Keystone logo

Universidade Camilo Castelo Branco (UNICASTELO)

A logo

Tanıtım

Unicastelo Geçmişi olaylı yıl 1968 kadar uzanan bir yüksek öğretim kurumu olduğunda, eğitim ve toplum değişiklikler ile kendini dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler. Bu Prag Baharı yıl oldu, Paris ve Maria Antonia Savaşı barikatları Felsefe, Fen-Edebiyat Fakültesi doğdu. O zamandan beri, Unicastelo dönemi 2006-2015 için Kurumsal Gelişim Planında ifade edilen küresel eğitim, sürekli gelişmeler kalıcı bağlantı tutar.

Yükseköğretime ayrılan 40 yıl içinde, Unicastelo zaten üç yerleşkede 30.000'den fazla öğrenciye mezun ve desteklediği çeşitli uzatma projelerinde binlerce insanı bir araya geldi. Kurum bize işgücü piyasası için yetkin ve etik uzmanları hazırlamak için gerekli gelişmiş eğitim sunmak için izin diğer hükümleri arasında, yüksek kalite standartlarında akademik dünyada erişimi yanı sıra mesleki eğitim demokratikleştirmek istiyor.

Öncü derslerin dayanarak 60'lı ve 70'li, Eğitim, Sanat ve Sosyal Bilimler, Unicastelo São Paulo'nun, öğretim, araştırma ve yayım online kurslar onlarca, üretim eklemli ve kampüs karargahına bugün ağırlıyor bilginin yayılması yanı sıra bölgesel ve ulusal ekonomiler artış. Fernandópolis kampüs bölgenin ekonomik ve sosyal gelişimine katkıda lisans programları sunmaktadır. Descalvado kampüs mesleki eğitim ve yerel toplulukların kalkınma kalite odaklı kurslar sunan 2000 yılında açıldı aynı durum geçerlidir.

Unicastelo pedagojik temelleri Liceu Camilo Castelo Branco ile 1964 yılında Temel Eğitim başlatılan eğilim çimentolanmışlardır. Bugün Unicastelo modernliğin kodları sızar ve çağdaş öğrenciler ve öğretmenler müfredatı desteklemek ve zenginleştirmek için yeterli değer katar.

Onun eğitim destan boyunca, üniversite, 1971 yılında İktisat, Muhasebe ve İşletme ve Beden Eğitimi fakültesi kurulmasını pekiştirdi. İşletme ders bir yıl sonra doğdu. 1971 yılında yetkili ilk dersleri, 1975 yılında 1974 ve İşletme sırasında kabul edildi. Elbette teklifleri genişleme 80'lerin sonunda, kurum zaten 24 yüksek lisans dersleri vardı o kadar arttı. Değil tesadüfen, 1989 yılında, Milli Eğitim Bakanlığı Yönetmeliği'nin 374 üzerinden bir üniversite olarak akreditasyon kazandı.

Mayıs 2005 yılında Yönetim Kurulu, yeni bir Unicastelo o andan itibaren, tetikleme tanıttı, 05/10/06 Federal Resmi Gazete'de yayımlanan üniversite Köprüsü Kararname uyum süreci. 2006 yılında, onun üstün Konseyleri CONSUN (Üniversite Konseyi) ve CONSEPE (Talim ve Terbiye Kurulu ve Araştırma) ilk toplantısını, etkin işleyen üniversite üst düzey yönetimi, organları kolej üyeleri, ÜFE üniversitenin gerçek tüzüklerini uygun (Kurumsal Eğitim Programı) ve Milli Eğitim Bakanlığı ve Üniversite planlama ve büyüme için hayati araçları ile her türlü eğitim kurumunun akreditasyon yasa gereği onun PDI (Kurumsal Gelişim Planı),,.

Son olarak, Unicastelo gibi düzenleyici belgeleri dosyaya ülkenin ilk üniversite oldu kaydolun zaten MEC yeni taleplere göre ayarlanabilir. Nitekim, eğitim politikalarına ek olarak, öğretmenlik kariyer yenilikçi planını getiriyor değerlendirme başından Komisyon ve güncellenmiş statüden kurulması düzenleyici uyum sürecinde, içinde. Bu Unicastelo kimliği güçlendirdi ve tarihin önemli anları itfa sınırlı değildir akademik gurur onların toplumun tüm üyeleri arasında paylaşılan, ama gelecek için hafıza üniversite binasının kalıcı mekanizmalarında cesaret bulmak olması önemlidir. Bu geleneği değiştirmek için, ama teori ve pratik arasındaki simbiyoz gerekçeli hediye icat etmek değil.

Konumlar

  • Campus São Paulo Rua Carolina Fonseca, 584 Itaquera • São Paulo/SP, , São Paulo

sorular