We have scheduled maintenance on our sites on the 21st of May from 4PM to 8PM CET. During this maintenance window, some functions on this site may become temporarily unavailable

Universidad Panamericana de Guatemala

Universidad Panamericana de Guatemala

Universidad Panamericana de Guatemala

Tanıtım

Biz kimiz

Universidad Panamericana'da tam bir yüksek öğrenim sistemine sahibiz. Yüksek akademik kalite standartlarına sahip yenilikçi eğitim ve profesyonelleştirme seçenekleri ile ülkenin gelişimine katkıda bulunuyoruz.

Bugün Guatemala Şehrinde ve ülkenin iç kısmında bulunan yedi Büyükşehir Kampüsü ve 106 lokasyonumuz var. Yüz yüze, yarı yüz ve sanal modalitelerde, teknisyenler, öğretmenler, lisans dereceleri, yüksek lisans ve doktoralar arasında 75'ten fazla kariyere sahip 17.000'den fazla öğrencimiz var.

121394_adults-communication-cooperation-2422294.jpg

görünüm

Hristiyan kalitesi, ilkeleri ve değerleri ile ulusal ve uluslararası düzeyde ilgili bir yükseköğretim seçeneği olmak.

misyon

Hıristiyan prensipleri ve değerleri ile yetkin profesyoneller oluşturan, sürdürülebilir bir entegral gelişimine katkıda bulunmak .

Yasal üs

Pan Amerikan Üniversitesi, Guatemala Şehri Sivil Kayıt Defterine göre 2 Ekim 1998'de CEPS Yüksek Özel Eğitim Konseyi tarafından Üç yüz seksen üç (383) başlığı altında yetkilendirildi. Yasal statü numarası tescillidir. Kırk dokuz (49).

Ocak 1999'da akademik faaliyetlerine başladı.

121395_adult-asian-caucasian-1153213.jpg

tarih

Universidad Panamericana, 1993 yılında Latin Amerika'da Eğitim Geliştirme Hristiyanlık Yönetim Kurulu (FUNDACEDE) yönetiminde ön proje olarak faaliyete başlamıştır. Bu ilk yıl boyunca, faaliyetler takvimi oluşturulmuş ve “Guatemala Hristiyan Üniversitesi'nin Yaratılması için Taslak” adlı ilk taslak sunulmuştur. 7 Ocak 1994 tarihli vizyonun sunumu için profesyonellerin ilk danışmanlığı yapılır ve ardından projenin hazırlanması için çalışma komisyonlarını, kariyerlerini ve fakültelerini 50'den fazla profesyonelin katılımıyla entegre etmeye devam ederiz. spesiyalleri.

Çeşitli istişareler sonucunda, bir ön taslak hazırlanır ve 2 Ağustos 1996 tarihinde Yüksek Özel Eğitim Kuruluna sunulur. Proje, o zaman, akademik proje tamamlanmış olmasına rağmen, resmi ve yasal konularda komisyonun 11 Şubat 1997 tarihinde bildirilen onayını vermediğini belirten onaylanmadı. Bir dizi teknik ve yasal müzakereden sonra, ikinci kez 12 Aralık 1997'de " Universidad Panamericana de Guatemala " Yaratılış Projesi adı altında sunuldu .

Son olarak, 2 Ekim 1998'deki bir oturumda, Yüksek Özel Eğitim Kurulu, Pan Amerikan Üniversitesi'nin kurulmasını onaylamaya karar verdi ve böylece yönetim aşamasına son verdi. Yürütme aşaması, Yaratılış Sözleşmesinin Orta Amerika Dergisinde ülke yasalarına uygun olarak yayınlandığı tarih olan 17 Kasım 1998 tarihinden itibaren gerçekleştirilir.

121396_academy-celebrate-celebration-267885.jpg

25 Ocak 1999'da , Üniversite Yönetim Kurulu tarafından başkanlık edilen Pan Amerikan Üniversitesi'nin açılış eylemi gerçekleştirilir. San Carlos de Guatemala üniversiteleri, Mariano Gálvez, Rafael Landívar, Francisco Marroquín, del Valle ve Rural de Guatemala üniversitelerinin temsilcileri ile CEPS Yüksek Eğitim Kurulu üyeleri, Hükümet yetkilileri ve misafirleri katıldı. diğer kurumlardan

Açılış töreninde, bu projenin üç kurucusunun, bunu görmeden ölen, özel bir tanıma söz konusuydu: Bay Rafael Pantoja Herrera, Bay Renan Quiñónez ve Dr. Guillermo Forno.

