdikten kısa bir süre sonra, Girit'te bir Üniversite kurulması konusu gündeme geldi ve 1960'larda zirveye ulaştı. 1977 yılında Başbakan Konstantinos Karamanlis, halkın oybirliğiyle talebi üzerine, Kandiye ve Rethymnon'da fakülteleri olan bir Üniversitenin kurulmasını ve Hanya'da bir Teknik Üniversitenin kurulmasını onayladı. Technical University of Crete , 545/77 sayılı “Teknoloji Kurumunun Kurulması Hakkında Kanun Technical University of Crete başlığı altında diğer hükümler” ile kurulmuştur. 17 Temmuz 1977'de, Profesör Perikles Theoharis'in başkanlığında ve Hanya Belediye Başkanı ve Batı Devlet Başkanı'ndan oluşan Milli Eğitim Bakanı G. Rallis'in huzurunda Kurumun ilk Yürütme Kurulu toplandı. Yunanistan Teknik Odası Girit Bölümü. Bu ilk Yürütme Kurulunun 1977 yılındaki ana görevi, 350 hektarlık arazinin kamulaştırma sürecini başlatarak kalıcı üniversite tesislerinin kurulması için arazi bulmaktı. Bu noktada yerel halkın bu konudaki büyük desteğini belirtmekte fayda var.

1984 yılında ilk öğretim üyeleri atanmıştır. 1984-85 Eğitim-Öğretim yılında Üretim Mühendisliği ve Yönetimi Bölümü eğitim-öğretim programına başlamış ve Fen Bilimleri Bölümü ile birlikte ilk 120 öğrencisini almıştır. Bunu 1987-88'de Maden Kaynakları Mühendisliği Bölümü ve 1990-91'de Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü izledi. Daha sonra, Üniversite bağımsız hale geldikten sonra, Kimya Mühendisliği Bölümü Çevre Mühendisliği Bölümü oldu ve 1997 yılında ilk öğrencilerini aldı. Nihayet 2004 yılında Mimarlık Mühendisliği Bölümü kuruldu ve ilk öğrencilerini ağırladı. Eylül 1989'da, Atina Ulusal Teknik Üniversitesi'nden Profesör Sn. Ioannis Tegopoulos'un başkanlığındaki yeni Yürütme Komitesi, Technical University of Crete Profesörleri Sn. Antonis Foskolos ve Sn. Joachim Gryspolakis başkan yardımcıları olarak, değişmeye karar verdi. üniversitenin genişlemesinin mekansal planlama yönelimi. Uygulanan politika, bir Teknik Üniversite için modern gereksinimlerin gerektirdiği uygun amfiler, laboratuvarlar ve altyapının kurulmasına olanak tanıyan Akrotiri kampüsü içindeki tüm akademik bölümlerin barındırılmasını sağladı.

Technical University of Crete , 1993'ten beri sürekli ve önemli bir ilerleme kaydetmektedir. Fakülte kadrosunun, bilimsel ortakların ve idari ve teknik personelin yüksek kalitesi, Üniversitenin gelecekteki büyümesini garanti eder. Modern konferans salonları ve araştırma tesisleri, kütüphane, öğrenci yurtları, restoran ve eğlence alanları ile kampüs kesinlikle Yunanistan'ın en iyilerinden biridir. Yeni Bölümler gelecek için planlanmıştır ve aynı zamanda, Kurum şu anda devam eden yüzlerce araştırma programı ile Yunanistan'daki en prestijli araştırma kurumlarından biri olarak kabul edildiğinden Technical University of Crete Technical University of Crete artık hem Yunanistan'da hem de uluslararası düzeyde bir eğitim ve araştırma kurumu olarak tanınmaktadır ve bu nedenle geleceğini büyük bir iyimserlikle tasavvur edebilir.

Gelecek Hedefler

  • En kaliteli eğitimin sağlanmasına verilen önem (TUC mezunu işsizlik oranları %3 ve %4 arasında, mezuniyetten 1 ila 6 ay sonra ilk kez istihdam)
  • Yenilikçi araştırmalar yürütmek ( Technical University of Crete , ülkedeki en fazla araştırma sonucuna sahip en aktif iki üniversiteden biridir)
  • Bölgesel İnovasyon Kutbu ve Teknoloji Parkı Oluşturulması
  • İnovasyonu destekleme çabası (kuluçkalar aracılığıyla)
  • Teknoloji ve inovasyonun yaygınlaşması için seminerlerin düzenlenmesi
  • Çevresel ve organizasyonel sorunların çözümünde yerel makamlarla işbirliği vb.

Yerleşke

Kampüs şüphesiz TUC'un kalbidir: öğrenciler, profesörler, laboratuvar teknisyenleri, idari çalışanlar, hepsi kampüste günlük olarak buluşur. Tüm öğrencilerin ortak referans noktaları Kütüphane, Bilişim ve İletişim Merkezi, Yurtlar Salonu, Üniversite Restoran ve Kafeteryaları ile Spor Tesisleridir. Ve bir öğrenci olarak zamanınız sadece kitaplara ve ders çalışmaya harcanmaması gerektiği için, öğrenci gruplarından ve derneklerinden (kültürel ve politik) birine katılarak sınıflar ve amfiler dışında, daha da ilginç ve heyecan verici bir hayat keşfettiğinizden emin olun. ), kampüsteki tonu belirleyen!

Konumlar

  • Technical University of Crete University Campus, Akrotiri 73100 Chania GREECE, 731 00, Chania

sorular