Keystone logo
© Domus Academy
Università Telematica Pegaso

Università Telematica Pegaso

Università Telematica Pegaso

Tanıtım

90.000'den fazla öğrenci tarafından seçilen Pegaso Online Üniversitesi kullanışlı, esnek ve herkes için uygundur: gençler, yetişkinler, çalışanlar ve engelliler. Pegaso Online Üniversitesi sayesinde, İtalya'daki mevcut 91 lokasyonun herhangi birinde istediğiniz yerde ve zamanda çalışabilir ve sınava girebilirsiniz.

Derecemiz ve lisansüstü çevrimiçi kurslarımız , İtalya'da benzersiz bir eğitim teklifini temsil eder. En iyi didaktik metodolojiler ve en güçlü teknoloji sayesinde Pegaso, profesyonel hedefleriniz ve hayalleriniz için sizi her zaman destekler, sizi iş dünyasına yansıtır veya kendi işinizi yaratır.

Pegaso eğitim programları, yüksek kalitelerinin yanı sıra, Üniversite'nin en büyük İtalyan firmalarıyla imzaladığı 500'den fazla anlaşma sayesinde gerçekten elverişlidir.

155992_pexels-photo-3769021.jpeg

Biz Kimiz?

I-Üniversite: Zeka, Bağımsızlık, Entegrasyon. Bunlar, Akademi ile öğrenciler arasında tam bir etkileşim sağlamak misyonu olan, kültürel ve mesleki becerilerin sürekli iyileştirilmesine yönelik olan ve kendi koğuş pedagojik modelini yerine getiren Pegaso Online Üniversitesi'ni karakterize eden Eğitim Kriterleridir. sürekli eğitim (Hayat Boyu Öğrenme) ve öğrenmeyi merkezi bir değer haline getiren "Kişisel Öğrenme Ortamı".

20 Nisan 2006 tarihinde bir Bakanlık Kararnamesi ile kurulan Pegaso Online Üniversitesi, e-öğrenme alanında modern ve verimli teknolojik standartlar üzerine inşa edilmiş bir Akademidir (GU n. 118, 23 Mayıs 2006 - Olağan Ek n. 125) .

Eğitim kurslarının sonunda verilen akademik dereceler, geleneksel Üniversiteler tarafından verilen derecelerle aynı yasal değere sahiptir.

Pegaso, öğrencilerin ihtiyaçlarına esnek ve verimli bir şekilde yanıt verebilme becerisiyle , seçilen derslerdeki eğitim ve çalışma amaçlarını yeterli bir şekilde ele alarak öğretimde tam ve kişiselleştirilmiş bir bağımsızlığı garanti eder. Herhangi bir fiziksel mevcudiyetten yoksun fakat sürekli işaretlenmiş olan kurslar, kendine has özelliklerine rağmen, öğrenciyi aynı anda takip etmesine ve sürekli öğrenme düzeyini, ayrıca sık sık değerlendirme ve öz değerlendirme fırsatları aracılığıyla izlemesine izin verir.

Profesörleri (Öğretmen, Mentor ve Koç) sürdüren didaktik desteğin uzmanları, kendi potansiyelinin onaylanmasına dayanan mükemmel bir öğrenme dengesine ulaşmak amacıyla öğrenciye tüm çalışma süresi boyunca yardımcı olur. TV Öğrenimi ve SOSYAL Öğrenme gibi son derece teknolojik ve etkileşimli araçlar, öğrenciyi gerçekten benzersiz ve etkili bir eğitim deneyimine dahil eder.

Tüm bunlar - tabii ki - Ulusal ve Uluslararası Araştırmalara ve ayrıca araştırma faaliyetlerinde genç neslin eğitiminin desteklenmesine büyük ilgiyi göz ardı etmeden.

Pegaso Online Üniversitesi, Avrupa ve Avrupa dışı alanda, kendi Tüzüğünün beklediği genel ilkelerle tutarlı bir şekilde, öğretim, araştırma ve çalışmaların uluslararası gelişimini, ayrıca ve özellikle farklı ülkeler arasındaki Kültürel Değişimler yoluyla ve diğerlerinin işbirliğiyle teşvik eder. Avrupa bölgesindeki prestijli Üniversiteler.

Nasıl Öğrenilir?

Pegaso Online Üniversite eğitim yöntemi, öğrencinin eğitim ve öğrenme yolculuğunda sinerjik bir şekilde hareket eden birden fazla araç, malzeme ve hizmeti bir araya getiren öğrenme nesnelerinden (öğrenme içeriği birimleri) oluşan eğitim kurslarının kullanımını içerir. Öğrenci gerçekten:

  • Bibliyografik referanslar ve notlarla birlikte yazılı sınıf metni;
  • Öğretim görevlisi tarafından sözlü olarak yorumlanan slaytlar (zenginleştirilmiş metinler, görsel grafikler ve tablolar);
  • Ders klipleri, eşzamanlı ve eşzamanlı bir modalitede mevcuttur.

155993_pexels-photo-5198252.jpeg

Sınavlarınızı nasıl yapabilirsiniz?

Final sınavı ülke genelindeki şubelerimizde yapılır ve Dekan tarafından aday gösterilen ve öğretim görevlisi tarafından görevlendirilen komisyona verilir. Değerlendirme için benimsenen kriterler, belirli sayıda ara testin sonuçlarına göre belirlenir (çevrimiçi öğrenme-inceleme testi, kompozisyon geliştirme, nihai laboratuvar aktiviteleri, vb.);

  • Çevrimiçi faaliyetlere katılım kalitesi (platform aracılığıyla izlenebilen müdahalelerin katılımı ve kalitesi);
  • Final sınav sonuçları üniversite yapılarında mevcut.

Merkezler

Pegaso Online Üniversite merkezleri, bulunduğu şehrin en prestijli binalarının ve tarihi yapılarının bazılarında yerinden çıkmıştır; Üniversite otoritesinin ve taahhüdü kabul eden kurumlar arasında değerlendirmesinin kanıtı olarak yüksek bir tarihi ve kültürel profile sahip yerler, kalite, yüksek didaktik profil gibi ve bu nedenle kullanım hakkı vermiştir.

Ancak böylesi görkemli merkezlerde bulunma tercihi imajla ilgili nedenlerden dolayı değil, uzun akademik gezisi sırasında öğrenciye en yüksek destek, saygı ve samimiyet derecesini garanti eden en rahat olduğu düşünüldüğü için alınmıştır.

Lojistik dikkat, konum, bağlantılar ve merkezlerin kabul edilebilirliği Üniversitenin seçimindeki ana unsurlardı çünkü Pegaso'da hepsi öğrenciyi içeriyordu.

Konumlar

  • Rome

    Palazzo Bonadies Lancellotti Via di S. Pantaleo, 66 - 00186 - Roma, , Rome

    sorular