Universidad Panamericana, FUNDACEDE'nin sahip olduğu ve üniversiteye intifa hakkı verdiğini belirten San Isidro, Aldea Acatan bölgesi 16'da bulunan tesislerde akademik çalışmalarına başlamak için karargahını alır. Bu binalarda, Christian Verbo College 1990'dan beri sabahları çalışıyor. Operasyonların başlangıcında, Universidad Panamericana, Verbo Hristiyan Koleji'nin yanı sıra Verbo Hristiyan Kilisesi'nin altyapısına, mobilyalarına ve donanımına sahipti.

Açılış Dersi, Rektör Ing. Abel Girón tarafından, 13 Şubat 1999 tarihinde Üniversite Kampüsü oditoryumunda düzenlenmiştir. Universidad Panamericana beş fakültesinde eğitim hizmetleri vermeye başlar: İlahiyat, İletişim Bilimleri, Hukuk Bilimleri, Eğitim Bilimleri ve İşletme.

Konumlar

 • Guatemala City

  8a. Avenida, zona 8 de Mixco Guatemala, , Guatemala City

  • Cahabon

   Instituto Básico por Cooperativa Barrio San Pablo, Santa María Cahabón, Alta Verapaz (frente a Ermita de Colonia El Rosario), , Cahabon

   • Rabinal

    1a. Av. y 3a. Calle esquina Zona 3, Escuela Urbana para Varones No. 1, Rabinal, Baja Verapaz, , Rabinal

    • Chimaltenango

     4a. Avenida 7-48, Zona 1, Quinta Los Aposentos (Edificio Nuevo) Alameda Chimaltenango, , Chimaltenango

     • Chiquimula

      Colegio Sagrada Familia, , Chiquimula

      • San Agustín Acasaguastlán

       Asocociacion moises Lira serafin., , San Agustín Acasaguastlán

       • San Antonio Huista

        Canton Central, Colegio Evangélico Bethel., , San Antonio Huista

        • Puerto Barrios

         4a. calle y 15 avenida, colonia san agustín, aldea santo tomás de castilla, Puerto barrios, Izabal., , Puerto Barrios

         • San Luis Jilotepeque

          Instituto Mixto de Educación Básica por Cooperativa Barrio el Centro, San Luis Jilotepeque., , San Luis Jilotepeque

          • Jutiapa

           Campus Universitario Jutiapa, Calle 15 de Septiembre 8-13 zona uno bo. Latino Jutiapa (Media cuadra arriba del Hospital Nacional de Jutiapa)., , Jutiapa

           • Sayaxché

            Escuela Oficial Rural Mixta Xé chevex Cantón Ilom Municipio de Chajul, , Sayaxché

            • Sibilia

             Instituto Imprimisi 5ta. Calle 2-22 Zona 1. Barrio el Progreso, , Sibilia

             • Playa Grande Ixcan

              IMEBCI 1a. Calle 1a. Avenida colonia La Paz zona 1 Playa Grande., , Playa Grande Ixcan

              • Retalhuleu

               Colegio Centro Americano, en la colonia el Pedregal, 5a. calle 5-05 zona 6, Reu., , Retalhuleu

               • Antigua Guatemala

                Colegio Americano Superior Calle de Los Nazarenos No. 28, Antigua Guatemala., , Antigua Guatemala

                • Pajapita

                 Colegio Evangelico Nueva Vida 4ta. Av. Zona 2., , Pajapita

                 • Santiago Atitlán

                  Cantón Pachicaj, Centro Integral Santiaguito, frente al campo de futbol de Santiago Atitlán., , Santiago Atitlán

                  • Mazatenango

                   Colegio Nueva Familia ubicado en el Km. 1 carretera a San Francisco Zapotitlán, departamento de Suchitepequez., , Mazatenango

                   • Totonicapán

                    Colegio Centro de Estudios Avanzados Totonicapán 9na Calle A 08-043 zona 3, Totonicapán., , Totonicapán

                    • Zacapa

                     Instituto Mixto de Educ. Básica por Cooperativa Prof. Victor Manuel Juarez Obando Barrio El Centro El Chal, Petén., , Zacapa

                     sorular